شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: لاغر شدن با قرص متفورمین؟؟!!!!!!!!!!!

باران111 آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    15
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    161
    وزن شروع
    88/400
    وزن هدف
    57
    وزن فعلی
    86/400

لاغر شدن با قرص متفورمین؟؟!!!!!!!!!!!

سلام بچه ها

خواهر شوهرم رفته دکتر ....دکتر بهش گفته میخوای لاغر بشی روزی یه دونه قرص متفورمین ( قرص قند) بخور اونم مدتی این کار رو کرده بود و واقعا لاغر شده بود و به نمیگفت چه کار کرده تا دیشب که برامون گفت

خواهر خود من هم به خاطر درمان کیست تخمدان این قرص رو میخوره و اونم کلی وزن کم کرده . و من الان این کاهشش رو ربط میدم به قرصها

کسی اطلاعاتی داره درمورد این موضوع؟؟؟؟؟؟
    پسر نازم .... اروم بخواب مامان یه روز میام پیشت و محکم بغلت میگرم

2. 6 کاربر، ارسال باران111 را لایک کرده اند:

azinra (29 آذر 1393),somy (12 خرداد 1394),نارگل (05 آذر 1393),نرگس مامان (31 اردیبهشت 1394),یکتا اذری (06 اسفند 1394),طنین2 (11 بهمن 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

دِلنواز68 آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    115
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.32
    وزن شروع
    88
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    66
    ​سلام عزيزم ، خب شايد تأثير جانبي اين دارو كاهش وزن باشه ، اما در هرحال قرص تنظيم قند هست اونم كاهشش ، اونوقت وقتي همينطوري خورده بشه به نظرم تنظيم بدن رو به هم ميريزه و شايد هم يه دفعه كاهش قند خون باعث اثرات بدي بشه

5. 5 کاربر، ارسال دِلنواز68 را لایک کرده اند:

azinra (29 آذر 1393),somy (12 خرداد 1394),نرگس مامان (31 اردیبهشت 1394),حوراء (16 دی 1394),طنین2 (11 بهمن 1393)

media آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    60.4
    سلام.متفورمین کم عارضه س ولی عوارض گوارشی ناراحت کننده داره.کاهش وزن خواهرتون به خاطر تنظیم هورموناشه.الان تنها قرصی که تایید شده است ونوستات هست که علاوه بر این جلوی دیابت بعضی سرطان ها و ... رو هم میگیره.فقط باید با مولتی ویتامین مصرف کنید.موفق باشید

7. 5 کاربر، ارسال media را لایک کرده اند:

azinra (29 آذر 1393),somy (12 خرداد 1394),نارگل (05 آذر 1393),نرگس مامان (31 اردیبهشت 1394),طنین2 (11 بهمن 1393)

azinra آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    166
    وزن شروع
    93
    وزن هدف
    80( هدف اولیه)
    وزن فعلی
    87.5 :)
    حالت من
    Mashghool
    من این قرص رو استفاده کردم و طی یه مدت نه چندان زیاد، بدون هییییییییییییییییچ گونه رژیم و یا حتی کم خوری کل اضافه وزنم رو از دست دادم.. اما وقتی خوردنش رو قطع کردم اضافه وزنم نه تنها برگشت بلکه چند برابر شد. البته من زیر نظر دکتر بودم و کنارش فرصای قوی دیگه ای هم بهم داده بود، که متاسفانه عوارض زیادی واسم داشتن.. مثل بی تمرکزی و حواس پرتی که خیلی اذیتم میکرد. هم توی کار هم توی درس.
    من ار وزن نزدیک 80 ، بدون رژیم شدم 64! و بعدش که برگشت از همیشه بیشتر شدم یعنی بالای 90 کیلو!
    اگرم بخواین بدونین چیا باعاش میخوردم، اینا بود. متفورمین. فلوکسیتین. آمورل و یه چیز دیکه ک اسمش یادم نیست و خیلی قوی بود.. بعدا فهمیدم مال بیمارای تشنجی و ایناس.. خلاصه این تحربه من بود و پیشنهاد نمیکنمش!
    آهان یادم اومد. اونیکی هم توپیرامات بود.
    این بار به جای اینکه هر 6 ماه برگردم و شروع به برنامه ریزی رژیم کنم.. آسه آسه و پیوسته میرم جلو.. هدفم هم کاهش 5 کیلو 5 کیلو هست.. نه بیشتر!

9. 4 کاربر، ارسال azinra را لایک کرده اند:

marjanmm (15 دی 1394),نرگس مامان (31 اردیبهشت 1394),حوراء (16 دی 1394),طنین2 (11 بهمن 1393)

MojganA آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    157
    وزن شروع
    90 در تاريخ 1 ديماه 1393
    وزن هدف
    هدف اول 82 دوم 72 سوم 65 و در نهايت 60
    وزن فعلی
    78 چيزي تا نارنجي شدن نمونده
    حالت من
    ShadOsarhal
    براي خانومايي كه بيماريهاي زنان دارن دكتر معمولا متفورمين تجويز ميكنه كه خوبه ولي به مرور زمان بدن و اين قرص بعنوان مكمل انسولين عادت ميكنه و اگه ولش كنين قند خونتون ميره بالا
    Best of Me is yet to Come!

11. 6 کاربر، ارسال MojganA را لایک کرده اند:

azinra (01 دی 1393),ILNAZeQ (06 دی 1393),somy (12 خرداد 1394),نرگس مامان (31 اردیبهشت 1394),حوراء (16 دی 1394),طنین2 (11 بهمن 1393)

marjanmm آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    160
    وزن شروع
    110
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    110
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    بچه هامنم باخوردن روزی سه تامتفورمین کلی لاغرشدم ولی بعدش همسرم دیدوکلی دعوام کردحالا بایددوباره یواشکی بخرم

alireza75 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    100
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    وزن شروع
    89
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Khoonsard
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    هرگز این اشتباه و نکنید این قرص اصلا هدفش لاغری نیست مصرف خود سرانه ش ممکنه خدایی نکرده حتی باعث مرگ بشه!!ینی کهی از عوارشه این قرص!
    اینم برخی عوارضش:
    سوءهاضمه سرفه وگرفتگی صدا،‌ کاهش اشتها، اسهال تنفس سریع و غیرعمیق،‌ تب و لرز،‌ احساس ناخوشی عمومی، کمر درد و پهلو درد،‌ درد عضلانی، مشکلات دفع ادارد و سوزش ادرار شود.همچنین خواب‌آلودگی، اضطراب، تاری دید احساس تنگی در قفسه سینه،‌ عرق سرد،‌ اغما، گیجی،‌ پوست سد و رنگ پریده،‌ افسردگی، تنگی نفس، سرگیجه، بالا رفتن ضربان قلب و نبض،‌ احساس گرما،‌ سردرد،‌ احساس گرسنگی،‌تعریق زیاد،‌ تهوع،‌ عصبی شدن،‌ دیدن کابوس شبانه و قرمزی پوست صورت، گردن و بالاتنه از دیگر عوارض این دارو هستند.متفورمین می‌تواند عوارض دیگری چون تشنج،‌ لرزش بدن‌،‌ کوتاهی تنفس،‌اختلال در صحبت کردن،‌ خستگی و ضعف غیرمعمول‌، حالت خس‌خس سینه، اختلالات رفتاری، اختلال در تمرکز حواس،‌ چرت زدن، کم شدن قدرت بدنی و بی‌قراری را برای فرد ایجاد کند.»
    برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

14. 2 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

توکلی (15 دی 1394),حوراء (16 دی 1394)

توکلی آواتار ها
    مدیر مسابقات کاهش وزن
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    280
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.08
    قد
    168
    وزن شروع
    103
    وزن هدف
    80
    وزن فعلی
    88
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    712

به گزارش سایت خبری تحلیلی 9 صبح به نقل از ماهنامه تندرستی: نتیجه این زیبایی می‌شود که انواع و اقسام رژیم لاغری غیراصولی سر از اینترنت درمی‌آورند و طرفداران خاص خودشان را پیدا می‌کنند. علاوه بر رژیم‌های لاغری،‌ بسیاری از افراد به ورزش‌های بسیار سنگین روی می‌آورند و به بدن خود آسب می‌زنند. برخی دیگر هم پا را فراتر گذاشته و به صورت خودسرانه انواع داروها و مکمل‌ها را برای لاغری مصرف می‌کنندو بسیاری از این داروها با هدف درمان چاقی ساخته نشده اند و افراد به دلیل عدم آگاهی کافی به آنها روی می‌آورند. «متفورمین» دارویی است که خیلی از افراد آن را به اشتباه یک قرص لاغری بی‌ضرر می‌پندارند.
    پیموده ره صدساله در یک شب
    خیلی از افراد می‌خواهند سریع لاغر شوند و تمایل چندانی هم به ورزش ندارند به همین دلیل خیلی راحت به مصرف داروهایی ه ممکن است وزن آنها را کاهش بدهند، ‌روی می‌آورند. خانم 31 ساله‌ای در رابطه با قرص متفورمین می‌گوید: «تمایل دارم وزن خود را پایین بیاورم ولی با ورزش نمی‌توان سریع به نتیجه رسید ضمن اینکه در کنار ورزش باید یک رژیم غذایی خاص هم داشت و به همین دلیل به انواع و اقسام دارو فکر کردم و به این نتیجه رسید که شاید متفورمین برای کاهش وزن مناسب باشد.
    قرص متفورمین برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند و اضافه وزن دارند تجویز می‌شود،‌ با این استدلال به مصرف این قرص روی آوردم، ولی خیلی سریع مصرف آن را کنار گذاشتم چون با مشورت پزشک متوجه شدم عوارض این دارو برای من بسیار زیاد است و نباید از آن استفاده کنم.
    نگاهی به تاریخ
    متفورمین در دهه 50 میلادی با نام فنفورمین به بازار آمد و مصرف آن از دهه 60 میلادی به بعد در اروپا به شدت افزیش پیدا کرد،‌ اما به دلیل اینهه در برخی از افراد باعث تولید اسیدوزلاکتیک شد (تولید اسید لاکتیک) مصرف آن در سال 1977 میلادی در ایالت متحده امریکا متوقف شد. بعد از آن اداره داور و غذای ایالات متحده امریکا (FDA) مجددا تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با متفورمین آغاز کرد و نتایج به دست تحقیقات نشان داد اگر دارو زیر نظر پزشک و به صورت منطقی و درست مصرف شود، می‌تواند برای درمان بیماری دیابت مفید باشد.
    به همین دلیل از سال 1995 میلادی در ایلات متحده امریکا مصرف این دارو مجددا رواج پیدا کرد. آمارها نشان می‌دهند که مصرف صحیح متفورمین بیش از داروهای دیگر پایین‌آورنده قند خون در کاهش آمار مرگ‌ومیر بیماران دیابتی نوع 2 مفید بوده است. همچنین از سال 1994 میلادی از این دارو در درمان کیست‌های متعدد تخمدان در خانم‌ها و نازایی استفاده می‌شود و تاثیر درمانی آن با مطالعات آماری ثابت شده است.
    مرگ در کمین
    شرکت‌های داروی سازی، داروهای مختلف را با هدف خاصی تولید و به بازار عرضه می‌کنند و متفورمین هم مثل هر داروی دیگری با هدف خاصی ساخته شده است. «دکتر بهروز مصلحی» پزشک و پژوهشگر می‌گوید: «متفورمین یک داروی خوراکی پایین‌آورنده قند خون است که بیشتر برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می‌شود. اگر چه متفورمین گاهی هم زمان با داروهای دیگر پایین آورنده قند خون مانند انسولین برای درمان دیابت نوع1 مناسب نیست. همچنین متفورمین گاهی برای درمان چاقی و برای درمان کیست‌های متعدد تخمدان در خانم‌ها تجویز می‌شود.
    برخی از افراد به همین دلیل تصور می‌کنند که این قرص با هدف درمان چاقی ساخته شده است. در حالی که تنها رد شرایط خاص زیر نظر پزشک می‌تون برای این منظور از آن استفاده کرد. مصرف خودسرانه متفورمین در بعضی از بیماران،‌ می تواند تولید اسیدوزلاکتیک کند و باعث مرگ بیمار شود.»
    بگذار پزشک تصمیم بگیرد
    پزشک برای تجویز یک دارو مواد زیادی را در نظر میگیرد ولی یک فرد برای مصرف داروهای مختلف توانایی این مسئل را ندارد که شرایط بدن و بیماری‌اش را به درستی ارزیابی کند، به همین دلیل تمام داروها باید زیر نظر پزشک مصرف شوند.
    «دکتر مصلحی» می‌گوید: «متفورمین در درما افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که چاق هم هستند،‌ می تواند مفید باشد به شرط آتنکه افراد به بمیاری‌های شدید قلبی یا مشکلات تنفسی خیلی شدید مبتلا نباشند. همچنین این دارو نباید برای افراد خیلی مسن تجویز شود.
    وقتی قند بیمار خیلی بالا باشد می‌توان متفورمین را هم زمان با انسولین یا داروهای دیگر پایین آورنده قندخون مانند «گلی بن کلامید» تجویز کرد عوارض جانبی متفورمین به نسبت داروهای دیگر نسبتا کم است و قند خون در افراد غیردیابتی چندان پایین نمی‌آورد و یکی از مکانیسم‌های اثربخشی خوب انسولین کاهش تولید انسولین اضافی در بدن است،‌ به همین دلیل متفورمین در درمان کیست‌های متعدد تخمدان،‌ نازایی و همچنین در درمان چاقی نیز کاربرد دارد. البته این دارو برای درمان چاقی، کیست و نازایی باید حتما زیر نظر پزشک مصرف شود و هر فردی که به چاقی مبتلا باشد نمی‌تواند به راحتی و خودسرانه از این دارو استفاده کند.»
    یک کوه عارضه
    مصرف داروهای شیمیایی معمولا با عوارضی همراه است که این عوارض در برخی از افراد با شدت بیشتری دیده می‌شود. مصرف خودسرانه داروها می‌تواند باعث تشدید هر چه بیشتر عوارض شود. «دکتر مصلحی» در رابطه با عوارض متفورمین می‌گوید: «داروی متفورمین در ابتدای زمان مصرف ممکن است با مقداری معده درد و عوارض گوارشی همراه باشد. به همین دلیل بهتر است این دارو بعد از غذا مصرف شود. متفورمین بهترین اثر خود را بر بیماراین می‌گذارد که سبزیجات زیاد مصرف می‌کنند،‌ضمن اینکه از ورزش و خواب کافی غافل نیستند.
    مصرف متفورمین می‌تواند باعث سوءهاضمه سرفه وگرفتگی صدا،‌ کاهش اشتها، اسهال تنفس سریع و غیرعمیق،‌ تب و لرز،‌ احساس ناخوشی عمومی، کمر درد و پهلو درد،‌ درد عضلانی، مشکلات دفع ادارد و سوزش ادرار شود.
    همچنین خواب‌آلودگی، اضطراب، تاری دید احساس تنگی در قفسه سینه،‌ عرق سرد،‌ اغما، گیجی،‌ پوست سد و رنگ پریده،‌ افسردگی، تنگی نفس، سرگیجه، بالا رفتن ضربان قلب و نبض،‌ احساس گرما،‌ سردرد،‌ احساس گرسنگی،‌تعریق زیاد،‌ تهوع،‌ عصبی شدن،‌ دیدن کابوس شبانه و قرمزی پوست صورت، گردن و بالاتنه از دیگر عوارض این دارو هستند.
    متفورمین می‌تواند عوارض دیگری چون تشنج،‌ لرزش بدن‌،‌ کوتاهی تنفس،‌اختلال در صحبت کردن،‌ خستگی و ضعف غیرمعمول‌، حالت خس‌خس سینه، اختلالات رفتاری، اختلال در تمرکز حواس،‌ چرت زدن، کم شدن قدرت بدنی و بی‌قراری را برای فرد ایجاد کند.»
    زنگ خطر برای مصرف کنندگان
    وقتی متفورمین به بازار آمد بحث‌های زیادی در مورد خطر ابتلا به اسیدوزلاکتیک بامصرف متفورمین در محافل پزشکی بر سر زبان‌ها افتاد و به همین دلیل مصرف این دارو برای مدتی متوقف شد. مطالعات بعدی نشان داد که مصرف متفورمین در ارادی که نارسایی شدید قلبی و تنفسی دارند یا افراد بسیار سالخورده که اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها در آنها به هر دلیلی مختل است و زمینه ایجاد اسیدوزلاکتیک بدون مصرف متفورمین راهم دارند،‌ می‌تواند منجر به اسیدوزلاکتیک شدید و حتی مرگ شود.
    «دکتر مصلحی» می‌گوید: «اگر فرد در صورت مصرف منفورمین به شکل خودسرانه یا زیر نظر پزشک با مشکلاتی چون دردعضلانی شدید،‌ ضعف عضلانی شدید، ضعف بدنی شدید،‌ احساس بی‌حسی و سرمای شدید در دست‌ها و پاها؛‌ مشکلات تنفسی شدید،‌احساس سبک شدن مغز و سرگیجه شدید، درد معده شدید،‌ تهوع و استفراغ شدید مواجه شدباید سریعا مصرف دارو را قطع کند و به پزشک مراجعه کند چون ممکن است به دلیل تولید اسیدوز لاکتیک دچار این مشکلات شده باشد.»
    شکل و شمایل دارو
    متفورمین به صورت قرص‌های 500 میلی‌گرم و 1000 میلی‌گرم تولید و به بازار عرضه می‌شود. این قرص با نام‌های تجاری گلوکوفاژ،‌گلوکوفاژایکس آر،‌ ریومت،‌فورتامت و گلومتزا به فروش می‌رسد.
    منبع ماهنامه همشهری تندرستی
    رمز موفقیت 2 چیز است :

1-تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها.

2-مشخص کردن انگیزه ها.

16. 2 کاربر، ارسال توکلی را لایک کرده اند:

alireza75 (16 دی 1394),حوراء (16 دی 1394)

حوراء آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    125
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.18
    قد
    157
    وزن شروع
    87.200
    وزن هدف
    56
    حالت من
    Ashegh
    وبلاگ زیباتنی من
    40
    من که اصلا با مصرف قرص شیمیایی موافق نیستم.
    اصل برنامه لاغری به نظر من ورزش و اصلاح تغذیه است.
    و بعدش هم در کنارش از یکسری میوه ها و سبزیجات و گیاهانی که در طول زمان اثر لاغری و چربی سوزی دارند استفاده بشه.
    من خودم دکتر تغذیه میرفتم بهم ونوستات داده بود.نزدیک 2 سال مصرفش کردم.اما باید بگم اولا بدون رژیم تاثیر این قرصا هم خیلی کمتر میشه و حتما باید کنارش یک رژیم کم کالری داشت و دوما بعد دو سال رفتم پیش یه دکتر دیگه بهم گفت پدر بدنت رو با این قرص در آوردی چون اینا تمام ساز و کار بدن رو بهم میریزن و بهم گفت الان از وقتی میذاری کنار باید تا 1 ماه اصلا از غذای بیرون استفاده نکنی و تو خونه هم خیلی کم رو غن درست کنی چون این مدت بدن هیچ چربی جذب نکرده و قرص رو که بذاری کنار تمایل بدن برای جذب چربی چند برابر میشه.متاسفانه من به حرفش گوش نکردم و همراه با کنار گذاشتن قرص به شیوه غذایی ک داشتم ادامه دادم و نتیجه هم این شده که در عرض 1 ماه حدود 8 کیلو زیاد کردم.
    در کل عزیزانم بیاین از تجربیات هم درس بگیریم آرامش داشته باشیم و با آرامش برای به دست آوردن سلامتی و زیبایی تلاش کنیم.
    این چربی ها بر اثر سالها عادات اشتباه زندگی در وجود ما پدید اومده پس بیاین کم کم روشمون رو اصلاح کنیم و به خواسته مون برسیم.
    به فکر نابرده رنج و گنج نباشین که خلاصه میسر نمی شود!!
    حوراء

18. 2 کاربر، ارسال حوراء را لایک کرده اند:

alireza75 (16 دی 1394),توکلی (17 دی 1394)

alireza75 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    100
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    وزن شروع
    89
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Khoonsard
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    دقیقا همینه اصلا هدف از ورزش و رژیم سلامتی و تندرستیه
    برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

20. 2 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

توکلی (17 دی 1394),حوراء (16 دی 1394)