شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: راههایی برای از بین بردن جوش صورت و جای آن

BiBi آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    164
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh

راههایی برای از بین بردن جوش صورت و جای آن

از داشتن جوش و جای جوش هات ناراحتی ؟؟ عصبی و نگرانی ؟ بدو بیا اینجا

من در این تاپیک میخوام از تجربیات خودم مطالعاتم و مطالب مفید سایتهای خارجی و اطلاعات شما عزیزان استفاده کنم و در مورد مهمترین دغدغه جوونتر ها یعنی جوش و جای جوش حرف بزنیم و راههای مفید رو برای همه به اشتراک بزاریم

منتظر پستهای مفید و کاربردی شما هستم

- - - Updated - - -

یک راه جالب و مفید برای پاک کردن جوشهای صورت

پوست شما می تواند روزهای خوبی را در پیش داشته باشد به شرطی که هوای آن را داشته باشید و آستین ها را بالا بزنید و با تهیه ماسک های خانگی به نظافت آن کمک کنید.

آناناس از خوراکی های ضروری برای پوست است و هم میوه و هم ماسک آن برای پوست بسیار مفید است.

پاک کردن جای جوش سخت است اما غیر ممکن نیست اسید اسکوربیک موجود در آناناس به این امر کمک می کند.

طرز استفاده :

آناناس را با آب لیمو ترش مخلوط کنید تا یک دست شود و آن را روی پوست صورت بگذارید اسیدهای موجود در آناناس تمام جوش و جای جوش ها را از بین می برد و پوستی صاف و شاداب را برای شما به ارمغان می آورد.

- - - Updated - - -

یه ماده جالب و در دسترس برای جوش صورت

چای سرد نپتون می تواند جای جوش های صورت را از بین ببرد و بعد از مدتی آنها را محو کند.

بررسی ها نشان می دهند، تغییرات هورمونی، استرس و فشارهای روحی تاثیر زیادی روی ایجاد آکنه روی پوست صورت دارند و با راهکارهای اساسی می توان جوش ها را از روی پوست صورت محو کرد.

اگر سریعا می خواهید جوش ها را از صورتتان از بین ببرید و نابود کنید حتما از چای دم کرده تازه کمک بگیرید.

طرز استفاده :

کمی پنبه را آغشته به چای دم کرده کنید و آن را برای 5 دقیقه روی پوست خود بگذارید این کار کمک می کند تا التهاب جوش از بین برود و کمتر خود را روی پوست صورت نشان دهد.

2. 3 کاربر، ارسال BiBi را لایک کرده اند:

*aida* (01 خرداد 1392),amina (01 خرداد 1392), Zenith (01 خرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

BiBi آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    164
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh

ماسکهای معروف و خانگی برای جوش صورت

ماسک جوش شیرین

درست کردن این ماسک بسیار ساده است و اگر با پوستتان سازگاری کند بسیار موثر می باشد. یادتان باشد، دلیل پیدایش همه جوش ها یکسان نیست به همین دلیل باید ماسک ها و داروهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید کدامیک برایتان موثرتر است.

برای درست کردن این ماسک فقط به دو ماده نیاز دارید: جوش شیرین و آب

بعد ازاینکه صورتتان را با یک ماده تمیزکننده خوب شستشو دادید کمی از این دو ماده را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید. وقتی کل صورتتان را با این ماسک پوشاندید، بگذارید مدتی روی پوست بماند. در این زمان می توانید کارهای دیگرتان را انجام دهید یا دراز کشیده و کمی استراحت کنید.

سپس جوش شیرین را از روی پوستتان شسته و ببینید که چقدر پوستتان نرم و صاف می شود. اگر این ماسک با پوستتان سازگار بود و جوش هایتان بهتر شد، چند بار در هفته از آن برا از بین بردن کامل جوشهایتان استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ

این ماسک بسیار ساده و مقرون به صرفه است. افراد زیادی نتایح عالی از آن به دست آورده اند.

مواد لازم: فقط و فقط سفیده تخم مرغ.

تمام کاری که باید بکنید این است که سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کنید. سپس سفیده را خوب هم بزنید تا کف کند. آنرا روی پوست تمیز و شستشو شده بمالید و بگذارید تقریباً ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد آنرا با آب گرم بشویید.
    عوارض جانبی احتمالی: اگر به تخم مرغ آلرژی داشته باشید نباید از این ماسک استفاده کنید.

ماسک زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ حاوی ویتامین a است که برای زخم بسیار عالی است. برای درست کردن این ماسک، زرده تخم مرغ را جدا کرده و خوب هم بزنید و روی پوستتان بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه پوستتان را بشویید.

ماسک ریحان

۲ تا ۳ قاشق چای خوری برگ ریحان خشک شده.
    یک لیوان آب جوش
    برگ های ریحان را برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آب جوش بریزید. بگذارید خنک شود. سپس با پنبه توپی روی صورتتان بمالید.

ماسک نمک دریایی

نمک دریایی یا نمک معمولی را در آب حل کرده و صورتتان را با آن بشویید.

ماسک اوت میل (آرد جو دوسر)

کمی اوت میل را با آن مخلوط کنید و به آرامی روی صورتتان بمالید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

امیدوارم که این ماسک ها به صاف و شفاف کردن پوست شما کمک کند

5. 3 کاربر، ارسال BiBi را لایک کرده اند:

amina (01 خرداد 1392),solesplendido (17 مرداد 1392), Zenith (01 خرداد 1392)

BiBi آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    164
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh

یک تذکر :

اگه بعد از بند انداختن و هر نوع اپیلاسیون پوست صورتتون جوش میزنه

این موارد رو رعایت کنین !

قبل از بند انداختن و یا اپیلاسیون پوست خود را با ضد عفونی کننده ها تمیز کنید.

به محلی که اپیلاسیون شده دست نزنید و از کرمهای آرایشی و یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر میباشد برای ٢۴ ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب میکنند ویا منافذ با مواد آرایشی گرفته میشوند.

بعد از ۴٨ ساعت از مواد پیلینگ پوست استفاده کنید تا یک لایه از پوستهای مرده را از پوست بردارد و این همان سطحی است که در مقابل رویش مو مقاومت میکند و تبدیل به جوش میشوند. این کار را هر دفعه که حمام میکنید انجام دهید. خوشبختانه این بار جوش نمیزنید. در اخر نخ بند شما باید تمیز باشد.

یادتون باشه استفاده از یخ بعد از بند انداختن و اپیلاسیون به آرومتر شدن جریان خون و پوست کمک بزرگی میکنه

- - - Updated - - -

این موارد رو حتما رعایت کنین

1 - صورت خود را بیش از حد نشویید
    تنها کثیف بودن پوست منجر به بروز آکنه و جوش نمی شود، بلکه بسیاری از انواع لکه ها و جوش های پوستی به دلیل شستشوی زیاد پوست به وجود می آیند، زیرا شستشوی زیاد سبب تحریک پوست می شود. مواد شوینده پوست، مثلا صابون ها، حاوی مواد شیمیایی هستند که تماس بیش از اندازه این مواد با پوست منجربه کاهش سلامت پوست و در نتیجه بروز لکه ها و جوش های پوستی می شود. می توان مناطق مستعد بروز جوش های پوستی را با یک پاک کننده ملایم و آب گرم، روزی دو بار شست تا تحریک پوست برای بروز جوش های پوستی را به حداقل رساند.

2 - از صابون های بدون چربی استفاده کنید
    چربی صابون وارد خلل و فرج پوست شده و زمینه را برای بروز لکه ها و جوش های پوستی فراهم می کند، به همین منظور، از صابون هایی که بر روی آنها نوشته شده ضد آکنه، استفاده کنید. صابونها، حاوی مواد شیمیایی هستند که تماس بیش از اندازه این مواد با پوست منجر به کاهش سلامت پوست و در نتیجه بروز لکه ها و جوش های پوستی می شود.

3 - می توانید غذاهای مورد علاقه خود را مصرف کنید
    این تفکر درست نیست که خوردن شکلات و غذاهای چرب ارتباط مستقیم با بروز جوش و آکنه دارد. آکنه زمانی رخ می دهد که منافذ پوستی توسط چربی سلول های پوستی و باکتری های طبیعی پوست بسته شوند و سبب بروز ورم و التهاب شوند. استفاده از برخی غذاها منجر به بروز واکنش های هورمونی در بدن می شود که باعث تولید بیش از حد سلول های پوست و یا تولید چربی بیش از حد خواهد شد. ولی باید از مصرف بیش از حد غذاهای چرب مثل پیتزا و نیز شکلات خودداری کنید.

4 - به مقدار زیاد آب بنوشید
    نوشیدن آب در طول روز سبب می شود تا بدن شما دچار کم آبی نشود.

5 - کرم ضدآفتاب بزنید
    از کرم های ضد آفتاب بدون چربی، با فاکتور محافظت در برابر نور خورشید استفاده کنید تا از رسیدن طیف وسیعی از اشعه فرابنفش نور آفتاب به پوست جلوگیری نمایید. حتما کرم بدون چربی بخرید تا منافذ پوست را مسدود نکند و منجر به بروز آکنه های پوستی نشود. کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار مجددا استفاده کنید.

6 - به صورت مداوم از مواد آرایشی استفاده نکنید
    از مصرف مواد آرایشی چرب خودداری کنید. استفاده از این گونه مواد چرب، منافذ پوست را مسدود می کند و جوش های پوستی و آکنه زیادی را ایجاد می کند. از مواد آرایشی استفاده کنید که حاوی مواد معدنی سبک و پودری شکل هستند که احتمال بروز جوش و آکنه را کمتر می کند. قبل از استفاده از مواد آرایشی، صورت خود را با آب سرد بشویید و بعد از پاک کردن آرایش نیز حتما صورت خود را شستشو دهید.

7 - از برنزه کردن پوست به شدت اجتناب کنید
    این تفکر نادرست است که می گوید: برنزه کردن سبب پاک شدن پوست از آلودگی ها می شود. این یک واقعیت است که اشعه فرابنفش، خطر ابتلا به سرطان پوست، پیری زودرس و چین و چروک را افزایش می دهد. همچنین استفاده از برخی مواد و داروها، قبل و حین برنزه کردن، آسیب پوست توسط اشعه فرابنفش را چند برابر می کند.

8 - از مصرف محصولاتی که سبب چرب شدن موها می شود اجتناب کنید
    از موادی مانند ژل مو که حاوی چربی زیادی است اجتناب کنید. همیشه موهای خود را تمیز نگه دارید. اگر موهای چربی دارید، روزانه آنها را بشویید.

9 - حتی المقدور از تماس زیاد موهای سر با پوست جلوگیری کنید
    به خاطر داشته باشید که مو حاوی چربی است و تماس زیاد چربی آن با پوست، سبب مسدود شدن منافذ پوست شده و جوش های پوستی ایجاد می کند.

10 - جوش های خود را نترکانید
    ترکاندن جوش ها سبب بدترشدن اوضاع می شود و فرایند بهبودی را کندتر می کند. جوش ها حاوی مواد آلوده ای هستند که با ترکیدن، مواد آلوده خود را به دیگر مناطق پوست انتقال می دهند.

11 - به صورت خود دست نزنید
    از لمس کردن صورت و مالش صورت خودداری کنید، زیرا سبب بدترشدن آکنه می شود. تلفن همراه خود را دورتر از پوست بگیرید و از گذاشتن دستتان زیر چانه اجتناب کنید.

12 - برای مصرف کرم از دست خود استفاده نکنید
    از وسیله هایی مانند پنبه، برای مصرف کرم و وسایل آرایشی استفاده کنید. دست و انگشتان، میکروب زیادی را حمل می کنند که می توانند منجر به جوش و آکنه شوند.

در آخر اگر جوش های پوستی شما را آزار می دهند، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید، زیرا راه های درمان زیادی برای حل مشکل شما وجود دارد.

- - - Updated - - -

یه توصیه مهم :

جوشهای چرکی را فشار ندهید، اینطور برطرف کنید!

زیاد اتفاق می افتد که وقتی جوش چرکی در هر نقطه از پوست ما دیده می شود بلافاصله با نوک انگشتان به جانش افتاده و سعی در بیرون کشیدن آن از زیر پوست می کنیم و می خواهیم بلافاصله آنرابترکانیم غافل از اینکه با این کار بیشترمنافذ زیر پوستی را تحریک کرده و راهی برای بیرون زدن جوشهای کنار و اطراف آن خواهیم کرد .

حال با یک جوش چرکی که برروی پوست ما نمایان می شود چه کنیم؟
    میتوان گفت طبق نظر بسیاری از متخصصین پوست بهتر است روی یک جوش چه کاملا رسیده و چه در ابتدای کار یک چسب بزنید تا هم ازنفوذ میکروب که باعث تشدید جوشها خواهد شد جلوگیری کرده و هم راه منافذ زیر پوستی اطراف آن که مستعد برای جوش زدن هستند را بسته و از منتشر شدن جوشهای بیشتر پیشگیری کنید.

چسب آن را هم می توانید خودتان از یک چسب زخم به شکل مربعی کوچک ببرید و هم به شکل گرد از داروخانه ها تهیه کنید که روش دوم بهتر است.
    با این کار نه تنها از دیدن جوش چرکی بر روی پوست خود و وسوسه شدن برای دستکاری آن منصرف خواهید شد بلکه از نظر ظاهرنیز شکل بهتری خواهد داشت.
    چسب را تا زمان خوابیدن تورم و خشک شدن جوش از روی آن بر ندارید که گاهی با برداشتن آن به راحتی جوش خشک شده نیز با آن برداشته خواهد شد.

7. 4 کاربر، ارسال BiBi را لایک کرده اند:

*aida* (01 خرداد 1392),amina (01 خرداد 1392),مملي شيطون (13 خرداد 1392), Zenith (01 خرداد 1392)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    ممنون bibi جان که با این دقت مقالات رو بررسی میکنی و برای بچه ها میذاری.
    منم تو دوران دبیرستان صورتم جوش میزد. از همین جوش های بد که بعدش سفید میشد. کرم رازیانه رو یکی بهم پیشنهاد داد. یادمه خیلی تاثیر خوبی میذاشت.
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

9. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

*aida* (01 خرداد 1392),BiBi (02 خرداد 1392),مملي شيطون (13 خرداد 1392)

BiBi آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    164
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh
    این دستورات ساده اما مهم رو جدی بگیرید

در این مطلب به چند نکته که ممکن است مورد توجه شما قرار نگرفته باشد، می پردازیم که خواندن آن ها مفید است:

۱ -روکش بالش ؛

پپوست صورت شما هر شب به مدت ۸ ساعت با روکش بالش در تماس است و بنابراین شست و شوی صورت و تمیز بودن روکش بالش باید اهمیت مشابهی داشته باشد.هر هفته شستن و یا تعویض روکش بالش برای جلوگیری از تماس پوست صورت با کثیفی،باکتری،خاک،چربی ترشح شده از موها و لوازم آرایشی لازم است زیرا در جلوگیری از تاثیر عوامل بروز آکنه نقش دارد.

۲ -تلفن همراه؛

تلفن همراه نیز همانند روکش بالش شاید به نظرتاثیری در بروز آکنه نداشته باشد اما در واقع تلفن همراه شیئی است که در طول روز با صورت ما در تماس است. آلودگی دست، خاک و ته مانده غذا همه در گوشی تلفن همراه جمع و بلافاصله به صورت منتقل می شود. با استفاده از دستمال ضدباکتری تلفن همراه را تمیز کنید.

۳ -افراط در تمیزی پوست؛
    درست است که رسیدگی روزانه به آکنه وسوسه انگیز است اما لازم است پوست و منفذهای آن را کمی به حال خود بگذارید،زیرا رسیدگی بیش از حد به پوست و خشک شدن آن باعث می شود پوست برای جبران خشکی،چربی بیش از حد تولید کند و بنابراین آکنه بیشتری ایجاد می شود.بنابراین پاک سازی را به هفته ای ۲ بار کاهش دهید.

۴ -از لوازم شخصی و بهداشتی خوب مراقبت کنید؛
    این لوازم به طور روزانه با صورت در تماس اند و هنگامی که بدون استفاده می مانند محل مناسبی برای رشد میکروب ها می شوند.لوازم آرایشی را از قبیل برس، اسفنج و... حداقل هفته ای یک بار با شامپوی بچه بشویید.

11. 2 کاربر، ارسال BiBi را لایک کرده اند:

khanoom_vakil (21 شهریور 1393), Zenith (15 خرداد 1392)

merry آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    163
    وزن شروع
    67
    وزن هدف
    60
    استفاده ار شیره تازه برگ آلوورا که در عطاری ها موجوده و مالیدن برجای جوش و شستن ان قبل از اینکه خیلی خشک و چروکیده بشه هم برای از بین بردن لک و جای جوش موثره

13. 3 کاربر، ارسال merry را لایک کرده اند:

*aida* (03 خرداد 1392),khanoom_vakil (21 شهریور 1393), Zenith (15 خرداد 1392)

BiBi آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    164
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh

دمنوش گیاهی به ترمیم و بهبود جوشهای صورت

گیاه آویشن خاصیت ضد باکتریایی داشته و تصفیه کننده ی خوبی است می تواند به شکل دمنوش برای برطرف کردن عفونتهای داخلی بدن از قبیل گوارشی و روده ای که منجر به ناراحتیهای پوستی به خصوص درخانمها می شود مورد مصرف قرار گیرد .

برای مصرف کافیست یک قاشق چایخوری از گل آویشن که به شکل پودر در آمده است را مثل چای در قوری کوچکی از آبجوش به اندازه ی یک لیوان ریخته و بگذارید دم بکشد سپس آن را از صافی رد کرده و نوش جان کنید .

مصرف روزی یک استکان از این دمنوش بین سه تا چهار روز در هفته به رفع عفونتهای پوستی شما کمک خواهد کرد .

برای تاثیر بیشتر همزمان با مصرف این دمنوش از عرقیات خنک مناسب برای پوست مثل عرق شاه تره و بید مشک نیز روزی یک لیوان استفاده کنید .

باید توجه داشت که در مصرف این دمنوش نباید زیاده روی کرد چرا که باعث بروز آلبومین در ادرار خواهد شد.

15. 4 کاربر، ارسال BiBi را لایک کرده اند:

*aida* (03 خرداد 1392),khanoom_vakil (21 شهریور 1393),solesplendido (17 مرداد 1392), Zenith (15 خرداد 1392)

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    آب پياز
    پياز رو رنده ميكني داخل پارچه ميريزي آبشو ميگيري قبل از حموم روي جاي جوش ميزني بيست دقيقه بعد دوش ميگيري

17. 5 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

*aida* (03 خرداد 1392),BiBi (03 خرداد 1392),khanoom_vakil (21 شهریور 1393),solesplendido (17 مرداد 1392), Zenith (15 خرداد 1392)

ramesh آواتار ها
    معاون سایت

عنوان کاربر
    معاون سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    حالت من
    BaAngizeh
    بسیاری از جوانها به دنبال راهی برای درمان آثار باقیمانده از جوش روی پوست هستند اما نوین‌ترین روش‌ها مانند لیزر هم ۱۰۰درصد جای جوش را از بین نمی‌برد.
    محمد رضوانی در مورد راهکارهای از بین بردن جای جوش خاطرنشان کرد: درمان جای جوش معمولاً باید در مرحله‌ای انجام گیرد که فرد در حال جوش زدن مداوم نباشد چرا که برخی افراد قبل از اینکه به فکر درمان جوش باشند می‌خواهند سریعاً جای جوش بهبود یابد.

وی دستکاری و تخلیه جوش صورت را عاملی در ایجاد چاله‌های روی پوست عنوان کرد و گفت: استفاده از کرم‌های لایه‌بردار می‌تواند برای بهبود جای آکنه بسیار کمک کننده باشد اما روش‌های کمک درمانی دیگری از سال‌های پیش نیز بسیار مؤثر بوده است.

استفاده از روش ساییدن با نمک ( salt avation ) یکی از درمانهای قدیمی از طی صد سال اخیر برای از بین بردن جای جوش بوده است که رضوانی به آن اشاره کرد و گفت: در این روش نمک را روی پوست می‌ریختند و با سمباده‌های مخصوص پوست را می‌ساییدند و تا 10 سال پیش این روش کاربرد داشت.

رضوانی با اشاره به اینکه پیلینگ به مرور یکی دیگر از روش‌هایی برای از بین بردن جای جوش محسوب شد افزود: در این روش با استفاده از اسیدهای مخصوص تا حد زیادی جای جوش از بین می‌رود اما ضعف این روش در این است که میزان تأثیرگذاری ناشی از اسید بر روی پوست و فعل و انفعالاتی که ناشی از اسید روی پوست صورت می‌گیرد دست پزشک نیست و حتی ممکن است لک‌هایی روی پوست بر جا بگذارد.

میکرودرم روش دیگری است که این متخصص پوست و مو به افرادی که پوست گندمگون یا سبزه دارند توصیه کرد و گفت: در این روش با استفاده از دانه‌های پودری سطح پوست تراشیده می‌شود که شانس لک شدن پوست در این روش کمتر است و برای افرادی که پوست گندمی و سبزه دارند مصون‌تر است.

وی با اشاره به اینکه از 12 سال اخیر لیزر به عنوان جدیدترین روش برای درمان جای جوش محسوب شده افزود: در این روش با استفاده از درجات مختلفی از اشعه لیزر که بر روی پوست تابانده می‌شود سعی می‌کنیم تا منافذ پوست را جمع کنیم.

رضوانی در پاسخ به اینکه روش‌های درمانی چقدر در از بین بردن جای جوش مؤثرند گفت: هیچ یک از روش‌ها ۱۰۰ درصد جای جوش را از بین نمی‌برد ولی برحسب عمق اسکارها و نوع پوست می‌تواند بین 40 تا 80 درصد جای جوشها برطرف شود.

رضوانی تزریق ژل و چربی را برای آنهایی که روی گونه‌های خود چاله‌های عمیق و جای جوش دارند مثبت دانست و گفت: با حجم دادن به گونه تا حد زیادی فرو رفتگی‌های سطح پوست به ویژه در گونه کم می‌شود البته نمی‌توان این روش را برای همه پیشنهاد کرد.
    من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...

drentezari آواتار ها
    کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    آکنه یا جوش جوانی، شایعترین بیماری مزمن پوستی در سنین بلوغ و نوجوانی می باشد. شیوع ضایعه به حدی است که در برخی از فرهنگ ها آنرا یک حالت طبیعی و فیزیولوژیک در دوران بلوغ تلقی می نمایند. بیماری ممکن است حتی قبل از بلوغ نیز آغاز گردد و گاهی مواقع زودرس ترین تظاهر بلوغ می باشد. بیشترین شیوع بیماری در سنین 13 تا 19 سالگی است. به دلایل نامشخص آکنه در خانمها مقاومتر از آقایان است. عدم درمان به موقع و صحیح می تواند منجر به ایجاد ضایعه باقیمانده گردد. آثار باقیمانده ناشی از آکنه می تواند برای بیمار مشکلات روحی فراوانی ایجاد نماید و از این نظر نیز مراقبت های ویژه ای نیاز می باشد. درمانهای متعددی برای آکنه مطرح شده است. در جدیدترین مطالعه در دانشگاه چوانگ آنگ کره جنوبی که توسط دکتر لیی و همکارانش انجام گرفته است و در شماره جولای 2011 مجله Dermatol Surgبه چاپ رسیده است 14 بیمار دارای ضایعات باقیمانده آکنه تحت درمان قرار گرفتند. همه بیماران درمانهای معمول آکنه شامل درمانهای دارویی و لیزر را دریافت نمودند. اما در یک طرف صورت آنها درمان پلاسماتراپی انجام شد و یک طرف دیگر نیز پلاسما تراپی PRPانجام نگرفت. در سمتی از صورت که تحت درمان با PRPقرار گرفته بود قرمزی صورت زودتر بهبود یافت. همچنین ادم و تورم سریعتر بهبود پیدا کرد. در مجموع پس از 2 هفته از درمان سمتی از صورت که با PRPنیز درمان شده بود به شکل معنی داری از سمت مقابل بهبودی بیشتری مشاهده می گردید.
    جراحی زیبایی تزریق پلاکت PRP. چین و چروک و اافتادگی صورت. ۲-زیبایی غبغب و گردن. درمان غبغب و گردن با لیپولیز لیزری. درمان غبغب و گردن با عمل. درمان غبغب و گردن با

منبع: وب سایت دکتر انتظاری