شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بوتاکس بی عارضه نیست

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh

بوتاکس بی عارضه نیست

امروزه تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های پوستی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی محسوب می شود...

برخی از کسانی که مبادرت به تزریق بوتاکس می کنند از این امر رضایت دارند و معتقدند بوتاکس با رفع خطوط بین دو ابرو یا پیشانی یا زیر چشم آنها را جوان تر از پیش نشان می دهد اما گروهی از افراد نیز خاطره خوشی از بوتاکس ندارند و می گویند بعد از تزریق، صورتشان مصنوعی شده یا دچار افتادگی پلک شده اند یا هزینه را پرداخت کرده اند و نه تنها بوتاکس اثر مثبتی بر رفع چین و چروکشان نداشته بلکه دچار عوارضی مانند گرفتگی شدید عضلات پیشانی شده اند. مهمان این هفته «میزگرد زیبایی» خانمی ۴۱ ساله هستند که بارها تزریق بوتاکس داشته اند و هر بار از انجام آن راضی بودند اما بار آخر به تزریق آلرژی نشان داده اند. شرح ماجرا را از زبان خودشان بخوانید.

خانم طاهره که بعد از تزریق بوتاکس دچار آلرژی شده ، می گوید:

هنوز یک ساعت از تزریق نگذشته بود که نفسم گرفت!

بار چهارمی بود که برای تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه می کردم. همیشه از تزریق ها راضی بودم و احساس می کردم صورتم جوان تر می شود اما این بار فرق می کرد. به توصیه یکی از دوستان نزد پزشکی رفتم که متخصص پوست نبود ولی خدمات پوست و مو انجام می داد.

دفعه های پیش برای تزریق بوتاکس به متخصص پوست مراجعه می کردم اما با توجه به گران شدن دارو و افزایش هزینه تزریق هم تصمیم گرفتم این بار کار ایشان را امتحان کنم که هزینه بسیار کمتری دریافت می کردند. در مورد بوتاکس چینی و عوارض آن زیاد شنیده بودم به همین دلیل از پزشک در مورد نوع داروی تزریقی پرسیدم که ایشان گفتند بوتاکس کانادایی است و اطمینان دادند که نتیجه بسیار عالی خواهد بود.

۲ هفته از تزریق بوتاکس گذشته بود که برای بازبینی به پزشک مراجعه کردم. ایشان مقادیر اندکی بوتاکس تحت عنوان بازبینی نهایی برایم تزریق کردند اما هنوز یک ساعت نگذشته بود که دچار تورم شدید پیشانی و پلک ها همراه با تنگی نفس شدم. فورا آژانس گرفتم و خودم را به بیمارستان لقمان رساندم.

استرس زیادی داشتم چون هفته بعد عروسی خواهرم بود و نگران بودم که این تورم تا آن مراسم بهبود پیدا نکند. ویزیت شدم و با توجه به تشخیص پزشک ۳ روز بستری شدم. خدا را شکر حالا بهترم اما دیگر هرگز برای تزریق بوتاکس به کسی غیر از متخصصان پوست مراجعه نخواهم کرد.

● نگاه متخصص پوست

بوتاکس مشابه ندارد

دکتر مجتبی امیری

استادیار دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...

چروک هایی که در صورت یا گردن ایجاد می شوند ۲ نوع اند: چین های استاتیک یا چین هایی که در حالت استراحت ایجاد می شوند و چین های دینامیک. منشاء چین های استاتیک افتادگی و شلی پوست است البته ژنتیک و آثار تخریبی نورخورشید در پوست هم در بروز این چین ها بی تاثیر نیستند و با افزایش سن نیز تعداد آنها بیشتر می شود. چین های دینامیک در اثر انقباض عضلات ایجاد می شوند و به سن ارتباط ندارند. شایع ترین محل ایجاد این چین ها، پیشانی، دور چشم ها و ناحیه اخم است. چین های استاتیک را می توان به کمک لیزر درمان کرد اما بهترین درمان برای چین های دینامیک استفاده از بوتاکس است.

مدتی است کرم هایی شبه بوتاکس تبلیغ می شوند و تولیدکننده ادعا دارد ترکیب های این کرم اثری همانند بوتاکس دارد. این ادعا صحت علمی ندارد زیرا سم بوتاکس حتما باید به داخل عضله تزریق شود تا کارساز باشد و باعث فلج عضلات شود. تاکید می کنم این کرم کارساز نیست، چون معمولا جذب دارو از پوست فوق العاده کم است و تاکنون بوتاکس به صورت کرم تولید نشده است. برخی افراد به دنبال تبلیغات این کرم ها را تهیه می کنند و با خود می گویند حتی اگر اثر نداشته باشد اهمیتی ندارد غافل از اینکه گرچه این کرم ها بی اثرند اما بی عارضه نیستند. بدیهی است دارویی که اساس علمی ندارد و تولید شرکت های دارویی معتبر نیست، ممکن است حساسیت تماسی ایجاد کند و با توجه به اینکه ترکیب های آن چقدر تقلبی باشد به پوست آسیب برساند.

● نگاه متخصص پوست

بوتاکس حس چهره را می گیرد

دکتر فریبا قلمکار

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

وقتی بوتاکس به درستی تزریق شود، اثری ۴ تا ۶ ماهه دارد. وقتی فردی ۵ ۴ مرتبه هر ۶ ماه یکبار بوتاکس تزریق کند به مرور عضلاتش تا حدودی فلج شده و در این مدت عادت اخم کردن هم در فرد از بین می رود. به همین دلیل می گوییم بعد از این مدت تکرار بوتاکس تزریق دیگر لازم نیست اما بسیاری از افراد از فلج شدن عضلات صورتشان و کم شدن چروک ها و همچنین بالا رفتن کناره های ابروها خوششان می آید و معمولا حتی بعد از شارژ ۶ ۵ ماه یک بار بوتاکس برای یکی دو سال باز هم سالی یک بار اقدام به تزریق مجدد می کنند. البته بوتاکس همیشه جنبه زیبایی ندارد و بسیاری از افراد برای کنترل سردرد های میگرنی هرچند وقت یک بار بوتاکس می زنند. برخی افراد از مصنوعی شدن چهره شان بعد از تزریق شکایت دارند. این مساله به تکنیک تزریق برمی گردد، نه به نوع داروی مصرفی فرد ماهر به گونه ای بوتاکس را تزریق می کند که در عین رفع چین و چروک صورت حالتی غیرطبیعی پیدا نکند اما برخی پزشکان به گونه ای بوتاکس تزریق می کنند که باعث بالا یا پایین رفتن بیش از حد ابرو ها و غیرطبیعی شدن صورت می شود. برای بسیاری افراد، مخصوصا هنرپیشه ها، مهم است که حس و حالت طبیعی صورت حفظ شود تا بتوانند احساسات خود را به بیننده انتقال دهند. پزشک برای این گروه از افراد با روش های مخصوص عضلات را به طور کامل فلج نمی کند.

● نگاه متخصص پوست

دکتر بهروز باریک بین

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بوتاکس چینی عوارض این چنینی هم دارد

▪ در مورد مشکل خانم طاهره برایمان بگویید.در معاینه ایشان متوجه شدم تورم شدیدی در نواحی تزریق بوتاکس قبلی وجود داشت و در لمس، پوست بیمار حساس بود. بیمار از تنگی نفس شاکی بود به همین دلیل او را بستری کردم تا مشاوره های داخلی اورژانس انجام شود. برای بیمار داروهای آنتی هیستامین و کورتون خوراکی تجویز و اقدام های لازم برای کنترل تنگی نفس?اش آغاز شد. بعد از ۳ روز تورم بیمار و تنگی نفس به میزان قابل قبولی کاهش یافت به همین دلیل از بیمارستان مرخص شد تا به صورت سرپایی هفته بعد به درمانگاه پوست مراجعه کند.

▪ ایشان قبلا هم بوتاکس تزریق کرده بودند. چطور این بار آلرژی نشان دادند؟به احتمال قوی بارهای قبلی برای بیمار از داروی انگلیسی دیسپورت استفاده شده است. این مارک تاییدیه های مختلف را داراست و وزارت بهداشت ایران نیز مصرف آن را برای اقدام های زیبایی کاملا مجاز می داند و بیشتر متخصصان پوست از آن برای تزریق بوتاکس استفاده می کنند. به طور یقین می توانم بگویم که این بار برای بیمار از داروی چینی استفاده شده است.

▪ اما پزشک به ایشان اطمینان داده که دارو کانادایی است!

متاسفانه امروزه انواع و اقسام مارک های چینی بوتاکس در بازار موجود است و واردکنندگان بعد از ورود این اجناس چینی برچسب های مختلفی از جمله مارک های کانادایی روی آن می زنند و با قیمت های بسیار ناچیز آن را به پزشکان و حتی افراد غیرپزشک عرضه می کنند. به نظر من برای مقاصد زیبایی صلاح این است که بیمار هزینه مواد مرغوب و دارای مجوز و اصیل را بپردازد تا دچار دردسرهای اینچنینی نشود و پزشک خود را نیز دچار مشکل نکند.

▪ امروزه تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین اقدام های زیبایی در سراسر دنیاست اما واقعا چه کسانی باید از آن استفاده کنند؟هر چین و چروکی را نمی توان با تزریق بوتاکس از بین برد و گاه برای فرایند جوانسازی مجموعه ای از کارها لازم است که بوتاکس می تواند یکی از آنها باشد. فراموش نکنیم که بوتاکس یک دارو است و ویتامین نیست! یک سم عصبی است که با مسدودکردن ارتباط عصب و عضله، به طور موقت عضلات را فلج می کند و از این فلج چند ماهه متخصصان پوست و جراحان پلاستیک برای بهبود چین و چروک های بیمار استفاده بهینه به عمل می آورند. پس نباید مردم استفاده از آن را به هم توصیه کنند و بدون نظر پزشک متخصص اقدام کنند.

▪ چرا همیشه تکرار می شود که برای اقدام?های زیبایی حتما به متخصص پوست مراجعه کنیم؟چون بیشتر عمل های زیبایی از جمله تزریق بوتاکس به علم و دانش کافی از آناتومی عضلات و نیز محل عروق و اعصاب صورت نیاز دارد و باید توسط متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک که به این موضوع تسلط کاملی دارند انجام شود. متاسفانه تزریق بوتاکس در نواحی نامناسب باعث غیرقرینه?شدن صورت و افتادگی پلک خواهد شد. نکته مهم بعدی نوع داروی مصرفی است که متخصص انتخاب می کند. در حال حاضر فقط ۲داروی دیسپورت (انگلیسی) و نورونوکس (کره ای) مجوز وزارت بهداشت ایران را دارند و سایر مارک ها تقریبا همگی چینی اند و عوارض متعددی دارند.

▪ مثلا چه عوارضی؟عوارض تزریق بوتاکس های چینی را می توان به ۲گروه تقسیم کرد؛ یکی عوارض ناشی از تزریق دوزهای غیراستاندارد این بوتاکس ها که می تواند باعث افتادگی پلک، لوچی، دوبینی، خشکی چشم، سردرد های شدید و حتی تنگی نفس شود. از طرف دیگر ممکن است به دلیل دوز خیلی پایین هیچ اثری بروز نکند یا اثر رخ داده خیلی زود از دست برود. مشکل دوم عبارت است از مشکلات آلرژیک شامل تورم شدید ناحیه تزریق شده و نیز شوک آنافیلاکسی خطرناک (شبیه فردی که به پنی سیلین آلرژی دارد). امکان رخداد واکنش های دیگر پوستی مانند واسکولیت (التهاب عروق) و گرانولوم نیز وجود دارد که ممکن است گذرا نباشند و حتی تهدیدکننده حیات هم باشند.

▪ هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟در صورتی که بوتاکس از نوع مرغوب انگلیسی یا کره ای یا آلمانی باشد برای هر فرد بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان هزینه دارد. این هزینه گرچه به نظر بالا است اما نسبت به هزینه تزریق بوتاکس در سایر نقاط جهان بسیار پایین است؛ مثلا در آمریکا هزینه تزریق بوتاکس بالای ۱۰۰۰ دلار است.

● نگاه متخصص طب سنتی

دکتر مهرداد کریمی

توصیه های پوستی طب سنتی

در طب سنتی می گویند پوست آینه تمام نمای سلامت بدن است. کسانی که دچار مشکلات پاکسازی هستند به مرور در طول زندگی دچار مشکلات پوستی از جمله افتادگی های پوستی و چین و چروک می شوند. در طب سنتی برای داشتن پوستی سالم چند سفارش بسیار ساده داریم که معمولا از انجام آنها دریغ می شود:

۱. داشتن چرخه خواب و بیداری مرتب:توصیه می شود افراد از همان جوانی توجه ویژه ای به چرخه خواب و بیداری خود داشته باشند. به اندازه خوابیدن و بیدار ماندن در داشتن پوست خوب موثر است. افرادی که شب بیداری های طولانی دارند در طول زمان دچار مشکلات پوستی می شوند و در سنین بالای ۴۰ سال روند افتادگی پوست در آنها افزایش پیدا می کند.

۲. برنامه غذایی متناسب با مزاج: افراد با مزاج سرد و تر یا گرم و تر بیشتر در معرض افتادگی های پوست هستند به همین دلیل این افراد به ویژه از حدود ۴۰ سالگی باید در برنامه غذایی خود مواد غذایی سرد و تر را کمتر کنند. از جمله غذاهای سرد و تر می توان به سوپ سفید و ماست اشاره کرد.

۳. توجه به حالت های روانی: افرادی که زندگی پراسترسی دارند بیشتر در معرض چین?وچروک های پوستی قرار دارند. بهتر است تا جای ممکن میزان استرس های روزانه خود را کاهش دهیم.

۴. حرکت و سکون به اندازه: به اندازه استراحت کردن و تحرک فیزیکی در داشتن پوست سالم موثر است. تاکید بر این است که از سنین جوانی افراد ورزش مداوم و سبک به خصوص ورزش هوازی داشته باشند. غیر از فعالیت و استراحت به اندازه کل بدن، حرکت هر عضو نیز مهم است. انجام ماساژ صورت با روغن های مخصوص گیاهی قبل از ۳۰ سالگی سفارش شده است. البته به دلیل حساس بودن پوست لازم است این ماساژ توسط افراد مجرب انجام شود. ماسک های صورت خاصی نیز در طب سنتی وجود دارد که می تواند در این میان موثر باشند. پایه این ماسک ها معمولا صمغ های گیاهی از جمله سقز است. البته باید از گذاشتن سقز به طور مستقیم روی پوست خودداری کرد زیرا می تواند باعث گرفتگی آب پوست و خشکی آن شود. از جمله ماسک های گیاهی بسیار مناسب برای پوست، ماسک بابونه است. می توان بابونه را با شیر و لیمو همراه کرد و روی پوست زد البته در برخی افراد بابونه باعث حساسیت می شود به همین دلیل بهتر است قبل از استفاده مقداری از آن را روی پوستشان آزمایش کنند. ماسک بابونه را نباید هرگز به اطراف مخاط چشم زد زیرا باعث حساسیت های شدید پوستی می شود.

● نگاه متخصص پوست

بدن بعضی ها بوتاکس را پس می زند

دکتر غلامحسین غفارپور

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

شرح حال سوژه این هفته و «میزگرد زیبایی» مرا یاد یکی از خوانندگان «سلامت» انداخت که در تماسی اظهار کردند چندی پیش همراه دخترشان به یکی از متخصصان مجرب پوست مراجعه کرده اند تا تزریق بوتاکس انجام دهند. گرچه تزریق بوتاکس روی دخترشان موفقیت آمیز بوده اما روی ایشان تاثیری نداشته است به همین دلیل ۳ هفته بعد مجددا به پزشک مراجعه می کنند تا تزریق دیگری انجام دهند. این مرتبه نیز خطوط بین ابروی ایشان از بین نرفته و همچنان توان اخم کردن داشته اند. چند هفته بعد متوجه می شوند که بدون اختیار به ناگاه تمام عضلات پیشانی شان برای دقایقی منقبض می شود و بعد منبسط می شود. با پزشکشان تماس می گیرند و پزشک در جواب به ایشان می گوید بدن شما بوتاکس را قبول نمی کند.

با توجه به شرح حال این دو مورد، احتمال دارد بوتاکس استفاده شده در حال فاسد شدن باشد مثلا از حالت انجماد در آمده و گرم شده است یا به آن سرم فیزیولوژیک اضافه کرده اند و ۴ هفته از این کار گذشته و توکسین اثر خود را از دست داده است.

از آنجا که این خانم به متخصص پوست مراجعه کرده اند و بوتاکس روی دخترشان اثر داشته به طور حتم پزشک از توکسین های دارای مجوز بهداشت استفاده کرده و فاسد نبوده است.

احتمال قوی تر این است که بدن این خانم در مقابل بوتاکس آنتی بادی تولید کرده باشد که اثر توکسین را از بین برده است. این خانم هر چند دفعه بوتاکس تزریق کنند بی تاثیر خواهد بود. انقباض ناگهانی عضلات هم جای نگرانی ندارد و ظرف ۳ ماه از بین خواهد رفت.
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

2. 3 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

marmary (28 بهمن 1391),ramesh (14 دی 1392), Zenith (21 خرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

ساچلی آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.05
    قد
    164
    وزن هدف
    من به هدف رسیدمممممممممم 55
    وزن فعلی
    58
    حالت من
    Badhal
    بوتاکس تحت نظر پزشک متخصص باعث درمان میگرن هم میشه(این هم یکی از فوایدش)
    خداجون میدونم زیبایی و زیبایی هارو دوست داری پس به من و دوستام زیبایی اندام هم هدیه بده:thankyou:

5. 3 کاربر، ارسال ساچلی را لایک کرده اند:

*aida* (20 خرداد 1392),ramesh (14 دی 1392), Zenith (21 خرداد 1392)

ramesh آواتار ها
    معاون سایت

عنوان کاربر
    معاون سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    حالت من
    BaAngizeh
    اگر می خواهید پوستی زیبا و متفاوت داشته باشید باید از سن خاصی "بوتاکس" را انجام دهید.

محمد رضا فلاحت متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: استفاده از ژن های تزریقی در تمامی مواقع مضر نیست بلکه گاهی این پر کننده ها با تقویت کلاژن پوست به هر چه جوان ترشدن پوست صورت کمک بسیاری می کند.

وی افزود: ژن ها به سه گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند که ژل دائمی که تمامی استانداردهای دارویی را داشته باشد و اینکه فرد را دچار هیچ عارضه ای نکند وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از متداول ترین نوع ژل ها، موقتی است که مورد استفاده قرار می گیرند چرا که این ژل ها از ( هیالورنیک) اسید ساخته شده اند که موجب جبران حجم از دست رفته و تحریک "سنتز کلاژن" می شود.

وی عنوان کرد: منظور از "اسید هیالورنیک" ماده ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد اما با بالا رفتن سن این اسید کم کم کاهش پیدا می کند.

وی گفت: افرادی که ژل تزریق می کنند بهتر است بدانند که این ژل ها 6 الی 51 ماه بعد تجزیه و جذب پوست می شوند و در نهایت به طور کامل از بین می روند.

وی در خاتمه گفت: افرادی که بعد از تزریق با کبودی که ناشی از تزریق ژل مواجه می شوند بهتر است از "آناناس" و یا قرص های "ویتامین c" و کمپرس آب گرم استفاده کنند.
    من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...