شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 3
  • نخستنخست
  • 123
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24

موضوع: افزایش متابولیسم(افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه تسریع در سوختن کالری)

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5

افزایش متابولیسم(افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه تسریع در سوختن کالری)

تو این تاپیک راه هایی برای بالا بردن متابولیسم قرار میگیره. کسانیکه میخوام به یه منبع کامل از راه های مختلف افزایش متابولیسم دست پیدا کنن، تمام صفحات بعدی رو هم مطالعه کنید.

اگر در طی یک رژیم غذایی به ثبات وزن رسیده‌اید، راه‌هایی وجود دارد که بتوانید باز هم به راحتی وزن کم کنید، راهکارهایی که منجر به افزایش سوخت انرژی در بدن می‌شود؛ مانند افزایش عضلات بدن با ورزش، خوردن غذا در وعده های منظم و ...

شما اکنون از یک رژیم غذایی پیروی می‌کنید، کاملاً حواستان به خورد و خوراکتان هست، توصیه های غذایی را رعایت می‌کنید ولی باز هم وزن کم نمی‌کنید. اولین هفته‌های رژیم را خوب پیش رفتید ولی یک چند هفته ای است که تقریباً ثابت شده‌اید، چه باید بکنید؟
      نکته‌ی مهم اینجاست که متابولیسم پایه‌ی بدن با رعایت رژیم غذایی و کاهش دریافت انرژی، کاهش یافته و بدن به دریافت کم تطابق می‌یابد.
      انرژی متابولیسم پایه به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل سن است. هرچه سن بالاتر می‌رود (پس از 30 سال) بدن انرژی پایه کمتری مصرف می‌کند، بدین ترتیب زودتر چاق شده و دیرتر لاغر می‌شود. عوامل دیگری نیز بر متابولیسم پایه تأثیرگذار هستند.
      دکتر کریستین گربستات از اعضاء انجمن رژیم درمانان آمریکا عقیده دارد عوامل تأثیر گذار بر میزان متابولیسم پایه علاوه بر سن عبارت هستند از: ژنتیک بدن، میزان فعالیت روزانه و ترکیب رژیم غذایی. با توجه به همه‌ی این عوامل تأثیرگذار بر میزان متابولیسم پایه، راه‌هایی هم وجود دارد که می‌توان انرژی پایه را افزایش داد تا وزن بدن بهتر کنترل شود یا وزن اضافه در طول رژیم راحت‌تر کاسته شود.

راه‌های افزایش متابولیسم پایه

1- عضلانی شوید
      یکی از سوخت‌های اصلی عضلات بدن، چربی ذخیره شده در بافت چربی است. چربی‌های بدن در طی یک ورزش آرام و طولانی از بافت چربی جدا شده و به بافت‌های عضلانی برای سوختن و تبدیل شدن به انرژی منتقل می‌شوند. هرچه شما تارهای عضلانی بیشتری را به کار گیرید، مقدار اسید چرب بیشتری می‌سوزد؛ در نتیجه کالری بیشتری را طی ورزش از دست می‌دهید. حتی پس از ورزش هم برای ساعاتی این سوخت چربی ادامه می‌یابد.
      خوردن مداوم به معنای زیاد خوردن نیست بلکه به معنای مداوم خوردن است.
      زیرا یکی از عادات غلطی که موجب کاهش میزان متابولیسم پایه می‌شود،
      حذف وعده‌هایی چون صبحانه یا حتی میان وعده‌ها است

با کاهش محتوای چربی بدن، گردش خون آسان‌تر شده و شما احساس شادابی بیشتری می‌کنید. البته مراقب باشید که پس از ورزش، غذای اضافه دریافت نکنید تا هر آنچه در بدن شما سوخته است به جای اول باز گردد. بهترین ورزش برای این منظور ورزشی است که شدت متوسطی داشته باشد؛ که به آن ورزش هوازی گویند بدین ترتیب که در طی ورزش ضربان قلبتان بالا برود و به راحتی تنفس کنید. از جمله این ورزش‌ها؛ دویدن، شنا، دوچرخه سواری، قایقرانی و پیاده‌روی تند است.

2- خوردن را جدی بگیرید
      بدن شما یک موتور محرکه است که نیاز مداوم به انرژی دارد، پس برای زنده ماندن و فعالیت کردن باید دائماً غذا بخورید. این دریافت مداوم غذا موجب حفظ ثبات قند خون و تعادل آنزیم‌های گوارشی می‌شود. برای این منظور در اولین ساعت بیدار شدن از خواب صبحانه میل کنید سپس هر 3 تا 4 ساعت در طول روز غذا دریافت کنید و آخرین وعده را یک ساعت پیش از خواب مصرف کنید. این خوردن مداوم به معنای زیاد خوردن نیست بلکه به معنای مداوم خوردن است. زیرا یکی از عادات غلطی که موجب کاهش میزان متابولیسم پایه می‌شود، حذف وعده‌هایی چون صبحانه یا حتی میان وعده‌ها است.

3- در هر وعده پروتئین دریافت کنید
      مصرف غذای حاوی پروتئین موجب افزایش متابولیسم پایه می‌شود. چربی و کربوهیدرات اثر کمتری بر انرژی پایه بدن دارند. گاز زدن غذا، جویدن، بلعیدن، هضم گوارشی و متابولیسم غذا در بدن انرژی زیادی نیاز دارد و تقریباً 30 درصد از انرژی غذایی که می‌خورید صرف این فعالیت‌ها می‌شود.
      بهترین زمان نوشیدن آب برای لاغری پیش از صبحانه است. اگر دو لیوان آب
      پیش از صبحانه بنوشید هم از مشکل یبوست طی رژیم رها می‌شوید و هم
      بیشتر لاغر می‌شوید

غذاهایی که ترکیب پیچیده ای دارند (مانند گوشت‌ها، حبوبات و سبزیجات فیبری) کالری بیشتری نیاز دارند تا در بدن بسوزند. غذاهای حاوی پروتئین، علاوه بر انرژی سوخت و ساز بالاتر، حاوی اسیدآمینه لوسین هستند که از تحلیل عضلات در حین رژیم لاغری می‌کاهند. علاوه بر غذاهای پروتئینی در هر وعده اصلی، در میان وعده‌ها نیز از مغزها، تخم مرغ و حبوبات میل کنید.

4- فعالیت دائم را فراموش نکنید
      افزایش منظم تمرینات بدنی موجب افزایش ضربان قلب و متابولیسم پایه و افزایش سوخت انرژی در بدن می‌شود. از این رو به جای این که فقط سه بار در هفته با سرعت ثابتی نیم ساعت روی ترد میل راه بروید، سعی کنید راه‌هایی را پیدا کنید که انرژی بیشتری بسوزانید مثلاً در طی پیاده‌روی، هر دفعه چند نرمش اضافه کنید، هفته‌ی بعد کمی از مسیر را بدوید و کارهای دیگری از این قبیل انجام دهید.

5- آب بنوشید

مطالعات نشان داده است افرادی که روزانه 8 لیوان آب می‌نوشند متابولیسم پایه بالاتری نسبت به افرادی دارند که روزانه 4 لیوان آب می‌نوشند. یعنی با یک رژیم ثابت در هر دو گروه، افرادی که بیشتر آب می‌نوشند سالانه 3 کیلوگرم بیشتر، وزن از دست می‌دهند. بهترین زمان نوشیدن آب برای لاغری پیش از صبحانه است. اگر دو لیوان آب پیش از صبحانه بنوشید هم از مشکل یبوست طی رژیم رها می‌شوید و هم بیشتر لاغر می‌شوید.

عاتکه موسوی
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 22 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

60kg (12 آبان 1392),asal (02 بهمن 1391),asalbusy (03 دی 1391),bande (29 مرداد 1394),bratz (16 مهر 1392),Gisou (10 آبان 1394),khatereh58 (30 دی 1393),mahbobe (16 اردیبهشت 1393),maryam12 (09 مرداد 1393),mehrzzz (17 آذر 1392),morvarid (30 آبان 1391),morvaridiii (24 بهمن 1396),nafisehjoon (17 خرداد 1392),parva (29 فروردین 1392),topol (27 آبان 1394),مملي شيطون (18 خرداد 1392),مرمر طلا (17 آبان 1394),مرجان320 (03 اردیبهشت 1392),نگاتیو (28 دی 1393),ویولت (27 دی 1392),کانی (26 شهریور 1393),yalda (11 دی 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

aida آواتار ها
      کاربر سایت

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      165
      وزن شروع
      54
      وزن هدف
      48
      وزن فعلی
      50.2
      - - - Updated - - -

پروتئین های بدون چربی

میزان انرژی مصرف شده برای هضم مواد غذایی غنی از پروتئین مانند مرغ بدون پوست، تخم مرغ، حبوبات و لبنیات نسبت به غذاهای کربوهیدراتی بالاتر می باشد به عبارتی مصرف این مواد غذایی میزان سوخت وساز بدن را افزایش می دهند. ضمن اینکه پروتئین های غذایی به حفظ و ایجاد عضلات کمک می کنند. در واقع می توان گفت که هر چه میزان عضلات افزایش یابد سوخت و ساز بدن بالاتر می رود.
      انگور

انگور حاوی ماده ای به نام کسپایسین می باشد. این ماده میزان سوخت وساز بدن را به طور موقت بالا می برد .
      :68:

5. 4 کاربر، ارسال aida را لایک کرده اند:

مملي شيطون (20 فروردین 1392),ویولت (27 دی 1392),yalda (20 فروردین 1392), Zenith (20 فروردین 1392)

shamim2 آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.08
      قد
      169
      وزن شروع
      71.400
      وزن هدف
      64
      وزن فعلی
      ٦٥
      حالت من
      Ashegh

دو راهکار برای افزایش متابولیسم بدن

زیبا تنها من مادرم یه دوست داره با وجوده اینکه الان 60سالشه لاغره و موهای پرپشتی داره و خیلی جوون بنظر میرسه وقتی رازشو ازش پرسیدم گفتن که از سی سالگی صبحها ناشتا یه قاشق چایخوری زنجبیل+یه قاشق چایخوری عسل رو مخلوط میکنه میخوره چون این تجربه ای هست که به چشم دیدم خواستم بهتون بگم شک نکنین و اونایی که مشکل معده ندارن برا جوونی و لاغری و پوست و مو صب این معجونو بخورین دومین راهکار خوردن دو وعده ماست تو وعده هایی غذایی هست یه لیوان صب یه لیوان بعد از ظهر فقط یادتون نره همه این موارد در کنار رژیم جواب میده و هیچ چیز بتنهایی معجزه نمیکنه

7. 8 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

asalbusy (16 اردیبهشت 1392),fifi (16 اردیبهشت 1392),hamraz (16 اردیبهشت 1392),topol (27 آبان 1394),ویولت (27 دی 1392),پسر امیدوار (16 اردیبهشت 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (16 اردیبهشت 1392)

somy آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.97
      قد
      166
      وزن شروع
      73
      وزن هدف
      55وزن هدف سوم
      وزن فعلی
      57.7
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      من همين معجونو با چاي قاطي مي كنم اينجوري معده رو هم كمتر اذيت مي كنه خيلي خوبه

9. 4 کاربر، ارسال somy را لایک کرده اند:

hamraz (16 اردیبهشت 1392),ویولت (27 دی 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (16 اردیبهشت 1392)

shamim2 آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.08
      قد
      169
      وزن شروع
      71.400
      وزن هدف
      64
      وزن فعلی
      ٦٥
      حالت من
      Ashegh
      نقل قول نوشته اصلی توسط somy نمایش پست ها
      من همين معجونو با چاي قاطي مي كنم اينجوري معده رو هم كمتر اذيت مي كنه خيلي خوبه
      واقعا سومی جون چون من چندروز خوردم معدم اذیت شد ولش کردم پس اینکار میکنم مرسی

11. 3 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

hamraz (16 اردیبهشت 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (16 اردیبهشت 1392)

مملي شيطون آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      10
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.66
      قد
      163
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
      وزن فعلی
      71/50
      حالت من
      Ashegh

گیاهانی که برای کاهش وزن خانم ها بسیار مؤثر است

مصرف صحیح گیاهان دارویی تاثیر زیادی در کاهش وزن بدن و تناسب اندام دارد. تنها باید گیاه متناسب با ساختار بدن را با مشاوره و راهنمایی متخصص طب به سنتی شناخت و آن را در سبد رژیم غذایی روزانه قرار داد.
      بسیاری از مردم از گیاهان دارویی به صورت مستقیم استفاده می کنند. به این ترتیب که از ساقه، ریشه، برگ و گلبرگ گیاه به صورت طبیعی در مواد غذایی خود استفاده می کنند یا با آنها عرقیات و دمنوش های مفید تهیه می کنند. به غیر از اینها کرفس خواص خیلی زیادی دارد. برای مثال بوی بد دهان را از بین می برد. مواد مضر را دفع می کند . ملین است.
      کرفس
      کرفس یکی از سبزی هایی است که علاوه بر استفاده از آن در تهیه انواع غذا و سالاد، بسیاری از افراد برای لاغرشدن، آن را در رژیم غذایی شان می گنجانند. مواد غذایی سرشار از فیبر مثل میوه و سبزیجات نه تنها شما را لاغر می کنند بلکه باعث می شوند که شما لاغر بمانید. رسول خدا فرمود : به خوردن كرفس عادت كنید ، زیرا این سبزی خوراك پیامبران بوده ا ست .

"تند" و "کوچک" چربی سوز
      گنجاندن فلفل تند (چیلی) در رژیم غذایی در سرعت جریان خون در سراسر بدن موثر است. مصرف این فلفل موجب افزایش جریان خون در اندام های مختلف و میان سلول ها شده و این روند علاوه بر افزایش متابولیسم بدن موجب چربی سوزی و شکستن سلول های چربی در بدن نیز می شود. به گفته محققان، مصرف فلفل در غذا یا استفاده از مواد غذایی تند، میزان سوخت و ساز بدن را تا ۲۵ درصد افزایش می دهد. همچنین خوردن غذاهای تند عطش مصرف کننده را بیشتر می کند و این امر منجربه تمایل بدن به نوشیدن آب می شود که خود این مسئله به کاهش وزن و خروج سموم از بدن کمک می کند. "جنسینگ" گیاهی در نقش یک کمک کننده مصرف گیاه جنسینگ در طول روز در حفظ میزان انرژی ضروری بدن موثر است. با مصرف این گیاه در وعده های روزانه می توان علاوه بر تقویت میزان انرژی بدن، توان بدن را در رعایت رژیم غذایی خاص برای کاهش وزن بالا برد. "جلبک" تنظیم کننده موتور بدن جلبک دریایی یکی از غذاهایی است که این روزها به عنوان ماده ای مغزی در سبد غذایی بسیاری از مردم از جمله مردم کشورهای آسیایی وجود دارد. مصرف جلبک همراه وعده های غذایی عملکرد تیروئید و میزان متابولیسم بدن را تنظیم می کند. هضم بهتر مواد غذایی با گیاه درمانی گزنه از جمله گیاهانی است که حاوی ماده ای به نام « سکرتین » است. این ماده یکی از بهترین عوامل تحریک معده و غده های هاضمه برای ترشح مواد لازم برای هضم بهتر مواد غذایی است. مصرف این گیاه علاوه بر این موجب بهبود به عملکرد روده ها شده و تاثیر زیادی در کاهش اضافه وزن دارد.
      یک فنجای قهوه تهیه شده با عصاره برگ درخت زیتون
      پژوهشگران می گویند نوشیدن یک فنجای قهوه تهیه شده با عصاره برگ درخت زیتون می تواند به مبارزه با چاقی کمک کند. محققان در این بررسی به مدت هشت هفته به موشها رژیم غذایی با کربوهیدرات و چربی بالا دادند تا نشانه هایی از سندرم متابولیک در آنها پدیدار شود. لیندسی براون از دانشگاه کوئینزلند جنوبی گفت: عصاره برگ زیتون به دلیل داشتن خواص ضد التهابی موجب کاهش وزن می شود.
      محققان در سراسر جهان در حال مطالعه نقش التهاب در ذخیره شدن چربی هستند. چای سبز و زرد چوبه نیز اثرات مشابهی در کاهش وزن دارند.

دارچین و عسل
      به نظر می رسد که مخلوط دارچین و عسل قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی که این چای را نوشیده اند اظهار کم اشتهایی و بی میلی نسبت به کربوهیدرات ها را تجربه کرده اند. مقاومت به انسولین به طور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی می تواند راهی دلپذیر برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن باشد.
      دوستان عزیز لطفا سوالات رژیمی رو تو دفترچه ها نپرسید

تو تاپیک خودش بپرسید تا بقیه هم استفاده بکنن !

13. 4 کاربر، ارسال مملي شيطون را لایک کرده اند:

leili (09 مرداد 1392),shamim2 (09 مرداد 1392),topol (27 آبان 1394), Zenith (26 شهریور 1393)

شهرزاد آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.19
      قد
      172
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      بدنسازي
      حالت من
      Khoshhal

معجزه ی این ادویه ها در لاغری

با بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدن، مبارزه با گرسنگی و افزایش طعم و مزه غذا، فقط چند مورد از معجزات ادویه‌هاست، این فواید در فصول سرد سال بیشتر هم می‌شود. ما به شما می‌گوییم که چرا باید در این فصل غذاهایتان را پر از ادویه کنید.ادویه دارکردن مواد غذایی، عطر و طعم طبیعی به آنها می‌بخشد، که باعث کاهش مقدار چربی و نمکی می‌شود که شما نیاز دارید برای خوشمزه و دلچسب کردن غذا به آن بزنید. یکی از روشهای کنترل وزن، کاهش نمک در رژیم غذایی است.

نمک موجب احتباس آب در بدن شده و وزن را بالا می‌برد. با استفاده از ادویه به جای نمک، مصرف آن را کم کرده و علاوه بر کاهش وزن با کاهش فشار خون به سلامت قلبی خود نیز کمک می‌کنید.همچنین، یک مطالعه نشان داد که ادویه جات غنی از آنتی اکسیدان مانند دارچین، فلفل قرمز و... سوخت و ساز را بالا برده و می‌توانند منجر به سوزاندن چربی در بدن شده و مانع تجمع چربی اضافی در بدن می‌شوند.

ادویه‌جات با ایجاد احساس سیری میل شدید به غذا را کنترل و ظاهر و طعم غذا را بهتر می‌کنند. غذاهای خوشمزه و با ظاهر خوب احساس رضایت خاطر بیشتری ایجاد می‌کنند. اگر غذا رضایت بخش نباشد، احتمال پرخوری در شما افزایش می‌یابد.

عادت کنید به خوراکی‌ها و میان وعده‌هایی که قبلا درست می‌کردید ادویه اضافه کنید. مثلا اگر می‌خواهید رنگ سبز بد سوپ عدس را تغییر دهید، به آن زردچوبه اضافه کنید تا زرد شود.اگر می‌خواهید مزه خوراک مرغ شیرین خود را تغییر دهید کمی فلفل به آن اضافه کنید و...

9 ادویه زیر می‌توانند به کاهش وزن کمک کرده و عطر و طعم طبیعی را به غذای شما اضافه کنند:

جینسینگ

برخی از انواع جینسینگ می‌تواند سوخت و ساز بدن را زیاد کرده و انرژی را افزایش دهد. با توجه به تحقیق دانشگاه مریلند، جینسینگ Panax به طور خاص دارای خواص کاهش وزن است.

فلفل قرمز

فلفل قرمز با عنصر اصلی خود یعنی، کپسایسین، بدن را گرم کرده و به سوزاندن چربی کمک و اشتها را سرکوب می‌کند. همچنین با توجه به پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه پاردو، با افزایش سوخت و ساز بدن، سبب می‌شود بدن کالری بیشتری بسوزاند.

دارچین
      دارچین، قند خون و کلسترول LDL (نوع بد) را کاهش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهند که این ماده می‌تواند سوخت و ساز بدن و سطح انسولین را افزایش دهد و این یعنی کاهش احتمال ابتلا به دیابت. برای ایجاد طعم شیرینی از دارچین استفاده کنید.

فلفل سیاه

این ادویه محبوب خانواده‌ها می‌تواند سوخت و ساز بدن را از طریق ماده اصلی آن، یعنی پپرین افزایش دهد. فلفل سیاه نه تنها به بهبود هضم غذا کمک می‌کند بلکه موجب افزایش سرعت سوزاندن چربی نیز می‌گردد. بر اساس تحقیق دانشگاه اوکلاهما، در واقع، فلفل سیاه می‌تواند به طور بالقوه به اندازه راه رفتن به مدت 20 دقیقه، کالری بسوزاند.

خردل

خردل در واقع یک ماده عالی برای کاهش وزن است. محققان موسسه پلی تکنیک دانشگاه آکسفورد انگلستان می‌گویند که یک قاشق چایخوری می‌تواند سرعت متابولیسم را تقریبا 25 درصد افزایش دهد.

زردچوبه

زردچوبه، این ادویه نارنجی روشن، به شکستن چربی و به تنظیم متابولیسم بدن کمک می‌کند. با توجه به تحقیقات دانشگاه کلمبیا زردچوبه همچنین در کاهش خطر ابتلا به دیابت موثر است.

زنجبیل

مطالعات نشان می‌دهند که زنجبیل می‌تواند اشتها را سرکوب کرده و به هضم غذا کمک کند، سموم را از بدن خارج کرده و با بالا بردن درجه حرارت بدن به افزایش متابولیسم منجر شود. چه کسی می‌دانست که زنجبیل این همه قدرت دارد؟

هل

هل موجب افزایش متابولیسم و کاهش چربی اشباع شده می‌گردد. همچنین می‌تواند به هضم سالم غذا کمک کند.

زیره

زیره ضمن اینکه به مراحل هضم غذا و تولید انرژی کمک می‌کند، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. با توجه به برخی از پژوهش‌ها همچنین ممکن است برای کسانی که مبتلا به آسم، ورم مفاصل، بیماری‌های کلیه و سرطان روده بزرگ هستند نیز مفید باشد.

15. 5 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

parchami7 (24 شهریور 1392),somy (27 شهریور 1392),tanya (24 شهریور 1392),مامان مرضيه (25 شهریور 1392), Zenith (26 شهریور 1393)

negin z آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      قد
      174
      وزن شروع
      79
      وزن هدف
      72
      وزن فعلی
      77
      حالت من
      Mariz

چگونه کالری بیشتری بسوزانیم؟

اما آیا به راستی میانبری برای افزایش سوخت و ساز بدن وجود دارد؟

اگر شما نیز قصد کاهش وزن دارید، این نکته را به خاطر بسپارید که تنها راه رسیدن به وزن مطلوب، کاهش کالری دریافتی و افزایش کالری مصرفی بدن است.

ورزش و فعالیت های بدنی موجب افزایش مصرف کالری و بالا بردن متابولیسم بدن می شوند.
      بدیهی است که ورزش و تحرک مستلزم مصرف انرژی است، اما اگر قصد دارید از ورزش برای افزایش سوخت و ساز بدن استفاده کنید، باید بدانید که برای این منظور باید تمرینات ورزشی مداوم، منظم و پیوسته داشته باشید. در حقیقت هر چه قدر زمان بیشتری به انجام تمرینات ورزشی بپردازید به همان نسبت کالری بیشتری مصرف می کنید.

به عقیده متخصصان پیاده روی سریع و منظم می تواند ساده ترین و بهترین روش برای سوزاندن کالری و بهبود متابوبیسم بدن باشد.

زمانی که شما به صورت روزانه و منظم ورزش می کنید، کالری بیشتری جهت تامین سوخت مصرف می کنید و حتی بعد از اتمام تمرین نیز بدن شما همچنان کالری بیشتری مصرف می نماید و این یعنی افزایش متابولیسم بدن که مهم ترین گام برای حفظ سلامتی و برخورداری از اندام متناسب است.

مشخص کردن اینکه تا چه مدت پس از ورزش سوخت و ساز بدن شما همچنان در سطح بالایی باقی می ماند، چندان آسان نیست و تا حد زیادی به شرایط فیزیولوژیک بدن و میزان و شدت فعالیت ورزشی بستگی دارد. اما به طور حتم می توان گفت که سرعت متابولیسم بدن حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام تمرینات ایروبیک (هوازی) منظم، بالا می باشد. نکته کلیدی برای حفظ متابولیسم بدن در سطح بالا، تداوم و نظم در انجام تمرینات ورزشی هوازی است.

اگر طرفدار ورزش های قدرتی هستید، خوب است بدانید که این تمرینات موجب افزایش حجم عضلات می شوند. از آنجایی که به طور کلی بافت ماهیچه ای بیشتر از بافت چربی، کالری مصرف می کند، با افزایش توده ماهیچه ای، متابولیسم بدن نیز افزایش می یابد. بر اساس مطالعات، 10 پوند ماهیچه در حالت استراحت، به میزان 50 کالری در روز انرژی مصرف می کند، در حالیکه 10 پوند بافت چربی 20 کالری می سوزاند.

بنابراین موثرترین روش برای افزایش میزان متابولیسم و سوزاندن کالری بیشتر، انجام تمرینات ایروبیک یا تمرینات قدرتی و یا تلفیقی از هر دو می باشد. تمرینات قدرتی به خصوص با افزایش سن اهمیت بیشتری می یابند، زیرا این سنین دقیقا زمانی است که متابولیسم بدن شما در حال کاهش است و بهترین روش برای متوقف کردن این روند رو به افت، افزودن تمرینات قدرتی به سایر ورزش های روزانه است.

17. 3 کاربر، ارسال negin z را لایک کرده اند:

aidaazari (27 دی 1392),topol (27 آبان 1394),نیلو (22 آذر 1392)

nassim آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      210
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.31
      قد
      168
      وزن شروع
      111
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      102
      حالت من
      ShadOsarhal

10 راز سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن

1. 10 راز سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن

1. 10 راز سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن
        آیا می‌دانید راز داشتن متابولیسم یا همان سوخت و ساز سریع‌تر چیست؟ اگر شما هم دغدغه‌ی برنامه‌ غذایی و میزان کالری‌های دریافتیتان را دارید و مدام غذاهای رژیمی میل می کنید باید بدانید رژیم و کاهش مواد غذایی مصرفی به تنهایی باعث لاغری نمی‌شود. در این صورت شما فقط متابولیسم بدنتان را کاهش داده‌اید. برای سالم و خوش اندام بودن لازم است به سیگنال‌های گرسنگی بدن جواب بدهید و به درستی غذا بخورید. خوش اندام بودن به معنی گرسنگی کشیدن نیست. باید مواد غذایی کامل، سالم و متنوعی میل کنید. بعد از 20 سالگی و در هر ده سال ریتم متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن به میزان 2 درصد کاهش می‌یابد. البته این بدین معنی نیست که الزاماً چاق می‌شوید. باید متابولیسم بدنتان را تحریک کنید. با ما همراه باشید تا با ده راز سرعت بخشیدن به موتور درونی بدن آشنایتان کنیم.
        1. برای خودتان قهوه با چای آماده کنید

یک فنجان قهوه‌ صبحگاهی باعث می‌شود تا بدن به مدت دو ساعت کالری مصرف کند. علاوه بر این چای سبز نیز برای سرعت بخشیدن به متابولیسم بدن فوق‌العاده است. باید بدانید نوشیدن منظم چای سبز به لاغری و خوش اندامی شما کمک میککند.
        2. عملکرد غده‌ تیروئیدتان مهم است

اگر از اضافه وزن و چاقی شکایت دارید حتماً عملکرد غده‌ تیروئیدتان را بررسی کنید. اگر می‌بینید که هیچ کنترلی روی وزنتان ندارید به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید عملکرد این غده‌ مربوط به متابولیسم را بررسی کند. میزان قند خونتان را نیز بررسی کنید. اگر تیروئیدتان درست کار نکند متابولیسم بدنتان کند می‌شود و وزنتان بالا می‌رود.
        3. به اندازه کافی بخوابید

خواب شبانه‌ کمتر از 7 ساعت باعث به هم ریختن هورمون‌های کنترل وزن می‌شود. اگر کمبود خواب داشته باشید بدنتان نمی‌تواند به خوبی گلوسیدها را تجزیه کند و در این صورت احتمال ابتلا به دیابت و چاقی بالا می‌رود.
        4. صبحانه میل کنید

اگر یک صبحانه‌ خوب یعنی حاوی پروتئین و مواد چربی مانند تخم مرغ یا ماست حاوی پروتئین میل کنید میزان متابولیسم بدن را 10 درصد افزایش می‌دهید. نتایج پژوهشی که در سال 2010 درJournal international de l’obésité به چاپ رسید نشان می‌دهد خوردن یک صبحانه‌ حاوی مواد چرب باعث می‌شود که بدن در طول روز گلوسیدها و چربی‌های بیشتری بسوزاند.
        5. آب خنک بنوشید

نوشیدن آب متابولیسم بدن را بالا می‌برد به خصوص اگر آب یخ باشد. دلیلش هم این است که بدن انرژی زیادی برای گرم کردن آن خرج میکند.
        6. حداقل سه تا چهار وعده غذا بخورید

حذف وعده های غذایی را فراموش کنید و اگر می‌توانید 5 تا 6 وعده‌ کم حجم میل کنید. اگر قصد لاغری دارید بهتر است از پرخوری در وعده‌ شام بپرهیزید. بهتر است ناهار را بیشتر بخورید. زمانی که وعده های بیشتری میل میککنید کار متابولیسم بیشتر شده و امکان کاهش وزن نیز بالا می‌رود.
        7. عضلاتتان را به کار بگیرید

هر چقدر بیشتر عضلاتتان را به کار بگیرید کالری بیشتری می‌سوزانید. سعی کنید حتماً عضلات پاها و ران‌ها را تقویت کنید. پیاده روی کنید، از پله ها بالا بروید، کوه بروید. خلاصه این که از نشستن یک جا بپرهیزید و عضلاتتان را به کار بگیرید.
        8. پروتئین بیشتری مصرف کنید

نتایج پژوهشی که در سال 2012 در Journal de l’Association médicale américaine به چاپ رسید نشان می‌دهد افرادی که پروتئین بیشتری مصرف میککنند در زمان استراحت هم متابولیسم بالاتری دارند. متأسفانه بیشتر خانم‌ها پروتئین کافی مصرف نمیککنند. توصیه میککنیم در هر وعده‌ی غذایی پروتئین کم چرب بیشتری مانند ماهی، مرغ یا تخم مرغ مصرف کنید. برای میان وعده نیز یک ماده‌ی غذایی سرشار از پروتئین مانند یک مشت بادام میل کنید.
        9. گرمای فلفل شیلی را تجربه کنید

فلفل شیلی حاوی رنگ‌دانه‌هایی است که سیستم عصبی را تحریک میککند و بعد از غذا متابولیسم بدن را بالا می‌برد. اگر به غذاهایتان فلفل شیلی اضافه کنید اشتهایتان نیز کاهش می‌یابد و کمتر غذا می‌خورید. اگر به طور مرتب از این فلفل میل کنید متابولیسم شما به طور چشمگیری بالا می‌رود.
        10. به اندازه‌ کافی غذا بخورید

محققان آمریکایی بر این عقیده‌اند اگر شما به اندازه‌ی کافی غذا نخورید امکان دارد عملکرد متابولیسم بدنتان به میزان 30 درصد افت کند. به جای این که گرسنگی بکشید و خودتان را عذاب دهید مواد غذایی سالم میل کنید و به طور مرتب ورزش کنید. در هر شرایطی حذف وعده های غذایی و گرسنگی کشیدن راه حل لاغری نیست.

منبع : آکا ایران
      هيچ چيزی خوشمزه تر از احساس لاغری نيست

19. کاربر زیر پست nassim را لایک کرده است:

maryam12 (04 مرداد 1393)

khatereh58 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      135
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      قد
      165
      وزن شروع
      85
      وزن هدف
      هدف به ترتیب 80 بعد 75 بعد 70 و در اخر 65
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Gig

با این 6 روش بدون گرفتن رژیم های سخت کالری بسوزانید

با این 6 روش بدون گرفتن رژیم های سخت کالری بسوزانید
      اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند.

1. چربی های سالم :
      تحقیقات اخیر نشان داده است که خوردن چربی‌ در وعده‌های صبحانه متابولیسم ( سوخت و ساز ) بدن شما را افزایش داده باعث سوزاندن کالری بیشتری در طول روز میشود ..سعی‌ کنید از این مواد غذایی در وعده‌های صبحانه خود استفاده کنید:
      ۲ عدد تخم مرغ پخته شده + ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون ( و روغن کانولا )
      ۲ قاشقِ غذا خوری کره بادام زمینی روی نان توست گندم
      اسلابس‌های اووکادو به همراه ۱ اسلایس پنیر

2. آب خنک :
      بنابر آخرین بررسی‌‌های انجام شده هر ۲ لیوان آب ( حدود نیم لیتر) ۳۰ % باعث افزایش متابولیسم بدن میشود. این درصد حتی با آب یخ بیشتر میشود با هروعده غذایی یک لیوان آبِ خنک ( یاIce Tea بدون شکر که دارای کافئین نیز می‌باشد ) بنوشید . برای اضافه کردن عطر و طعم و همین طور ویتامینC میتوانید از روز قبل یک برش از لیمو ی تازه را توی پارچ آب بندازید و در یخچال بگذارید

3. ادویجات , غلات سبوس دار :
      زنجبیل و دارچین با بالا بردنِ دمای بدن باعث افزایش سوخت ساز بدن میشوند تا دما را به حالت تعادل برگردانند همچنین تحقیقات نشان داده که بدن برای هضم غذاهای تازه مثل غلات سبوس دار کالری بیشتری میسوزاند

4. توت فرنگی :
      یک کاسه توت فرنگی‌ اسلایس شده میتواند ۱۳% از ویتامین C مورد نیاز روزانه‌ شمارا فراهم کند. از آنجایی که بدن شما برای سوزاندن چربی‌ به این ویتامین احتیاج دارد ، توت فرنگی‌ میتواند انتخاب مناسبی برای سوزاندن چربی‌ باشد

5. کاری :
      کاری:حاوی کورکومین Curcumin است این ترکیب به هرمون‌های کنترل کنندهٔ افزایش وزن کمک می‌کند . سعی‌ کنید در غذاهای خود از ۱ تا ۲ قاشق غذا خوری از پودر کاری استفاده کنید

6. شکلات سیاه :
      یک مطالعه جدید نشان می دهد که افرادی که ی شکلات سیاه می خوردند وزن بیشتری از دست می دهند. محققان گمان می کنند آنتی اکسیدان موجود در شکلات ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.

منبع : سلامت سیمرغ

21. 3 کاربر، ارسال khatereh58 را لایک کرده اند:

topol (27 آبان 1394), Zenith (26 شهریور 1393),آی تک (14 مرداد 1393)

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5
      در این مقاله ، مواد غذایی را به 4 دسته تقسیم می کنیم :

• مواد غذایی جویدنی (Chewy Foods)
      • مواد غذایی دلچسب و مقوی (Hearty Foods)
      • مواد غذایی انرژی زا (Energizing Foods)
      • مواد غذایی با طبع گرم (Warming Foods)

در ادامه به بررسی هر چهار گروه و خاصیت آنها در افزایش کالری سوزی می پردازیم.
      مواد غذایی جویدنیگوشت بدون چربی ، آجیل ، میوه و سبزیجات در این دسته قرار دارند. کالری این مواد غذایی موجب افزایش متابولیسم بدن می شود. برای جویدن بیشتر ، میوه را به صورت کامل بخورید ، نه به صورت پوره. برای مثال ، به جای پوره سیب ، سیب کامل میل کنید. مصرف مواد غذایی غنی از پروتئین ، بهترین روش برای کاهش وزن است زیرا جویدن و هضم این نوع مواد بیشتر طول کشیده و در نتیجه شما وقت بیشتری برای غذا خوردن و درک اینکه سیر شده اید را دارید.
      مواد غذایی دلچسب و مقویاین دسته شامل میوه ها ، سبزیجات ، برنج قهوه ای ، غلات سبوس دار و غلات مخصوص صبحانه می شود. این غذاها علاوه بر جویدنی بودن ، حاوی فیبر بسیار زیادی هستند که در مقایسه با مواد غذایی دیگر با همان مقدار کالری ، فضای بیشتری را در معده اِشغال کرده و موجب می شوند در معده تان جای خالی برای دسر و یا پرس دوم نباشد. غذاهای جویدنی موجب می شوند دهانتان بیشتر کار کرده و کالری سوزی تا 10 درصد افزایش یابد. همچنین ، غذاهای جویدنی موجب افزایش میزان انرژی مورد نیاز برای هضم ، جذب و پخش مواد مغذی می گردند.

مواد غذایی انرژی زا
      قهوه ، چای سبز ، چای مشکی و شکلات تلخ در این دسته جای دارند. کافئین موجود در قهوه و چای مشکی موجب افزایش متابولیسم بدن می گردد ، اما سعی کنید از اضافه کردن شیر ، خامه و یا شکر به قهوه و یا چای مشکی اجتناب کنید. کافئین محرک سیستم عصبی مرکزی است و مصرف آن موجب افزایش 5 تا 8 درصدی متابولیسم بدن ، یعنی در حدود 80 تا 128 کالری در روز ، می شود. میزان کافئین موجود در چای سبز بسیار کم است ، اما چای سبز حاوی کاتشین ، نوعی آنتی اکسیدان قوی ، است که متابولیسم در حال استراحت بدن را تا 4 درصد ، یعنی حدود 80 کالری در روز ، افزایش می دهد. شکلات تلخ دارای کافئین و کاتشین است ، اما برای اجتناب از چربی و کالری زیاد ، روزانه تنها 30 گرم شکلات تلخ مصرف کنید.
      مواد غذایی با طبع گرماین دسته شامل فلفل ، دارچین ، زنجبیل ، سیر ، میخک ، خردل و سرکه می شود. برای فعال کردن کامل کالری هر وعده غذایی ، از مواد غذایی با طبع گرم استفاده کنید. فلفل دارای ترکیبی بنام کپسایسین (capsaicin) است که مزه تند و طبع گرم فلفل به خاطر آن است. تحقیقات نشان داده است که مصرف این ماده موجب دو برابر شدن مصرف انرژی تا چند ساعت پس از غذا می شود. حتی فلفل ملایم نیز حاوی ترکیباتی است که به گیرنده های عصبی چسبیده و پیام های مربوط به چربی سوزی را به مغز می فرستند و در نتیجه موجب سوزاندن 100 کالری در روز می شوند. دارچین ، میخک ، برگ بو و سیر نیز در افزایش متابولیسم کمک شایانی می کنند.
      پیروی از رژیم غذایی حاوی مواد غذایی ذکر شده بسیار آسان است و به احتمال زیاد قبلاً نیز هر روز از این مواد مصرف کرده اید. سعی کنید مواد غذایی ذکر شده را جایگزین تنقلات کنید. اگر مصرف کالری روزانه خود را در حدود 1500 کالری نگه دارید ، در عرض یک ماه ، 6 کیلو وزن کم خواهید کرد.
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

23. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

Gisou (10 آبان 1394),topol (27 آبان 1394),کانی (26 شهریور 1393)

• صفحه 2 از 3
  • نخستنخست
  • 123
  • آخرینآخرین