شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 4
  • 123 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32

موضوع: پیلاتس، سریع ترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلوها

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5

پیلاتس، سریع ترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلوها

پیلاتس چیست؟
      پیلاتس از مجموعه تمرین‌های تخصصی تشکیل یافته است. این تمرین‌ها بدن و مغز را به‌گونه‌ای درگیر می‌کند که قدرت و استقامت تمام اعضای بدن بالا می‌رود و عمیق‌ترین بخش عضلات را هدف قرار می‌دهد. انجام حرکات ورزشی کنترلوژی، باعث می‌شود فرد تمام عضلات خود را تحت اختیار و اراده خویش قرار دهد. در واقع کنترلوژی به معنای ایجاد هماهنگی کامل بین جسم، ذهن و روان انسان است. به این معنی که فرد ابتدا با استفاده از روش کنترلوژی کنترل کامل جسم خود را در دست می‌گیرد و سپس با انجام مکرر و تدریجی آن به یک نوع هماهنگی طبیعی دست پیدا می‌کند.
      پیلاتس چگونه پدید آمد؟
      ژوزف هوبرتوس پیلاتس در سال ۱۸۸۰ میلادی در کشور آلمان، شهر دوسلدورف به‌دنیا آمد. از کودکی ضعیف و مبتلا به بیمارهایی مانند آسم، آلرژی و تب‌روماتیسمی بود. وی تصمیم گرفت بدن خود را در برابر این بیماری‌‌ها مقاوم کند بنابراین یک روش علمی از تمرین‌های ورزشی ابداع کرد تا به وسیله آن توانایی‌‌های بدنی خود را افزایش دهد. او با ورزش‌‌هایی از قبیل یوگا، ژیمناستیک، اسکی، دفاع شخصی، باله، بندبازی و وزنه‌برداری آشنایی داشت. پس با انتخاب بهترین شیوه‌های ورزشی با استفاده از سه اصل قدرت، تعادل و انعطاف برخی تمرین‌های خود را طراحی کرد. وی نام این روش را «علم کنترل بدن» یا «کنترلوژی» نامید.
      یکی از فواید پیلاتس، برقراری استقامت و هماهنگی بین عضلات است
      اهداف و فواید پیلاتس
      هدف پیلاتس از تقویت قوای بدنی، دست‌یافتن به بدنی سالم و حفظ آن و همچنین ذهنی سالم برای انجام خوب کارهای روزانه و سایر فعالیت‌‌های بدنی است. در تمام رشته‌های ورزشی و بدنسازی که توان قلبی – عروقی و تنفسی را افزایش می‌دهند، حرکات به صورت جهشی و پرشی انجام می‌شوند. انجام این حرکات برای افراد سالمند یا آسیب‌دیده از ناحیه مفاصل، عضلات و استخوان‌ها غیرقابل اجراست، اما در پیلاتس بدون این پرش‌ها و جهش‌ها تنها با تمرکز و کنترل تنفس و بدون ایجاد هرگونه عارضه‌ای می‌توان به اهداف فوق یعنی رسیدن به جسم و روان سالم و حفظ آن دست یافت.
      با انجام تمرین‌های پیلاتس، تمام عضلات بدن تقویت می‌شوند، دردهای مفصلی کاهش می‌یابد و در ورزشکاران حرفه‌ای با افزایش حاشیه امنیتی عضلات بدن باعث کاهش آسیب‌دیدگی آنها می‌شود. با اجرای تنفس‌های صحیح دم و بازدم، توان و حجم ریوی فرد افزایش می‌یابد. از آنجا که فرد در تمام مدت انجام حرکات پیلاتس کاملا روی تنفس و انقباض‌ها و کشش‌های عضلانی خود کنترل دارد این امر باعث افزایش تمرکز فکری و حضور ذهن می‌شود. سایر فواید پیلاتس عبارتند از:
      کاهش دردهای مفصلی
      افزایش قوای بدن و رهاکردن فکر و ذهن انسان از افکار منفی
      کاهش دردهای مهره‌ای در قسمت‌های مختلف بدن مثل گردن و کمر
      ایجاد کشیدگی و تناسب در ظاهر اندام
      انعطاف‌پذیری ستون فقرات و ایجاد تعادل
      افزایش تحرک مفاصل
      افزایش حجم ریه و ظرفیت تنفسی
      تقویت سیستم قلبی – عروقی
      افزایش دامنه حرکات مفاصل و عضلات
      کاهش درصد احتمال آسیب‌پذیری
      خواب بهتر و آرام‌تر
      کاهش استرس، اضطراب، عصبانیت و خستگی و داشتن زندگی پرنشاط
      سفت شدن عضلات شکم
      اصلاح وضعیت ایستادن، نشستن و راه رفتن
      تسهیل گردش خون
      داشتن زندگی فعال و پرنشاط برای سالمندان
      پیشگیری از پوکی استخوان
      کاهش یا کنترل وزن و جلوگیری از چاقی
      برقراری استقامت و هماهنگی بین عضلات
      بهبود زندگی زناشویی
      نحوه انجام تمرینات پیلاتس
      در تمام مدت انجام حرکات پیلاتس فرد کاملا روی تنفس و انقباض‌ها و کشش‌های عضلانی خود کنترل دارد.
      تمرین‌های پیلاتس را می‌توان هم در فضای معمولی اتاق و هم در فضای باز انجام داد.
      بهتر است در زمان انجام تمرین‌های پیلاتس از لباس‌های آزاد و نخی و به شکل بلوز و شلوار استفاده کرد تا حین انجام حرکات راحت و روان پیلاتس همراه با انقباضات شدید عضلانی این عضلات با لباس درگیری نداشته باشند.
      فضای حرکت انگشتان پا تا مچ پا باید باز و بدون مانع باشند بنابراین نیازی به پوشیدن کفش و جوراب هنگام انجام تمرین‌های نیست.
      بهتر است تمرین‌های پیلاتس در جلسه‌های ۴۵ دقیقه‌ای ۳ تا ۴ بار در هفته اجرا شوند ولی به مرور به زمان و دفعات تمرین‌ها اضافه خواهد شد. افراد حرفه‌ای‌تر می‌توانند در مدت زمان کوتاه‌تری حرکات قدرتی پیلاتس را پشت سر هم و بدون‌وقفه انجام دهند.
      روش تمرینی پیلاتس شامل حرکات کششی و قدرتی است که باعث ایجاد انعطاف و قدرت در عضلات و برقراری ارتباط مستقیم بین ذهن و اندام می‌شود. تمرین‌های پیلاتس در چهار سطح آموزش داده می‌شوند. سطح ۴ برای افراد مبتدی، سطح ۳ برای افراد متوسط، سطح ۲ برای افراد پیشرفته و سطح یک برای افراد کاملا پیشرفته.
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 10 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

mariami (29 دی 1391),parchami7 (29 مهر 1392),shahnoosh (06 مرداد 1393),مهنوش (13 آبان 1392),مامی مرضیه (23 تیر 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392),هستی.a (26 تیر 1392),zahra85 (25 تیر 1392),حورا (29 دی 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.42
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4
      واقعن پیلاتس ورزش بسیار خوبیه. من الان حدود 8 ماهه که دارم پیلاتس کار میکنم بعضی هفته ها 2 روز در هفته بعضی وقتا 4-5 روز در هفته. بسته به اینکه شرایط کاریم چطور باشه. البته برای شروع از همون 2 روز در هفته شروع کردم و 1-2 ماه رو به همون شکل رفتم اما بعدش کمی تعداد جلسات هر هفته رو بیشتر کردم تا جایی که وقتش رو داشتم. الان هم خیلی راضی هستم. ورزش خیلی خوبیه. و من به همه پیشنهاد میکنم سعی کنن حداقل چند جلسه به صورت آزمایشی هم که شده توش شرکت کنن. هم از لحاظ روحی و هم جسمی ورزش خوبیه.

زندگی را تو بساز…
      نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
      زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

5. 4 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

delaram25 (03 آبان 1393),parchami7 (29 شهریور 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (30 دی 1391)

shamim2 آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.08
      قد
      169
      وزن شروع
      71.400
      وزن هدف
      64
      وزن فعلی
      ٦٥
      حالت من
      Ashegh

ورزش پیلاتس چیست؟

سلام خانومای زیباتن من دوسه ماهه دارم میرم ورزش پیلاتس گفتم اینجا هم مطرح کنم من قبلا کار با دستگاههو انجام میدادم ولی بعد از یه مدت به این نتیجه رسیدم که عوارضش از فوایدش بیشتر باید دنبال ورزشی باشم که همه عمر بتون انجام بدم یکیم تغییر ورزش مثل رژیم میمونه بعد یه مدت مه بدن به یه ورزش عادت کنه تغییر اون برا کاهش وزنتون مفیده تو اینترنت سرچ کنین فوایدشو میبینین ولی من چیزهایی که به چشمم دیدمو براتون میگم یکی از حسنهای این ورزش اینه که بدنو لیفت میکنه مخصوصا رانها و شکمو دومین حسنش از نظر من شادی که بعد این ورزش بهتون دست میده سومس اینه که این ورزش مثل ورزشهای دیگه تکراری و خسته کننده نیست هرروز با یه برنامه متفاوت کار میکنین چهارمین حسنش از ماه اول شاهد تغییر سایزتون هستین خانوما از نظر من معجزه قرنه هفته ای سه روز سه ساعت انجام میدین و بهترین نتیجه رو میگیرین همینقدر بگم در عرض یکساعت 500کالری میسوزونین من قبل عید مرتب نتونستم برم ولی باز تاثیرشو تو پاهام و شکمم دیدم بچه ها حتما برین سراغش ضرر نمیکنین

7. 17 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

*aida* (01 اردیبهشت 1392),3pid_girl (31 خرداد 1392),amina (26 اردیبهشت 1392),delaram25 (03 آبان 1393),fereshteh (22 فروردین 1392),hamraz (01 اردیبهشت 1392),Kiki (29 فروردین 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),parchami7 (29 شهریور 1392),parnia (01 اردیبهشت 1392),sara6403 (03 شهریور 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),مرجان320 (01 اردیبهشت 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392),yalda (29 فروردین 1392), Zenith (22 فروردین 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

fereshteh آواتار ها
      کاربر فعال

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.11
      قد
      173
      وزن شروع
      95.9
      وزن هدف
      74.5
      وزن فعلی
      82.8
      حالت من
      Ashegh
      دليل که چرا امروز پيلاتس را مي توانيد شروع کنيد!!!!!

1) بهبود وضعيت اندامي( وضعيت ايستادن و نشستن)
      تکيه گاه و نگهدارنده وزن بدن شما ستون فقرات است و اين اجازه را مي دهد که به نرمي و راحتي حرکت کنيد .به هرحال اين يک تئوري است . اما در عمل ساعت ها نشستن رو به روي تلويزيون و صفحه مانيتور کامپيوتر به اين معني است که حالتsمانند طبيعي بدن شما از از بين مي رود .نتيجه کمر درد و گودي شانه است. پيلاتس به شما براي برگشت به حالت طبيعي و وضعيت اندامي بهتر کمک مي کند .

2) رهايي از کمر درد

همان طور که اشاره شد دلايل عمده درد در بخش تحتاني کمر از رفتار هاي نا مناسب ما در نشستن و ايستادن ناشي مي شود. با تنظيم مجدد شکل ستون فقرات و بهبود وضعيت اندامي ، امکان از بين رفتن کامل درد در بخش تحتاني کمر وجود دارد .

3) يک خواب خوب شبانه

اگر سه چيز حياتي زندگي را از شخصي سوال کنيد به شما گفته مي شود : آب -غذا - هوا کمتر افرادي هستند که به خواب به عنوان يک ابزار ضروري براي زندگي اشاره کنند .100 ميليون نسخه پزشکي قرص خواب تنها در انگليس تجويز مي شود . اين رقم به شما مي تواند ايده اي از تعداد انسان هايي که از بي خوابي رنج مي برند را بدهد . پيلاتس به تقویت عضلات کاهش تنش و درد کمک مي کند . و مي تواند محرکي براي ايجاد يک خواب خوب باشد .

4) افزايش قدرت و استقامت بدن بدون حجیم شدن عضلات

پيلاتس به افزايش قدرت و استقامت بدن بدون عضله سازي نا خواسته مي پردازد . زيرا اين ورزش متمرکز بر ماهيچه هاي مرکزي که شامل ماهيچه هايي که شما در ناحيه ماهيچه هاي وريدي و شکمي و لگن و ناحيه کمر است . با انقباض اين عضلات و با تصحيح وضعيت اندامي شما قدرت و استقامت بدن شما بهبود مي يابد .

5) جلوگيري از پوکي استخوان

از هر 2 زن يک زن و ازهر 5 مرد يک مرد بالاي 50 سال در انگلستان دچار شکستکي استخوان مي گردد دليل عمده آن پوکي استخوان است .هر ساله استخوان هاي سه ميليون نفر تنها در انگليس دراثر این ن بيماري ( به خصوص استخوان ستون فقرات ، مچ و ران ) نازکتر و ضعيفتر مي گردد که درنتيجه مستعد شکستگي مي گردند .
      پيلاتس با بهبود وضعيت ايستادن و نشستن و تعادل بدن ، به شما کمک مي کند که در زمره اين افراد قرار نگيريد .

6) شيوه اي عالي براي تمدد اعصاب و مبارزه با استرس

با پيلاتس به بدن خود آگاه می شوید . و شما درک بهتري از بدنتان خواهيد داشت و در نتيجه متوجه خواهيد شد که چگونه بدن شما کار مي کند . باعث کاهش تنش و ايجاد آرامش و از بين بردن استرس حاصله از زندگي مدرن امروزي مي گردد .

7) جلوگيري از بي اختياري ادراري

استرس ناشي از بي اختياري ادراري بر بالاي 3 ميليون انگليسي تاثير گداشته است . يک علت عمده براي بي اختياري ادراري در خانم ها حاملگي است .که باعث ضعيف شدن عضلات ناحيه کف لگني مي گردد و در کنار اين با افزايش سن ماهيچه هاي اين ناحيه ضعيفتر مي گردد .پيلاتس به تقويت اين ماهيچه کمک کرده و در نتيجه به بهبود اين بي اختياري دراري کمک مي کند .

8) کمک به بهبود تعادل و هماهنگي بدن

پيلاتس با تنظيم مجدد ستون فقرات به تقويت ماهيچه هاي مرکزي بدن کمک مي کند و تعادل و هماهنگي بهتر بدن به اين مفهوم است که با صدمه و آسيب کمتري مواجه مي شويد . از اين رو پيلاتس در ميان ورزشکاران حرفه اي محبوبيت يافته است.

9) کمک به بهبود ناشي از آسيب و صدمات-جلوگيري از بازگشت صدمات

به علت ماهيت اجرای بدون پرش و جهش پيلاتس به طور گسترده به عنوان يک شيوه ي مفيد براي اشخاصي که دچار صدمات خاصي مانند صدمات ناشي از ضربه به گردن و يا گستره ي وسيعي از اسيب هاي ورزشي مي باشد ،استفاده ميشود. در واقع بسياري از اين صدمات که ورزشکاران متحمل مي شوند امکان اجتناب از آن وجود دارد و پيلاتس مي تواند نقش مهمي را در تصحيحات حرکت بدن و قدرت بخش مرکزي بدن که منجر به صدمات کمتر مي شود بازي کند.

10) نا برده رنج گنج ميسر ميگردد !!!!!!!

صد البته که نابرده رنج گنج ميسر نمي شود اما در کلاس پيلاتس شما بدون فشار به مفاصل و قلب به تقويت ماهيچه و تغيير در وضعيت اندامي خودتان مي پردازيد .پس در اين حوزه نابرده رنج گنج ميسر مي گردد. پيلاتس شيوه اي از تمرين است که با کشش و تقويت ماهيچه هاي بدن و تغيير وضعيت اندامي نادرست به حالت طبيعي بدون فشار به مفاصل و قلب ما را به هدفمان مي رساند .

منبع:www.pilates.ir
      من هستم با تمام قدرت هیچ چیز نمیتواند مرا از ادامه دادن باز دارد!

9. 9 کاربر، ارسال fereshteh را لایک کرده اند:

*aida* (01 اردیبهشت 1392),hamraz (01 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),parchami7 (29 شهریور 1392),parnia (01 اردیبهشت 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (01 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392),zps.architect (06 تیر 1392)

*aida* آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.74
      قد
      163
      وزن شروع
      82
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      60
      حالت من
      Khoshhal
      چه خوب . من تصمیم دارم از تابستون یک کلاس ورزشی برم . حتما پیلاتس رو میرم . ولی روزی 3 ساعت که خیلی زیاده :04:
      ساعت‌ زندگیم‌

نه‌ به‌ عقب‌ بازمی‌گردد،
      نه‌ می‌ایستد...

هر ساعت‌ و هر روز،
      مرا به‌ سمت آن‌ دم‌ دور ، نزدیک‌ تر می‌کند!

صدای‌ این‌ ساعت‌
      یادآورم‌ می‌شود،
      تا
      در امروز و در لحظه‌
      زندگی‌ کنم‌!

"مارگوت بیکل"

11. 10 کاربر، ارسال *aida* را لایک کرده اند:

delaram25 (03 آبان 1393),fereshteh (02 اردیبهشت 1392),hamraz (01 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),parchami7 (29 شهریور 1392),parnia (01 اردیبهشت 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (01 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

shamim2 آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.08
      قد
      169
      وزن شروع
      71.400
      وزن هدف
      64
      وزن فعلی
      ٦٥
      حالت من
      Ashegh
      عزیزم هفته ای سه روز هر روز یکساعته

13. 8 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

3pid_girl (31 خرداد 1392),fereshteh (02 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),parchami7 (29 شهریور 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (01 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

aida آواتار ها
      کاربر سایت

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      165
      وزن شروع
      54
      وزن هدف
      48
      وزن فعلی
      50.2
      چیجوریه دقیقا؟ مثل این ایروبیک و اینهاست ؟
      :68:

15. 7 کاربر، ارسال aida را لایک کرده اند:

fereshteh (02 اردیبهشت 1392),hamraz (02 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (02 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

بهارتن آواتار ها
      کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      قد
      162
      وزن شروع
      65
      وزن هدف
      58
      وزن فعلی
      64.500
      سلام عزیز
      سمت جنوب جایی رو میشناسی این ورزشو داشته باشه بعداز ظهرها

17. 7 کاربر، ارسال بهارتن را لایک کرده اند:

fereshteh (02 اردیبهشت 1392),hamraz (02 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (02 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

fereshteh آواتار ها
      کاربر فعال

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.11
      قد
      173
      وزن شروع
      95.9
      وزن هدف
      74.5
      وزن فعلی
      82.8
      حالت من
      Ashegh
      نقل قول نوشته اصلی توسط aida نمایش پست ها
      چیجوریه دقیقا؟ مثل این ایروبیک و اینهاست ؟
      نه خیلی آرومه اونا خیلی تحرکشون زیاده اما پیلاتس بیشتر کششیه البته در حد یک جلسه ای که من رفتم!!!
      من هستم با تمام قدرت هیچ چیز نمیتواند مرا از ادامه دادن باز دارد!

19. 7 کاربر، ارسال fereshteh را لایک کرده اند:

*aida* (02 اردیبهشت 1392),hamraz (02 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (02 اردیبهشت 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

aida آواتار ها
      کاربر سایت

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      165
      وزن شروع
      54
      وزن هدف
      48
      وزن فعلی
      50.2
      نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh نمایش پست ها
      نه خیلی آرومه اونا خیلی تحرکشون زیاده اما پیلاتس بیشتر کششیه البته در حد یک جلسه ای که من رفتم!!!
      مرسی عزیزم :01:
      اگه بشه در حد همون یه جلسه هم میرم امتحانش می کنم ...
      :68:

21. 7 کاربر، ارسال aida را لایک کرده اند:

fereshteh (06 اردیبهشت 1392),hamraz (02 اردیبهشت 1392),mariami (02 اردیبهشت 1392),مامان خانومی (29 مهر 1392),نرگس مامان (25 مهر 1392), Zenith (20 تیر 1392),zorijooon (31 مرداد 1392)

• صفحه 1 از 4
  • 123 ...
  • آخرینآخرین