شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

موضوع: مقابله و درمان ترک های پوستی یا خطوط ایجاد شده روی شکم(استرچ مارک)

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.36
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5

مقابله و درمان ترک های پوستی یا خطوط ایجاد شده روی شکم(استرچ مارک)

خیلی از افرادی که رژیم میگیرن با مساله ی خط افتادن روی شکم، پهلوها، ران و بالای سینه ها مشکل دارن. در این مقاله ی مفید در این باره نکات خوبی ارائه شده که امیدوارم به دردتون بخوره

علت ایجاد استرچ مارک و راه رهایی از آن

Causes and Solutions of Getting Rid of Stretch Marks
      مترجم : ع. حمزه یی

استرچ مارک ها خطوط ناخوشایندی هستند که در نقاطی مانند شکم ، پاها و زیر بازو ظاهر می شوند . اگر چه این خطوط برای سلامتی کسی مضر نیستند ولی واقعا موجب ناراحتی و آشفتگی ذهنی افراد بخصوص بانوان می شوند زیرا بسیار ظاهر بد منظره ای خواهند داشت و زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار خواهند داد . در این نوشتار به شما خواهیم گفت که چگونه استرچ مارک ایجاد می شود و چگونه باید از بروز آنها جلوگیری نمود .
      علت ایجاد استرچ مارک چیست ؟
      What Causes Stretch Marks
      علت اولیه ی ایجاد استرچ مارک کاهش ناگهانی یا افزایش ناگهانی وزن است . این خطوط شایع ترین عارضه ی زیبایی در بانوان باردار هستند . چرا که در طول بارداری وزن بانوان بسرعت افزایش پیدا می کند . نیز این عارضه در افرادی که بسرعت چاق و فربه می شوند ایجاد می گردد .
      پوست بدن انسان خاصیت الاستی سیته یا ارتجاعی دارد . اما بهر حال دارای یک محدوده و ظرفیت معینی است . اگر فردی لاغر به طور ناگهانی افزایش وزن یافته و چاق شود پوست نواحی گفته شده کشیده می شود و با عث ایجاد چین و شکن و نهایتا ایجاد خطوط استرچ در پوست می شود .
      همچنین خطوط استرچ در نوجوانان نیز شایع است زیرا در این سنین تغییرات هورمونی قابل توجهی در نوجوانان رخ می دهد .
      البته باید یادآور شد تحقیقات علمی نشان می دهد خطوط استرچ ارثی نیز می باشد .لذا در افرادی که مادر یا پدر یا هر دو والدین انها دارای استرچ مارک می باشند احتمال ایجاد عارضه بیشتر است . از طرف دیگر این عارضه در بانوان نسبت به آقایان از شیوع بیشتری برخوردار است چرا که بارداری عامل بسیار مهمی در بروز آن است .
      رهایی از استرچ مارک
      Getting Rid of It
      رهایی از استرچ مارک کار آسانی نیست . بخصوص زمانی که این خطوط پیشرفت کرده باشند . بهر حال در صورتی که خطوط استرچ در مراحل اولیه ی خود می باشند ، باید اقداماتی انجام دهید .
      متخصصین پوست توصیه می کنند که این افراد باید همواره پوست خود را چرب و مرطوب نگه دارند . توصیه می شود حداقل ۳ بار در روز پوست را مرطوب کننند . در ضمن باید از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که دارای ترکیبات روغن های گیاهی و روغن نارگیل باشند . باید این مرطوب کننده را در نقاطی که احتمال بروز خطوط استرچ دارند مالید مانند : باسن ، لب ها ، شکم ، سیننه ها مالید و سپس آن را ماساژ داد . البته در داروخانه ها ترکیبات مناسب ویژه ی این عارضه موجود می باشد . هر چند باید قبل از استفاده حتما با یک متخصص مشورت کنید بخصوص در مورد ترکیباتی که بصورت تزریقی استفاده می شوند .
      جلوگیری از بروز استرچ مارک
      Prevention is the Key
      بهترین راه رهایی از استرچ مارک ، جلوگیری از بوجود آمدن آن است . مهم ترین چیز این است که نباید بسرعت وزن زیاد کنید یا برعکس بسرعت وزن کم کنید . یاد بگیرید که چگونه وزن خود را کنترل کنید . آنچه که مسلم است باید به پوست فرصت کافی را برای تغییرات داد . نباید ناگهانی در آن تغییرانت فیزیکی ایجاد نمود .
      از طرفی کنترل وزن در دوران نوجوانی و نیز بارداری خیلی آسان نیست . بنا براین باید از یک مرطوب کننده ی بسیار خوب و مناسب استفاده کنید . این کلید موفقیت شماست چرا که باید همواره پوستنواحی مذکور مرطوب بماند و از خشک شدن آن باید جلوگیری نمود .

پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 7 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

altinay (27 خرداد 1392),leilaa (19 مرداد 1392),marmary (30 فروردین 1392),parchami7 (03 تیر 1393),parva (30 فروردین 1392),مملي شيطون (20 خرداد 1392),yalda (30 فروردین 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

yalda آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      164
      وزن شروع
      66.100
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      63
      حالت من
      Ghamgin
      این راهکاری که براتون میزارم تجربه ی یکی از دوستانم هست و من امتحان نکردم
      1 ق روغن زیتون را همراه با 1ق شیر سرد مخلوط کنید و رو قسمتهای ترک بمالید و ماساژ بدید
      2 ماه هر روز بعد از حمام از این محلول روی محل مورد نظر ماساژ دهید تا به خورد پوست بره
      فقط بخاطر مردم تغییر نکن.
      این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند.....

5. 6 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

leilaa (19 مرداد 1392),marmary (30 فروردین 1392),parchami7 (03 تیر 1393),مملي شيطون (20 خرداد 1392), Zenith (19 خرداد 1392),آسا (31 فروردین 1392)

somy آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.96
      قد
      166
      وزن شروع
      73
      وزن هدف
      55وزن هدف سوم
      وزن فعلی
      57.7
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      2

آنچه بايد در مورد تركهاي پوستي بدانيم

-چه قسمت هایی از بدن بیشتر در معرض ترک های پوستی قرار می گیرند؟در هنگام بلوغ ، ترک های پوستی روی ران ها ، باسن و سینه ها ایجاد می شوند. در دوران حاملگی این ترک ها بیشتر در نواحی شکم و سینه ها بروز می کنند. ترک های پوستی ممکن است درآقایان نیز ایجاد شوند.
      2-آیا ترک های پوستی به علت کشیدگی پوست ایجاد میشوند؟
      کشیدگی پوست تنها یکی از عوامل ایجاد ترک های پوستی است ولی عامل اصلی به شمار نمی آید. عوامل درونی نیز در بروز آن ها مؤثر می باشند.
      3-علل بروزترک های پوستی چیست ؟

این ترک ها ، ضایعاتی هستند که در زمان تغییرات هورمونی مانندبلوغ ، حاملگی، کاهش وزن و برخی از بیماری ها ایجاد می شوند. تغییرات هورمونی سببعدم تعادل در فیبروبلاست ها (سلول های پایه ای پوست که تولید الاستین و کلاژن میکنند) می شود که این امر منجر به کاهش تعداد و کیفیت فیبرهای کلاژن و الاستین میگردد. در نتیجه پوست نازک تر شده و ترک های موازی در آن ایجاد می شود. این ترک هادر ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند.
      4-آیاامکان بهبود ترک های پوستی وجود دارد؟

ترک های پوستی به طور ناگهانی و بدون بروزهیچ گونه علامتی ظاهر می شوند. از این رو پیشگیری از ایجاد آن ها به ویژه در دوران بارداری بسیار مهم است. هرچه درمان سریع تر آغاز شود، نتایج حاصله مطلوب تر خواهدبود.
      5-در چه مواقعی احتمال ایجاد ترک های پوستی بیشتر است؟

در هنگام بلوغ، بارداری و تغییرات وزنی احتمال ایجاد این ترک ها بیشتر است. سن اولین بارداریدر بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. بین 80% تا 90% بانوانی که در سنین بین 16 تا 20 سالگی باردار شده اند دچار ترک های پوستی می شوند، در حالی که احتمال بروزاین ترک ها در بانوانی که اولین بارداری آنها پس از 35 سالگی است بسیار کمتراست .
      6-در چه دورانی از بارداری امکان بروز ترک های پوستی بیشتر است؟

این ترکها، معمولاً از ماه چهارم بارداری به بعد ایجاد می شوند، اما در ماه هفتم تا هشتمبارداری ، پوست شکننده ترین حالت خود را دارد. ترک ها حتی ممکن است پس از زایمان نیز ایجاد شوند. بنابراین توصیه شود درمان را تا اولین دوره قاعدگی پس از زایمان نیز ادامه دهید .
      7-آیا احتمال بروز ترک های بارداری در هر بار زایمان وجود دارد؟

بله. حتی اگر اولین بارداری بدون ایجاد ترک های پوستی باشد، تضمینی درعدم بروز ترک های پوستی در بارداری های بعدی وجود ندارد.
      8- آیا ترک های پوستی ارثی هستند؟

کلاً افراد از نظر بروز این ترک ها به گروه های بدون ترک هایپوستی و یا خانواده های دارای ترک پوستی تقسیم بندی نمی شوند. وراثت و رنگ پوست نقشی در ایجاد ترک های پوستی ندارند و هیچ کدام معیاری صد در صد در تعیین نوع پوست از نظر بروز یا عدم بروز ترک های پوستی نمی باشد.
      9-آیا ممکن است که ترکها به طور 100% بهبود یابند؟

اولین موردی که باید در نظر گرفت این است که اگر ترکهای پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک هاهرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولیطول و پهنای آنها تغییر نمی کند. با درمان های ویژه پس از چند هفته می توان پهنا ،عمق و رنگ ترک ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
      10-چگونه می توان ترکها را در دوران بلوغ درمان کرد؟

ترک های پوستی در دوران بلوغ نیز به همان میزان ترکهای دوران بارداری نیاز به درمان توجه دارند و می بایست هرچه سریع تر درمان این ترکها را آغاز نمود

. 11-آیا نور خورشید سبب وخیم تر شدن ظاهر ترک ها می شود؟

از آنجایی که در ناحیه ترک های پوستی رنگدانه های پوست تولید نمی شوند، این ترک هاحتی پس از برنزه شدن نیز به رنگ سفید باقی می مانند . اما در صورت درمان ، سلول های تولید کننده رنگدانه دوباره فعال می شوند و ترک های پوستی به رنگ طبیعی خود باز میگردند.
      12-بعد از چه مدتی نتایج مثبت درمان مشاهده می شود؟

استفاده صحیح ومرتب از محصولات درمانی، به مدت 6 الی 8 هفته در نواحی دارای ترک بسیار مؤثر است . اولین نتایج مثبت 21 تا 25 روز پس از شروع درمان فشرده قابل رؤیت می باشند.
      پیشگیری و درمان ترک های پوست

پس از سال ها تحقیق در مورد علل ایجادترک های پوستی ، در سال 1975 لابراتوارهای لیراک فیتولستیل را ارائه نمودند که ازآن زمان تا کنون به عنوان بهترین محصول مؤثر در درمان ترک های پوستی به شمار میرود. بخش تحقیقات لابراتوارهای لیراک ، محصولی حاوی عصار های فعال گیاهی تهیه کردهاست که درمانی مناسب برای ترک های پوستی می باشد . غلظت بالای عصاره های گیاهان آلکمیلا، دم اسب و عشقه، فیتولستیل را محصولی مؤثر در پیشگیری و کاهش ترک های پوستی نموده است. فیتولستیل در دو نوع ژل و محلول(Solute) عرضه می شود. ژل فیتولستیل سبب سفتی و استحکام پوست می شودو علاوه بر آن خارش های دوران بارداری را نیز به خوبـیکنترل می کند. مطالعه کلینیکی (بر روی 500 نفر) نشان داده است که ژل فیتولستیل 92% در پیشگیری ترک ها و 57% تا 81% در درمان ترک ها مؤثر می باشد. ترک های پوستی ضایعاتی هستند که ظاهر پوست را نازیبا می کنند و درمان آنها بسیار مشکل و پرهزینه است، درحالی که پیشگیری از آنها ساده تر و مطمئن تر می باشد. پس بهتر است قبل ازوقوع ترک های پوستی به فکر پیشگیری باشیم .

7. 4 کاربر، ارسال somy را لایک کرده اند:

leilaa (19 مرداد 1392),parchami7 (03 تیر 1393),مملي شيطون (19 خرداد 1392), Zenith (19 خرداد 1392)

لیلا خانوم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      10
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.10
      قد
      181
      وزن شروع
      80 (92/5/16)
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      73 (92/6/10)
      حالت من
      ShadOsarhal
      در ابتدا که نخستین علائم ترک به شکل رگه های قرمزو متمایل به ارغوانی رنگ ظاهر شد باید به فکر چاره افتاد. این تنها مرحله ای است که می توان به کمک تجویزهای دارویی با منشا ویتامین A اسید ترک ها را برطرف کرد.
      دو بار در روز این ویتامین را روی پوست بمالید؛ حساسیت و خارشی ایجاد می کند که پوست را به شدت تحریک کرده و کم کم رگه های در حال شکل گیری را از بین می برد.
      این روش درمانی خصوصا به نوجوانان 14-12 ساله در آستانه دوران بلوغ توصیه می شود. پس از سپری شدن این مرحله سنی و زمانی که از ظاهر شدن ترک ها مدت طولانی بگذرد و رنگ آنها سفید شود، درمان تاثیری ندارد و دیگر خیلی دیر شده است.
      همچنین باید گفت که استفاده از ویتامین A اسید در دوران بارداری ممنوع است. تنها راه حل در این است که پوست بخش های مستعد ترک خوردن مانند اطراف ناف، ران ها و سینه ها را ماساژ دهید.. کافی است که با سه انگشت نیشگون های کوچکی از پوست بگیرید. البته استفاده از روغن زیتون و روغن فندق نیز در این دوران می تواند مؤثر باشد.
      منبع: www.Esante.fr
      ... من تا آخر اسفند هیچ اضافه وزنیندارم ...
      ... با یه شیکمتختو عضله ای ....

9. 2 کاربر، ارسال لیلا خانوم را لایک کرده اند:

leilaa (19 مرداد 1392),parchami7 (03 تیر 1393)

**mahsa** آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.25
      قد
      173
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      هدف اول 86 و نارنجی شدن
      وزن فعلی
      93
      حالت من
      Delvapas
      ببخشید اما این مسئله خیلی واسه من مهمه... یعنی اینطور که معلومه هیچ راهی واسه درمان نیست؟
      ترک های پوست من روی بازو و پهلوها مخصوصا خیلی زیاده حالا از شکم بگذریم! همه هم سفیده و با لاغری به وجود نیومده اصلا همه این ها از زمان دبیرستان راهنمایی که یهو چاق شدم بوده...
      هیچچچچ کاری نمیشه کرد؟ لیزرم دکتر خودش یه جور گفت که نرم یعنی فاییده نداره
      من نیومدم به دنیا که بشم بنده تکرار
      که سر دو راهی و شک یه طرف برم به اجبار
      من نیومدم به دنیا که بشم برده عادت
      که بپوسن آرزوهام از سر ترس و خجالت

11. کاربر زیر پست **mahsa** را لایک کرده است:

parchami7 (03 تیر 1393)

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12