شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تاثیر زیره روی لاغر شدن

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

تاثیر زیره روی لاغر شدن

یه سری اطلاعات خیلی خوب در مورد تاثیر زیره برای لاغری چند روز قبل توی کانال زیباتن گذاشتیم. اما مطالب جالبی بود و حیفم میاد اینجا برای شما نذارم

پس در این تاپیک با ما همراه باشید تا در مورد تاثیر زیره بر لاغری براتون بگم:

آیا در حال تلاش هستید تا کوه اضافه وزن خود را آب کنید؟ دست از سر کرفس بردارید و به سراغ این ادویه بروید: تحقیقات جدید نشان می‌دهد پودر زیره سبز می‌تواند همانند سکوی پرش کاهش وزن شما عمل کند و به طور طبیعی به کاهش چربی بدن و کاهش سطح کلسترول ناسالم بدن کمک ‌کند.

محققان در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ایران به طور تصادفی ۸۸ زنی که دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط بودن را به ۲ گروه تقسیم کردند. برای ۳ ماه هر دو گروه از مشاوره تغذیه برخوردارند و کالری مصرفی خود را نیز ۵۰۰ کالری کاهش دادند. اما یک گروه ۳ گرم (کمتر از یک قاشق چایخوری) پودر زیره را با ۱۵۰ گرم ماست مخلوط کرده و مصرف می‌کردند و گروه دیگر همین مقدار ماست را بدون پودر زیره مصرف می‌کردند.
    در پایان ۳ ماه دوره آزمایشی افراد گروه مصرف کننده زیره ۱٫۵ کیلوگرم بیشتر از گروه دیگر وزن کم کردند و به طورکلی حدود 6 کیلو وزن کم کردند. اما نکته جالب توجه این است که افراد گروه مصرف کننده زیره ۱۴.۶۴ درصد چربی بدنی خود را (تقریبا ۳ برابر ۴.۹۱ درصد گروه دیگر) از دست دادند و ظاهرا علت آن مصرف زیره بوده است.

ذائقه خود را با این ادویه ها تنوع ببخشید!
    در عین حال مصرف این ادویه دارای مزایای داخلی نیز بوده است. سطح چربی مضر یعنی تری‌گلیسیریدها در خون افراد گروه مصرف کننده زیره، تا ۲۳ درجه کاهش یافت درحالی این کاهش در گروه کنترل تا ۵ درجه بوده است. همچنین کلسترول ldl (کلسترول بد خون) افراد گروه مصرف کننده زیره تقریبا نزدیک ۱۰ درجه کاهش داشت در حالی که گروه کنترل تنها نیم درجه کاهش را نشان دادند.
    اما چگونه مصرف زیره می‌تواند چنین اثری داشته باشد؟ اول اینکه زیره حاوی فیتوسترول‌ها یعنی ترکیباتی گیاهی است که مانع از جذب کلسترول توسط بدن می‌شود. از آنجایی که این مطالعه اولین تحقیق بوده‌است که نشان می‌دهد این ادویه دارای مزایای کاهش دهندگی وزن است نویسندگان این مطالعه حدس می‌زنند که زیره نیز احتمالا مانند ادویه‌های تند به‌طور موقت سبب افزایش متابولیسم بدن می‌شود.

آیا مایلید شما نیز از این ادویه استفاده کنید؟ علاوه بر مخلوط کردن آن با ماست می‌توانید گزینه‌های زیر را نیز مدنظر قرار دهید:
    می‌توانید سبزیجات کنار غذای خود را با چند قاشق چایخوری از این ادویه تفت دهید برای مثال زیره به‌خصوص با سیب زمینی شیرین، کدو تنبل، هویج، گل کلم جفت خوبی است.
    پودر زیره سبز با پودر فلفل چیلی، پودر سیر، پودر پیاز، پاپریکا و پودر فلفل قرمز مخلوط کنید و به عنوان ادویه به غذاها اضافه کنید.
    می‌توانید آجیل‌های خود را با پودر زیره بو دهید.آیا در حال تلاش هستید تا کوه اضافه وزن خود را آب کنید؟ دست از سر کرفس بردارید و به سراغ این ادویه بروید: تحقیقات جدید نشان می‌دهد پودر زیره سبز می‌تواند همانند سکوی پرش کاهش وزن شما عمل کند و به طور طبیعی به کاهش چربی بدن و کاهش سطح کلسترول ناسالم بدن کمک ‌کند.

محققان در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ایران به طور تصادفی ۸۸ زنی که دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط بودن را به ۲ گروه تقسیم کردند. برای ۳ ماه هر دو گروه از مشاوره تغذیه برخوردارند و کالری مصرفی خود را نیز ۵۰۰ کالری کاهش دادند. اما یک گروه ۳ گرم (کمتر از یک قاشق چایخوری) پودر زیره را با ۱۵۰ گرم ماست مخلوط کرده و مصرف می‌کردند و گروه دیگر همین مقدار ماست را بدون پودر زیره مصرف می‌کردند.
    در پایان ۳ ماه دوره آزمایشی افراد گروه مصرف کننده زیره ۱٫۵ کیلوگرم بیشتر از گروه دیگر وزن کم کردند و به طورکلی حدود 6 کیلو وزن کم کردند. اما نکته جالب توجه این است که افراد گروه مصرف کننده زیره ۱۴.۶۴ درصد چربی بدنی خود را (تقریبا ۳ برابر ۴.۹۱ درصد گروه دیگر) از دست دادند و ظاهرا علت آن مصرف زیره بوده است.

ذائقه خود را با این ادویه ها تنوع ببخشید!
    در عین حال مصرف این ادویه دارای مزایای داخلی نیز بوده است. سطح چربی مضر یعنی تری‌گلیسیریدها در خون افراد گروه مصرف کننده زیره، تا ۲۳ درجه کاهش یافت درحالی این کاهش در گروه کنترل تا ۵ درجه بوده است. همچنین کلسترول ldl (کلسترول بد خون) افراد گروه مصرف کننده زیره تقریبا نزدیک ۱۰ درجه کاهش داشت در حالی که گروه کنترل تنها نیم درجه کاهش را نشان دادند.
    اما چگونه مصرف زیره می‌تواند چنین اثری داشته باشد؟ اول اینکه زیره حاوی فیتوسترول‌ها یعنی ترکیباتی گیاهی است که مانع از جذب کلسترول توسط بدن می‌شود. از آنجایی که این مطالعه اولین تحقیق بوده‌است که نشان می‌دهد این ادویه دارای مزایای کاهش دهندگی وزن است نویسندگان این مطالعه حدس می‌زنند که زیره نیز احتمالا مانند ادویه‌های تند به‌طور موقت سبب افزایش متابولیسم بدن می‌شود.

آیا مایلید شما نیز از این ادویه استفاده کنید؟ علاوه بر مخلوط کردن آن با ماست می‌توانید گزینه‌های زیر را نیز مدنظر قرار دهید:
    می‌توانید سبزیجات کنار غذای خود را با چند قاشق چایخوری از این ادویه تفت دهید برای مثال زیره به‌خصوص با سیب زمینی شیرین، کدو تنبل، هویج، گل کلم جفت خوبی است.
    پودر زیره سبز با پودر فلفل چیلی، پودر سیر، پودر پیاز، پاپریکا و پودر فلفل قرمز مخلوط کنید و به عنوان ادویه به غذاها اضافه کنید.
    می‌توانید آجیل‌های خود را با پودر زیره بو دهید.
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

glamor (20 اسفند 1394),حوراء (21 اسفند 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

خواص کلی مصرف زیره برای سلامتی

✅خواص زیره

زیره بادشکن و ضد نفخ است. رطوبت را برطرف می کند و تقویت کننده معده و کبد است. اشتها را تحریک می کند و باعث لاغری می شود. با تاثیر بر روی عصب معده جلوی سکسکه را می گیرد. ورم طحال را از بین می برد و اسهال را معالجه می کند. از طرفی درمان یبوست نیز هست. شیردهی را افزایش می دهد و چون دارای هورمون های جنسی است، میل جنسی را افزایش می دهد. روی میزان خونریزی و قطع خونریزی دوران قاعدگی تاثیر می گذارد. عرق را زیاد می کند و بوی بد آن را برطرف می کند و خاصیت ضدعفونی کننده و میکروب کشی دارد.

✅حشرات را دور می کند

حشرات از بوی زیره سبز خوششان نمی آید، بنابراین حشرات را دور می کند. اگر حشراتی مثل سوسک، کنه و پشه در اتاقی وجود داشته باشد، کافی است مقداری زیره سبز را در ظرفی بریزید و گوشه اتاق بگذارید، حشرات از آنجا دور خواهند شد. اگر زیره را در ظرفی خیس کنید و آب آن را به چوب بمالید، هرگز موریانه سمت آن چوب نمی آید. اگر این آب را به بدنتان بمالید، هیچ گاه شپش در لباستان نخواهد بود. قدیمی ها معتقدند اگر بدن نوزاد هنگام تولد با آب زیره شسته شود، در تمام طول عمر، شپش در بدن نوزاد دیده نخواهد شد.

✅در مصرف زیره زیاده روی نکنید

زیره تاثیر بسزایی روی ترشحات هورمون تیروئید دارد و باعث افزایش میزان ترشحات می شود. بنابراین برای افرادی که از بیماری کم کاری تیروئید رنج می برند بسیار مفید است. اما افرادی که لاغر هستند و تیروئید دارند نباید در مصرف آن زیاده روی کنند، زیرا دچار پرکاری تیروئید می شوند. به طور کل زیره به هضم غذا کمک می کند و تشنج و لرزش ها را از بین می برد، اما باید به مقدار مناسب مصرف شود.

✅آب زیره هم جادو می کند

اگر زیره را در ظرفی خیس کنید و با آب آن صورت خود را بشویید، رنگ صورتتان باز می شود. پودر زیره را با آب جوش مخلوط کنید و روی صورت خود بگذارید و نرمی و لطافت را به صورت خود هدیه بدهید. آب جوشانده آن خون بینی را بند می آورد، فقط کافی است کمی از آب را داخل سوراخ های بینی بریزد و پره ها را چند دقیقه نگه دارید و نگذارید بیرون بریزیند. اگر آب جوشیده آن را داخل چشم بچکانید، قرمزی چشم را برطرف می کند و مانع خونریزی رگ های داخل چشم می شود. ضدعفونت و ورم ملتهمه چشم است و از چسبندگی پلک ها جلوگیری می کند. قرقره کردن آب جوشانده آن در دهان، دندان درد را تسکین می دهد.

5. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

یکتا اذری (22 اسفند 1394),کیجا (22 اسفند 1394)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    ✅مخلوط زیره با مواد دیگر

اگر زیره را در سرکه خیس کنید و سرکه را بنوشید، تنگی نفس و احساس خفگی از بین می رود.

اگر با آرد باقلا پودر و خمیر شود و روی ورم ها گذاشته شود، التهاب ها ورم ها را از بین می برد.

مخلوط زیره با عسل باعث افزایش شهوت و انرژی می شود.

اگر با غذای گوشتی پخته شود، مضرات گوشت را کم می کند و غذا را خوشمزه تر می کند.

مخلوط کردن آن با برنج و غذاهای دیگر باعث لاغری می شود، چون بسیار گرم است، هر نوع ورم و چاقی را از بین می برد.

✅خواص متضادی دارد

زیره خواص متضادی دارد، هم یبوست را درمان می کند، هم اسهال را. هم عادت ماهیانه را قطع می کند و هم آن را زیاد می کند. می تواند میل جنسی را کم یا زیاد کند، اما برای اینکه خاصیت دوتایی داشته باشد باید با ماده دیگری ترکیب شود که آن خاصیت را تقویت کند.

7. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    تجربه یک بلاگر در مورد مصرف زیره برای لاغری:

در رسپی های غذایی ما ایرانیها این مواد تنها به عنوان ادویه معرفی شده و به عنوان طعم اضافی و یا چاشنی در غذا به کار میروند به همین دلیل به راحتی از دستور غذایی حذف میشوند اما دربسیاری از فرهنگ ها جزو نیازها ی اصلی دستورغذایی هستند و یا به صورت دم کرده و غیره مصرف دارویی دارند
    .
    الان بعد از گذشت نه سال واقعا به اثر قوی و درمانی زیره سبز نه تنها در کنترل وزن بلکه بیشتر از ان در ارامش معده و برطرف کردن احساس ناراحتی معده اعتقاد پیدا کردم و خیلی خوشحالم که در ان زمان انگیزه قوی رژیم کاهش وزن باعث شد که این ادویه یا گیاه دارویی به منوی غذایی ما وارد شود.بهترین پیشنهاد برای مصرف زیره , در حالی که طعم ان نامحسوس می شود و درعین سازگاری با ترکیب , مورد پسند تمام ذایقه ها هم هست اضافه کردن ان به کچاپ یا سس گوجه فرنگی است
    .
    زیره عطر قوی و قالبی دارد که روی طعم کل غذا اثر میگذارد به همین خاطر من هر وقت کمی احساس سنگینی یا ناراحتی در معده دارم ،چیزی در حدود کمتر از یک قاشق غذاخوری پودر اسیاب شده ان را روی یکی دو لقمه اخر غذا یا ماست یا سالاد می پاشم .شکر خدا اثر ان همیشه برای من عالی بوده البته در ایران زیره سیاه هم هست که ان را به نام زیره پلویی هم میشناسند اما در اینجا انها را کاملا متفاوت میدانند با دو نام کاملا مختلف وهیچ ربطی بین انها قائل نمی شوند

9. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

یکتا اذری (22 اسفند 1394)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    🌀🌺تجربه یک بلاگر در مورد مصرف زیره برای لاغری:🌺🌀

در رسپی های غذایی ما ایرانیها این مواد تنها به عنوان ادویه معرفی شده و به عنوان طعم اضافی و یا چاشنی در غذا به کار میروند به همین دلیل به راحتی از دستور غذایی حذف میشوند اما دربسیاری از فرهنگ ها جزو نیازها ی اصلی دستورغذایی هستند و یا به صورت دم کرده و غیره مصرف دارویی دارند
    .
    الان بعد از گذشت نه سال واقعا به اثر قوی و درمانی زیره سبز نه تنها در کنترل وزن بلکه بیشتر از ان در ارامش معده و برطرف کردن احساس ناراحتی معده اعتقاد پیدا کردم و خیلی خوشحالم که در ان زمان انگیزه قوی رژیم کاهش وزن باعث شد که این ادویه یا گیاه دارویی به منوی غذایی ما وارد شود.بهترین پیشنهاد برای مصرف زیره , در حالی که طعم ان نامحسوس می شود و درعین سازگاری با ترکیب , مورد پسند تمام ذایقه ها هم هست اضافه کردن ان به کچاپ یا سس گوجه فرنگی است
    .
    زیره عطر قوی و قالبی دارد که روی طعم کل غذا اثر میگذارد به همین خاطر من هر وقت کمی احساس سنگینی یا ناراحتی در معده دارم ،چیزی در حدود کمتر از یک قاشق غذاخوری پودر اسیاب شده ان را روی یکی دو لقمه اخر غذا یا ماست یا سالاد می پاشم .شکر خدا اثر ان همیشه برای من عالی بوده البته در ایران زیره سیاه هم هست که ان را به نام زیره پلویی هم میشناسند اما در اینجا انها را کاملا متفاوت میدانند با دو نام کاملا مختلف وهیچ ربطی بین انها قائل نمی شوند

11. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

یکتا اذری (22 اسفند 1394)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

✅ و اما پاسخ به سوال مطرح شده توسط خیلی از شما. اینکه برای لاغری زیره سبز بخوریم یا سیاه؟

هر دو نوع زیره سبز و سیاه خواص تقریبا مشابهی دارن. خواستگاه اصلی زیره سیاه، کرمان هست و خواستگاه زیره سبز، خراسان جنوبی.
    احتمالا خودتون هم در مقالات متعدد متوجه شدید که کارایی زیره سبز برای لاغری بهتر از زیره سیاهه. بنابراین میتونید زیره سبز تهیه کنید و پودرش کنید و در تمام غذاهاتون ازش استفاده کنید. البته اگر دوست نداشتید عطر تند و قوی اون کل غذای اعضای خونه رو تحت تاثیر قرار بده میتونید روزانه یک قاشق چایخوری از اون رو با ماست مخلوط کنید و بخورید. به شخصه مصرف عرق زیره رو توصیه نمیکنم چون واقعا از میزان خلوصش مطمئن نیستم!

13. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند: