شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: چگونه پودر پروتئین خانگی درست کنید؟ همراه با دستور ساخت

alireza75 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    100
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    وزن شروع
    89
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Khoonsard
    وبلاگ زیباتنی من
    1

چگونه پودر پروتئین خانگی درست کنید؟ همراه با دستور ساخت

پودر‌های مکمل پروتئین برای افزایش حجم عضله، ریکاوری سریع، تأمین منابع از دست رفته ریز مغذی‌ها و التیام آسیب‌ها بعد از تمرین برای هر ورزشکار حرفه‌ایی و آماتور مفید و مؤثر است. اما

قیمت این مکمل‌ها و از همه مهمتر تنوع زیاد در شرکت‌های تولید کننده و محتویات آن انتخاب و خرید را برای همه سخت و تا حدودی غیر ممکن کرده است. بنابراین می خواهیم راه ساده تری را به

شما معرفی کنیم، مطالب زیادی مطالعه شد تا بتوانیم بهترین دستور برای تهیه پروتئین خانگی را پیدا کنیم. برای تهیه یک پودر مکمل خانگی سالم و ارزان که حاوی پروتئین و کربوهیدرات لازم برای

فعالیت‌های ورزشی باشد با مجله علم ورزش همراه شوید.

دستور ساخت پروتئین خانگی و ارزش غذایی آن

یک پودر مکمل باید حاوی حداقل چربی و حداکثر پروتئین و مقداری کربوهیدرات برای تأمین انرژی مورد نیاز بدن باشد. برای این پودر خانگی شما به جو، برنج قهوه‌ایی و عدس نیاز دارید.

جو، برنج قهوه‌ایی و عدس سبز خشک شده را هر کدام یک سوم فنجان با دستگاه مخلوط کن آسیاب کنید. هر سه باید خام باشند.

ارزش غذایی این پودر پروتئین خانگی به شرح ذیل است:

• ۱۳۰ کالری
    • ۸ گرم پروتئین
    • ۱ گرم چربی
    • ۲۴ گرم کربوهیدرات

مقدار پروتئین موجود در این پودر خانگی به اندازه پودر‌های شرکتی نیست، اما قیمت کم و سالم بودن این مکمل خانگی ارزش یک بار امتحان را دارد.

ارزش غذایی پودرهای پروتئین شرکتی

• ۸۰ کالری
    • ۱۴ گرم پروتئین
    • فاقد چربی
    • ۵ گرم کربوهیدرات

درصد پروتئین را افزایش یا به آن طعم دهید

شما می‌توانید با تغییر مقدار مواد تشکیل دهنده این مکمل درصد پروتئین، کربوهیدرات و چربی را تغییر دهید. با افزایش مقدار عدس و کاهش مقدار جو و برنج قهوه‌ایی درصد پروتئین را بالا برده و

همزمان درصد کربوهیدرات و چربی را پایین آورید. با اضافه کردن بادام درختی به مواد تشکیل دهنده درصد پروتئین را بالا ببرید. برای افزودن طعم به این پودر می‌توانید ۱ قاشق چایی خوری

قهوه یا پودر کاکائو، وانیل، زنجفیل و دارچین به مکمل اضافه کرده و در دستگاه آسیاب مخلوط کنید. برای شیرین کردن مکمل از شکر یا گیاه استویا (Stevia) استفاده کنید.

برای مصرف می‌توانید شیر خشک بدون چربی مخصوص نوزادان به این مکمل اضافه کرده و با آب مصرف کنید یا اگر بدون شیر خشک مصرف می‌کنید، پودر را با شیر مخلوط کرده و سه وعده

در روز صبح، بعد از تمرین و قبل از خواب مصرف کنید. روش دیگر مصرف دو وعده در روز قبل و بعد از تمرین و در روزهای استراحت مصرف دو وعده در میان وعده صبح و میان وعده

عصر کافی است.

بهتر است پودر را به مقدار کم درست کرده و مصرف نمایید تا از خراب شدن محتویات آن جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید مکمل مورد نیاز یک دوره تمرینی را درست نمایید، بهتر است مکمل را در

محیطی خنک و خشک و در ظرفی در بسته نگه دارید. شایان ذکر است این پودر پروتئین خانگی توسط مجله علم ورزش تهیه و تست شده است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
    __________________________________________________ ____
    به گیاه استویا توی ایران شیرین برگ هم میگند.

برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

2. 4 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

aazaa (17 آذر 1394),glamor (15 آذر 1394), Zenith (14 آذر 1394),باربی اینده (15 آذر 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

باربی اینده آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    140
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.34
    وزن شروع
    61
    وزن هدف
    تثبیت-پیکراشی
    وزن فعلی
    49
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    120
    سلام ممنون از لطفتون.اقای علیرضا یه سوال کلی دارم پروتئین حالا چه بیرونی چه خانگی اگر بخوای به تنهایی به عنوان یک نوع رژیم گرفته بشه یعنی هر بار که احساس ضعف کردیم از این مکمل استفاده کرد باعث کاهش میشه و اینکه ایا برای بدن مضره؟
    خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
    لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

5. کاربر زیر پست باربی اینده را لایک کرده است:

alireza75 (15 آذر 1394)

alireza75 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    100
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    وزن شروع
    89
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Khoonsard
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربی اینده نمایش پست ها
    سلام ممنون از لطفتون.اقای علیرضا یه سوال کلی دارم پروتئین حالا چه بیرونی چه خانگی اگر بخوای به تنهایی به عنوان یک نوع رژیم گرفته بشه یعنی هر بار که احساس ضعف کردیم از این مکمل استفاده کرد باعث کاهش میشه و اینکه ایا برای بدن مضره؟
    سلام خواهش میکنم ببینید کلا مکمل ها هرنوعش چه شرکتی چه توی خونه و....چه بهترین مارک چه یه برند نام معتبر اسم مکمل روشه!یعنی شما از نظر تغذیه ایی اوکی هستید این مکمل میاد درکنار تغذیه به شما کمک میکنه وگرنه به تنهایی نه این نه هیچ مکملی نمی تونه نیاز های بدن شما یا منو جواب بده قطعا اونجوری به بدن صدمه میرسونه
    برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند