شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ورزش هایی برای کوچک کردن شکم و پهلو

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

ورزش هایی برای کوچک کردن شکم و پهلو

پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 6 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

baran mehraban (27 آبان 1391),elia123 (17 بهمن 1391),fariba69 (07 بهمن 1391),mariami (15 دی 1391),sara (18 دی 1391),مریم-49 (02 آذر 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

rezaiyan آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.04

آشنایی با سادهترین نرمشهایی که چربی شکم را میسوزانند

عضلات شكم شما،از ۴ گروه عضله تشكیل شدهاند: عضله مستقیم شكمی،عضلات مورب داخلی و خارجی و عضله عرضی شكم. این چهار گروه عضله،با همدیگر، از تنه شما حمایت میكنند و در حركات متنوعی مانند خم كردن تنه به جلو یا عقب، راست یا چپ، بالا بردن و پائین آوردن كمر و تنه بر روی زمین، شركت میكنند.
    عضله مستقیم شكمی كه مسئول نزدیك كردن تنه به لگنتان است در بالا به استخوان جناغ و دندههای پنجم تا هفتم شما میچسبد و در پائین به قسمتی از استخوان لگن شما كه در جلو قرار گرفته است و پوبیس نام دارد میچسبد. عضلات مورب داخلی و خارجی، همانطور كه از اسمشان برمیآید بصورت مورب از كناره دندهها تا استخوان پوبیس كشیده شدهاند و مسئول خم كردن تنه شما به راست و چپ و حركات چرخشی تنه هستند. و در آخر عضله عرضی شكم در زیر عضلات مورب بصورت عرضی قرار گرفته است و به شما كمك میكند تا شكمتان را سفت كنید و به درون بكشید و همچنین در بازدم نیز به شما كمك میكند.
    ● حركت اول:
    ۱-۱ به پشت دراز بكشید. یك زانوی خود را خم كنید بهصورتی كه كف آن پا بر روی زمین باشد. پای دیگرتان را بر روی زمین كشیده نگه دارید. سپس آرنجهای خود را بالای سرتان خم كنید و بدون اینكه دستانتان را در هم قفل كنید، كف دستهایتان را پشت سرتان بگذارید. مهرههای گردن خود را خم نكنید.
    ۱-۲ سعی كنید با منقبض كردن عضلات شكم و به خصوص عضله مستقیم شكمی و همزمان با بازدم تنه خود را بالا بكشید. حركت را به این صورت آغاز كنید كه در ابتدا مهرههای گردن خود را به جلو خم كنید تا چانهتان كمی به قفسه سینهتان نزدیك شود،سپس با فعال كردن عضلات شكم،شانهها و سپس پشت خود را از روی زمین بلند كنید و خود را بالا بكشید بطوری كه حداقل یك زاویه ۰۶ درجه بین زمین و كمرتان بوجود بیاید. وقتی كه به قله حركت رسیدید، چند لحظه توقف كنید،سپس به آرامی به حالت شروع باز گردید. این حركت در ابتدا برای شما مشكل خواهد بود ولی نباید این اشتباهات شایع را مرتكب شوید:
    ▪ اشتباه: خم كردن بیش ازحد گردن بطرف جلو. برای جلوگیری از این اشتباه تصور كنید كه یك پرتقال بین چانه و گردن شما قرار گرفته است، این فاصله را در انجام حركت حفظ كنید.
    ▪ اشتباه: آوردن آرنجها به جلو. برای اصلاح این اشتباه به یاد داشته باشید كه آرنجهایتان را نباید ببینید، یعنی دور از میدان بینایی شما باشد.
    ▪ اشتباه: نگه داشتن نفس. برای اصلاح این اشتباه،بر بازدم هنگام مرحله بالا كشیدن خود، تمركز كنید.
    ● حركت دوم:
    ۲-۱ به پهلو دراز بكشید و زانوانتان را ۰۹ درجه خم كنید. آرنج خود را درست زیر شانهتان قرار دهید و تنهتان را از زمین بلند كنید و به آرنجتان تكیه كنید سپس به آرامی و بدون اینكه كمرتان را به بالا خم كنید با استفاده از عضلات مورب شكمی لگن خود را همزمان ودر راستای تنهتان از زمین بلند كنید .
    ۲-۲ این حالت را بطوری كه تنه و پاها و گردنتان در یك امتداد باشند به مدت ۰۱ تا ۵۱ ثانیه حفظ كنید و سپس به آرامی به روی زمین برگردید.
    ▪ اشتباه: به پائین خم كردن كمر. برای اصلاح این اشتباه، عضلات با سن و شكم خود را همزمان منقبض كنید تا راستای مناسب حفظ شود.
    ▪ اشتباه: خم كردن گردن به بالا یا پائین.
    وقتی كه حسابی در این حركت قوی شدید، برای سختتر كردن حركت،پاهای خود را كامل باز كنید و بجای زانوها بر روی پاشنه پایتان بلند شوید.
    ● حركت سوم:
    ۳-۱ مجددا به پشت دراز بكشید، زانوی چپ خود را خم كنید و كف پای چپ را بر روی زمین قرار دهید. پای راست خود را از مفصل ران به میزان ۰۹ درجه یا حتی بیشتر بالا بیاورید.
    ۳-۲ دستهای خود را كنار تنهتان بر روی زمین در حالت كشیده نگه دارید. سپس همزمان با خم كردن پای راست بر روی شكمتان بهصورت مورب، سر و گردن و شانهتان را از زمین بلند كنید و چند لحظه صبر كنید و سپس به حالت شروع برگردید و در حركت بعد پاهای خود را جابهجا كنید.
    ▪ اشتباه: استفاده از دستها و بازوها به عنوان تكیهگاه برای انجام حركت. برای اصلاح این اشتباه میتوانید بازوهایتان را ریلكس كنید، دستهایتان را بر روی سینهتان بگذارید و یا كف دستها را رو به بالا قرار دهید.
    ▪ اشتباه: نگه داشتن نفس. باز هم به یاد داشته باشید كه هنگام انجام حركت، نفس خود را به آهستگی بیرون بدهید.
    ● حركت چهارم:
    ۴-۱ بر روی پشت خود دراز بكشید، رانهای خود را بالا بیاورید و زانوهایتان را ۰۹ درجه خم كنید. یك باندكشی در دستان خود بگیرید و آن را بر روی رانهای خود كمی بالاتر از زانوها بگذارید. دستان خود را بهطرف خارج از پاهایتان هل بدهید بهطوری كه كف دستانتان در حالی كه باندكشی را گرفتهاند، بهطرف زمین باشند. سر و گردن و شانه و پشتتان را بر روی زمین ریلكس كنید.
    ۴-۲ عضلات شكم خود را منقبض كنید، زانوهایتان را بهطرف صورتتان بكشید و همزمان شانهها و پشتتان را از زمین بلند كنید،با هر بار انجام این حركت،دستهایتان را كه باندكشی را محكم گرفتهاند بهطرف بیرون از بدنتان فشار دهید. سعی كنید تا شانهها و گردنتان را ریلكس كنید و آرنجهایتان را بهصورت كشیده قفل نكنید. ۰۱ تا ۵۱ ثانیه صبر كنید و سپس به حالت شروع برگردید و حركت را مجددا شروع كنید.
    ● اگر مبتدی هستید:
    ▪ ۳ بار در هفته حركات را به این صورت انجام دهید كه هر حركت را ۰۱ تا ۵۱ بار تكرار كنید و سپس یك دقیقه استراحت كنید و ۰۳ بار این كار را برای هر حركت تكرار كنید.
    ● اگر آمادگی بدنی بیشتری دارید:
    ▪ ۳ بار در هفته حركت را ۴ یا ۵ بار انجام دهید و در هر سری، حركت را ۰۲ تا ۵۲ بار تكرار كنید. در فواصل هر سری هم میتوانید ۲ دقیقه استراحت كنید.
    مشکلات اندازه فیل هم که باشند پرندگان کوچک الهی کافیست
    * سوره فیل*

5. 4 کاربر، ارسال rezaiyan را لایک کرده اند:

mariami (15 دی 1391),sara (18 دی 1391),مریم-49 (02 آذر 1391),ترانه (28 آبان 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    چگونه چربی های پهلو و شکم را آب کنیم ؟ از : ع. حمز یی کارشناس PT و تناسب اندام

این سوال ، سوالی است که خیلی ها می پرسند . برای پاسخ باید باید گفت اولا باید در انجام تمرینات ایروبیک مداومت داشته باشید و با برنامه کار کنید . یعنی ۵ روز در هفته و روزی ۳۰ دقیقه را به تمریناتی مانند دویدن سپری کنید .

اما در کنار این تمرینات باید تمرینات موضعی را نیز انجام داد . تمرین دراز و نشست طرفی را قبلا نیز جند بار آورده ام و این بار با رویکردی دیگر خدمت خوانند گان محترم ارائه می نمایم . امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد .

دراز و نشست طرفی ( Cross-Over Crunches )
    * بر روی یک پد به پشت دراز بکشید و زانوها را خم کرده و کف پاها را روی زمین بگذارید و دستها را در پشت سر قرار دهید .
    * همزمان با یک بازدم سر و گردن و شانه را از زمین لند کرده و در نقه مقابل زانویپای راست را نیز به سمت سینه آورید . حال سر را بطرف زانوی راست بیاورید و با یک دم بر گردید . * در مرحله ی دوم حرکت را معکو انجام دهید . یعنی زانوی چپ را به سینه بیاورید و سر وگردن و انه را بلند کرده به طرف چپ و زانویپ نزدیک کید .
    * در هنگام بالا آوردن سر و گردن دقت نکنید نباید به گردن فشار اورید و بجای تمرکز بر روی دستها ، بر روی شکم و انقباض آن ترکز داشته باشید چون این حرکت توسط انقباض عضلات شکمی انجام می شود و نه فشار دست بر روی سر و گردن یعنی همان اشتباهی که اکثر افراد در حین تمرین دراز و نشست مرتکب میشوند .

فواید :
    * تقویت عضلات شکم ، پهلوها ، طرفی ستون مهره ها و کشش عضلات کمری . چربی سوزی در ناحیه ی شکم و پهلوها و تناسب اندام در این ناحیه .
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

7. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

elia123 (17 بهمن 1391),mariami (15 دی 1391),sara (18 دی 1391)

maha آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    165
    وزن شروع
    83
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    80
    حالت من
    Mehraboon
    چند حرکت برای آب کردن چربی و تقویت ماهیچه های قسمت زیر شکم

9. 7 کاربر، ارسال maha را لایک کرده اند:

elia123 (17 بهمن 1391),hamraz (15 دی 1391),mariami (15 دی 1391),sara (18 دی 1391),yalda (17 دی 1391), Zenith (15 دی 1391),حورا (16 دی 1391)