شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مولتی ویتامین (رابطه ویتامین ها و تناسب اندام)

yalda آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    66.100
    وزن هدف
    62
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    Ghamgin

مولتی ویتامین (رابطه ویتامین ها و تناسب اندام)

یکی از مکمل های مجازی که همراه رژیمتون بهتون توصیه میشه مولتی ویتامین هست. تو این تاپیک میخوایم اهمیت مصرف ویتامین ها در طی رژیم رو بررسی کنیم.

محققان معتقدند افرادی که روزانه کمتر از 780 میلی گرم کلسیم دریافت می‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن قرار می‌گیرند و خانم‌هایی که 780 میلی گرم کلسیم مصرف می‌کنند وزن ثابتی دارند. همین پژوهش نشان می‌دهد زن‌هایی که روزانه 1 گرم کلسیم دریافت می‌کنند لاغر می‌شوند.

کروم عملکرد انسولین را بهبود می‌بخشد. این ریز مغذی مسئول تنظیم میزان گلوکز خون است و می‌تواند نقش ضدچاقی داشته باشد.

اگر به دنبال وزن ایده‌آل هستید و می‌خواهید خوش تیپ باشید این مطلب به دردتان می‌خورد. باید بدانید برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌توانند به لاغری و کاهش وزن کمک کنند.

آهن، ویتامین c، منیزیم و غیره در خدمت زیبایی اندام شما خواهند بود. برای آشنایی با شیوه‌ی لاغری این مواد مغذی با ما همراه باشید.

ویتامین c : تجمع چربی‌ها را محدود می‌کند

ویتامین c می‌تواند همیار لاغری شما باشد. می‌پرسید چگونه؟ ویتامین c می‌تواند نقش موثری در سنتز نورآدرنالین داشته باشد. نورآدرنالین ماده‌ای است که از غدد فوق کلیوی ترشح می‌شود و تجمع چربی‌ها را محدود می‌کند. اما همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود. این ریز مغذی موثر همچنین باعث می‌شود بدن راحت‌تر آهن را جذب کند برای همین خاصیت ضدخستگی دارد.

وقتی شما احساس شادابی می‌کنید و خسته نیستید تحرک بیشتری خواهید داشت. خودتان بهتر می‌دانید که تحرک بیشتر مساوی است با تجمع کمتر چربی‌ها در بدن. حواستان باشد که استرس و فشارهای روحی میزان ویتامین c بدن را کاهش می‌دهد برای همین است که بیشتر افراد در دورانی که فشارهای روحی بیشتری تحمل می‌کنند چاق‌تر می‌شوند.

مواد غذایی سرشار از ویتامین c :

انگور فرنگی (200 میلی گرم در هر 100 گرم)، جعفری( 170 میلی گرم در هر 100 گرم) و گریپ‌فروت( 37 میلی گرم در هر 100 گرم)

ویتامین b : سلاحی برای مبارزه با گرسنگی

ویتامین‌های گروه b، استرس، فشارهای روحی و به همین ترتیب خطر اضافه وزن را کاهش می‌دهند. واقعیت این است که این ویتامین‌ها باعث تولید ناقل‌های عصبی یا همان نروترانسمتورهایی( مانند تریپتوفان، دوپامین، سروتونین) می‌شوند که اعصاب شما را آرام می‌کنند. در این صورت میل به ناخنک زدن، پرخوری یا نیاز شدید به مواد غذایی شیرین کاهش می‌یابد.

ویتامین‌های b6 و b9 نیز به بهبود عملکرد غده‌ی تیروئید کمک می‌کنند. اختلال در کار تیروئید روی وزن تأثیر می‌گذارد. البته حواستان باشد دریافت ویتامین b6 نباید بیش از 200 میلی گرم در روز باشد زیرا دز بالای آن باعث ایجاد مسمومیت می‌شود.

مواد غذایی سرشار از ویتامین b :

ویتامین b6 به میزان قابل توجهی در سیر (1.2 میلی گرم در هر 100 گرم) و گردو ( 0.730 میلی گرم در هر 100 گرم)، ویتامین b9 در شاهی ( 0.2 میلی گرم در 100 گرم) یا اسفناج ( 0.19 در هر 100 گرم) وجود دارد.

کلسیم: همیار لاغری

هر چند هنوز دانشمندان به درستی نمی‌دانند کلسیم با چه مکانیزمی باعث کاهش وزن می‌شود اما نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که این ماده‌ی معدنی شما را لاغر می‌کند. نتایج یک پژوهش آمریکایی که روی 54 زن بین 18 تا 31 سال انجام شده نشان می‌دهد این ماده‌ی معدنی به لاغری کمک می‌کند.

محققان معتقدند افرادی که روزانه کمتر از 780 میلی گرم کلسیم دریافت می‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن قرار می‌گیرند و خانم‌هایی که 780 میلی گرم کلسیم مصرف می‌کنند وزن ثابتی دارند. همین پژوهش نشان می‌دهد زن‌هایی که روزانه 1 گرم کلسیم دریافت می‌کنند لاغر می‌شوند. بنابراین به نظر می‌رسد شانس لاغری با مصرف محصولات لبنی بالاتر است.

مواد غذایی سرشار از کلسیم:

شیر کم چرب ( 1300 میلی گرم کلسیم در هر 100 گرم) پنیر پارمیسان (1200 میلی گرم در هر 100 گرم). توجه داشته باشید که این پنیر در عین حال چرب است.

پتاسیم: جلوی احتباس آب را می‌گیرد

پتاسیم تأثیر مُدری دارد. یعنی ادرارآور است. در واقع این ماده‌ی معدنی میزان آب موجود در سلول‌ها را تنظیم و دفع کلیه‌ها را راحت‌تر می‌کند. پتاسیم همچنین هورمون آلدوسترون که در متابولیسم سدیم ( نمک ) نقش دارد را تنظیم می‌کند. در نتیجه پتاسیم نمی‌گذارد بدن شما دچار « ورم » شود.

مواد غذایی سرشار از پتاسیم:

زردآلوی خشک ( 1520 میلی گرم در هر 100 گرم )، موز ( 1150 میلی گرم در هر 100 گرم ) و زنجبیل ( 1126 میلی گرم در هر 100 گرم )

کروم: خواص ضدچاقی

کروم عملکرد انسولین را بهبود می‌بخشد. این ریز مغذی مسئول تنظیم میزان گلوکز خون است و می‌تواند نقش ضدچاقی داشته باشد. حواستان باشد فشارهای روحی تولید هورمون کورتیزول را افزایش می‌دهد و این هورمون به میزان ذخیره‌ی کروم بدن آسیب می‌رساند.

مواد غذایی سرشار از کروم :

سیب زمینی ( 0.030 میلی گرم در هر 100 گرم )، جعفری ( 0.007 میلی گرم در هر 100 گرم ) اسفناج ( 0.005 میلی گرم در هر 100 گرم ).

آهن: موثر در جذب قندها

کمبود آهن از علائم کم خونی است که در پی آن خستگی به بار می‌آید. زمانی که بدن احساس خستگی می‌کند میل کمی به تحرک و سوزاندن انرژی دارد. این مسئله نیز به انباشته شدن کالری‌ها و در نتیجه تجمع چربی‌ها منجر می‌شود.

مواد غذایی سرشار از آهن:

زنجبیل ( 14 میلی گرم در هر 100 گرم )، جعفری ( 5.5 میلی گرم در هر 100 گرم ) و زردآلوی خشک ( 5.2 میلی گرم در هر 100 گرم ).

منیزیم: کالری می‌سوزاند

منیزیم به بدن کمک می‌کند تا به روش موثری از کالری‌های بدن استفاده کند. در واقع به نوعی باعث سوزاندن چربی‌ها می‌شود. برای همین کمبود این ماده‌ی معدنی روی اضافه وزن تأثیر می‌گذارد.

توصیه می‌کنیم مواد غذایی حاوی منیزیم را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید و یادتان باشد که استرس میزان این ماده‌ی معدنی مفید را کاهش می‌دهد. بدن ما برای جبران استرس‌های وارد شده مصرف قند خود را بالا می‌برد. برای همین است زمانی که در بحران روحی قرار داریم میل زیادی به مواد غذایی شیرین نشان می‌دهیم.

مواد غذایی سرشار از منیزیم:

گردو ( 252 میلی گرم در هر 100 گرم )، زنجبیل ( 157 میلی گرم در هر 100 گرم ).

شما هم یادتون نره در حین رژیم مولتی ویتامین رو مصرف کنید
    ویرایش توسط Zenith : 29 اردیبهشت 1392 در ساعت 16:20 دلیل: ویرایش عنوان برای سئو
    فقط بخاطر مردم تغییر نکن.
    این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند.....

2. 6 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

hamraz (04 اسفند 1391),samin gh (03 مهر 1392),مملي شيطون (05 اسفند 1391),مه تا (13 آذر 1394),پـــر (18 تیر 1392), Zenith (03 اسفند 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

نانی آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    160
    وزن شروع
    97
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    97
    حالت من
    Sepasgozar
    من رزیم که گرفته بودم وزنم کم نمی شد که دکتر کفت روزی یک مولتی ویتامین مینرال باید مصرف کنم

5. 4 کاربر، ارسال نانی را لایک کرده اند:

hamraz (04 اسفند 1391),مملي شيطون (05 اسفند 1391),yalda (04 اسفند 1391), Zenith (16 فروردین 1392)

yalda آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    66.100
    وزن هدف
    62
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    Ghamgin
    نانی جان پزشکت درست گفته
    ویتامین به بدن شک وارد میکنه و از طرفی بدن که به خاطر رژیم فکر میکنه به قحطی افتاده جون میگیره و دوباره شروع به سوخت و ساز میکنه:03:

7. 7 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

*aida* (11 اسفند 1391),hamraz (04 اسفند 1391),parchami7 (07 شهریور 1392),مملي شيطون (05 اسفند 1391),مه تا (13 آذر 1394),نانی (05 اسفند 1391), Zenith (16 فروردین 1392)

yalda آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    66.100
    وزن هدف
    62
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    Ghamgin
    بهترین ویتامینها برای کاهش وزن و لاغری:
    کنترل وزن بدن و عملکردهای مرتبط با آن مثل اشتها، گرسنگی، متابولیسم عمومی، متابولیسم چربی ها و قندها، کالری سوزی و امثال این با مصرف مطلوب ویتامین بسیار کارامدتر عمل می کند. همه اینها نقش مهمی در حفظ سلامت و وزن سالم دارند و بیشتر این ویتامین ها در کنار هم عمل میکنند به همین دلیل نمی توان ویتامین خاصی را "بهترین" ویتامین برای کاهش وزن معرفی کرد.

مهمترین ویتامین ها و موادمعدنی برای کاهش وزن عبارتند از:
    ویتامین b2، b3، b5، b6، کولین (بخشی از b-کمپلکس)، اینوسیتول (بخشی از b-کمپلکس) و ویتامین c.

ویتامین b2 (ریبوفلاوین)
    این ویتامین برای عملکرد سالم غده تیروئید و متابولیسم اهمیت زیادی دارد. منابع خوب غذایی حاوی این ویتامین عبارتند از: شیر، جگر و قلوه، بادام، پنیر،تخم مرغ، سبزیجات برگدار.

ویتامین b3 (نیاسین)
    این ویتامین نیز مانند ویتامین b2 برای تولید هورمون تیروئید اهمیت دارد. ویتامین b3 همچنین بخشی از عامل تحمل گلوکز (gtf) می باشد که در مواقعیکه قند خون بالا می رود ترشح می شود. منابع خوب از این ویتامین عبارتند از: سبوس گندم، جگر، ماهی تن، مرغ، گوشت، تخم مرغ، ماهی اسقومری، ماهی سالمون، جو دوسر، جو، دانه های گندم، پنیر، میوه خشک، برنج قهوه ای.

ویتامین b5 (اسید پانتوتنیک)
    هرنوع کمبود این ویتامین بر ظرفیت بدن برای مصرف چربی اثر می گذارد. ویتامین b5 همچنین نقش مهمی در تولید انرژی و کمک به عملکرد غده آدرنال دارد. منابع خوب از این ویتامین عبارتند از: جگر و قلوه، گوشت، مرغ، آجیل، دانه های گندم، سبوس گندم، تخم مرغ، شیره، جو دوسر، جو، دانه ها، نان دانه کامل، سبزیجات.

ویتامین b6 (پیریدوکسین)
    این ویتامین تولید هورمون تیروئید و متابولیسم را تنظیم می کند. منابع خوب از آن عبارتند از: مخمر آبجو، سبوس گندم، جو دوسر، ساردین، ماهی ماکارل، مرغ، گوشت گاو، آوکادو، موز، برنج قهوه ای، کلم، میوه خشک، تخم مرغ، شیره.

کولین
    کولین که بخشی از ویتامین b کمپلکس است، یک ویتامین واقعی نیست چون در کبد ساخته می شود. کولین برای متابولیسم خوب چربیها مورد نیاز است. کمبود کولین موجب می شود که چربی ها در کبد انباشته شوند. منابع خود از آن عبارتند از: جگر گاو، دل گاو، زرده تخم مرغ، گل کلم، بادام زمینی.

اینوسیتول
    این ویتامین نیز مثل کولین بخشی از ویتامین b کمپلکس است و درون بدن ساخته می شود. اینوسیتول برای کمک به متابولیسم چربی ها با کولین ترکیب می شود. منابع خوب از این ویتامین عبارتند از: دل گاو، جگر گاو، سویا، تخم مرغ، مرکبات، دانه های کامل، آجیل.

ویتامین c
    این ویتامین فواید بسیار زیادی برای بدن دارد که از جمله آن تبدیل خوب گلوکز به انرژی در سلول هاست. منابع خوب از این ویتامین عبارتند از: کلم بروکلی، فلفل سبز، کیوی، کلم بروکسل، لیمو، پرتقال، توت فرنگی، کلم.

9. 6 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

fereshteh (12 فروردین 1392),marmary (11 فروردین 1392),parchami7 (07 شهریور 1392),مملي شيطون (27 فروردین 1392),مه تا (13 آذر 1394), Zenith (16 فروردین 1392)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط نانی نمایش پست ها
    من رزیم که گرفته بودم وزنم کم نمی شد که دکتر کفت روزی یک مولتی ویتامین مینرال باید مصرف کنم
    کاملا درسته. مولتی ویتامین از استاپ وزنی جلوگیری میکنه
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

11. 7 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

*aida* (12 تیر 1392),amina (30 اردیبهشت 1392),fereshteh (16 فروردین 1392),مملي شيطون (27 فروردین 1392),مه تا (13 آذر 1394),ماهان (27 اردیبهشت 1392),yalda (19 فروردین 1392)

hp477 آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    171
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    65
    حالت من
    ShadOsarhal

اهميت مصرف كپسول مولتي ويتامين در رژيم ها سخت

سلام بچه ها هركي ميخواد رژيم هاي سخت بگيره بايد روزي 1عدد كپسول مولتي ويتامين مصرف كنه چون كه تو رژيمهاي سخت ويتامينهاي مورد نياز بدن شديد كم ميشه و بايد يه جوري جبران بشه كم شدن ويتامينهاي ضروري بدن موجب ريزش مو گود رفتن و سياهي زيرچشم وناراحتي هاي ديگه ميشه من خودم كپسول مولتي ويتامين مينرال مصرف ميكنم و تا حالا مشكلي برام پيش نيومده.انشاا.... موفق باشيد:34y5mvr:
    (((تنها به هدفت فكر كن)))

13. 6 کاربر، ارسال hp477 را لایک کرده اند:

*aida* (12 تیر 1392),amina (30 اردیبهشت 1392),parchami7 (07 شهریور 1392),مملي شيطون (29 اردیبهشت 1392),پـــر (18 تیر 1392), Zenith (29 اردیبهشت 1392)

مملي شيطون آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.65
    قد
    163
    وزن شروع
    95
    وزن هدف
    هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
    وزن فعلی
    71/50
    حالت من
    Ashegh
    ممنون دوست عزيز يه بخش راجع به مصرف م صرف مولتي ويتامين هست مي توني مطلبت رو اونجا قرار بدي

15. 2 کاربر، ارسال مملي شيطون را لایک کرده اند:

*aida* (12 تیر 1392), Zenith (29 اردیبهشت 1392)