شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

موضوع: علم ورزش وتغذیه

alireza75 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      100
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      وزن شروع
      89
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      67
      حالت من
      Khoonsard
      وبلاگ زیباتنی من
      1

علم ورزش وتغذیه

خب به نظرم اینجا باید خیلی بیشتر از اینها به ورزش بها داده بشه چون جزء مهمی از کاهش وزن وصد البته تناسب اندامه!ولی اکثرا اینجا دنبال رزیم های سخت و پیچیده و اینان! خب یه بخشی ک اینجا درموردش بخث میکنیم ورزش هست
      تغذیه و ورزش دوتا چیزین ک نمیشه از هم جداشون کرد تقریبا برا اینکه تایپک های الکی درست نکنیم یه بخش حرفامون هم در این مورده
      دوستان هم بیاین کمک کنند مطلب بذارند و به من و بقیه کمک کنند
      برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

2. 5 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

bande (31 مرداد 1394),Mr.X (31 مرداد 1394),somy (07 شهریور 1394), Zenith (31 مرداد 1394),باربی اینده (31 مرداد 1394)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

Mr.X آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      قد خالص (!) 178
      وزن شروع
      55
      وزن هدف
      بیخیالش شدم دیگه :))
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      ShadOsarhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      ما که زبونمون مو در اورد از بس به این و اون گفتیم رژیم سریع نگیرین و برای لاغری/چاقی خود کشی نکنین !

اخه لاغری/چاقی اینقدر ارزش داره که بخاطرش سلامتتونو به خطر بندازین ؟

اگه میخواین لاغر/چاق بشین هدفتون باید سالم شدن باشه در وهله اول اونوقت شما خودتونو به خطر میندازین ؟

من بشخصه از خدا م بود هیکلم پر بشه و وزنم به 70-75 برسه اما وقتی دیدم نمیشه و داره سلامت روح و جسمم به خطر میفته ولش کردم !

الانم هیکل الانمو دوست دارم و نمیخوام تغییر بکنه !

خداییش خیلییییی دوست دارم همین افراد به ظاهر موفق توو کاهش/افزایش وزن سریع بعد 6 ماه یا 1 سال بیان اینجا و بگن چقدر تونستن وزنشونو حفظ بکنن و الان چه حالی دارن ؟

ایا قوی و شاد و سالم ن ؟

ایا مثل بقیه دارن به خوبی زندگی میکنن ؟

من رفقا و فامیلایی داشتم که با انگیزه های متفاوت لاغری سریع رو انتخاب کرده بودن.

و خودشونو کشتن واسه لاغری...انواع رژیم ها و روشا رو امتحان کردن.

اخرشم سرشون خورد به سنگ !

من دلم برای خیلیا میسوزه ، امروز زحمت الکی ، فردا از دست رفتن همه زحمات !

شاید فکر کنین خیلی با اراده این و میتونین تا اخر عمر وزن کم شده تونو نگه دارین ،

ولی از شما بسیار با اراده تر بودن که تمام وزن کم شده شون بر گشت اونم نه مثل قبل !

با کلی مریضی جسمی و روحی !

وقتی بدنتون باهاتون لج بکنه از دست شما هیچ کاری بر نمیاد !

چرا هیشکی به فکر تغییر سبک زندگیش نیست ؟

چرا هیشکی به فکر سلامتیش نیست ؟

چرا تمام هم و غم بعضیا شده یه عدد روی ترازو ؟ شده جاذبه زمین ؟

چرا بعضیا فکر میکنن با توو منگنه گذاشتن بدنشون و دشمنی کردن با خودشون میتونن به هدفشون برسن ؟

چرا بعضیا روی وزن وسواس پیدا میکنن و تا مرز خودکشی پیش میرن ؟

خیلیا بودن برای چاق شدن انواع فست فود و غذا های چرب و شیرین بی ارزش رو انتخاب کردن.

اخرش چی شد ؟ مریضی ! بد فرمی و چاقی موضعی !

یه هیکل اینهمه توو زندگی مهمه که ادم زندگیشو براش به خطر بندازه ؟

اینهمه کار مهم توو زندگی هست !!

چه چاق باشین چه لاغر در وهله اول باید خودتونو دوست داشته باشین ، یعنی اصلا عاشق خودتون باشین !

و در وهله بعد برای بهتر شدنتون تلاش بکنین !

+من دیگه هیچ حرفی در این مورد نمیزنم ، صلاح مملکت خویش خسروان دانند !

+کسایی که با حرف من موافقن وقتی میبینن یه نفر اینجوریه به هیچ عنوان تشویقش نکنن.

+قصدم از نوشتن اینا کمک بود ، خیلیا رو دیدم اینجوری کردن با خودشون ، دلم میسوزه براشون.

+امیدوارم تونسته باشم بعضیا رو با این حرفا به خودشون بیارم و از خواب غفلت بیدارشون بکنم !

I ain't gonna do what I don't want to,
      I'm gonna live My life.

5. کاربر زیر پست Mr.X را لایک کرده است:

alireza75 (07 شهریور 1394)

alireza75 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      100
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      وزن شروع
      89
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      67
      حالت من
      Khoonsard
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      14h
      • fitnessacademy.ir

قسمت سوم#چرا_بدنم_اینجوریه

خب در آخر مقاله به این نقطه رسیده بودیم اگر انسولین بالا باشه چربی سوزی نمیکنیم چرا؟

ادامشو در این مقاله بخونید

اگر انسولین بالا باشه یعنی ما گلوکز خوریدم غیر اینه؟ خب وقتی کربو میخوریم سوخت قالبمون میشه کربو ، پس بدن نیازی به

استفاده از چربیش نمیبینه بخاطر همین ما چربی سوزی نمیکنیم.. .

دلیل این امر هم اینه وقتی انسولین بالا باشه چربی نمیتونه وارد چرخه سوخت شه . زمانی چربی میتونه وارد چرخه سوخت

باشه ک انسلین بالا نباشه و بدن نیاز به سوخت داشته باشه. عامل رساندن

سوخت به اعضای بدن در مرحله اول غذای دریافتی هستند. خب این تغذیه ک معمولاً از کربو هست به وسیله انسولین وارد

بافت ها میشه . پس تا وقتی انسولین بالا هست ، نیاز به چربی نیست .

کربوهیدرات بی‌فایده و مضر و ساده ، معمولاً موارد غذایی هستند ک فراوری شدند و در سوپر مارکت ها هم به وفور یافت

میشن، ک باعث میشن سطح قند خون رو بالا میبرن و بالطبع یاعث ترشح

انسولین شن ، حتی بعد از هضمشون هم انسولین در مقدار بالا در بدن وجود داره و تا چند ساعت در بدن باقی میمونه .

پس برای اینکه ما بتونیم چربی سوزی داشته باشیم باید کاری کنم ک انسولین ما بالا نره . حالا اگر انسولین بالا باشه ، و ما

سعی کنیم چیزی نخوریم بنظرتون چه اتفاقی میفته؟غذا ک از راه دهان نمیرسه،

چون ما نمیخوایم برسه و با رژِیم های سرکاری سعی میکنیم که مقاومت کنیم، از طرف دیگه چربی هم که نمیتونه وارد چرخه

سوخت شه چون انسولیت بالاست ، پس چه راهی میمونه؟همش این جملم

یادتون باشه بدن شما از شما سه قدم جلوتره ، و مطمین باشید به جز سازش باهاش راهی ندارید. بدن بهتون میگه تو درست غذا

بخور ساعت بندیتو درست کن ، بعدش هرچی خواستی بخور. کاری ک ما

نمیکنیم(البته خودم شدیداً رعایت میکنم )

اخرین راهی ک برای بدن میمونه اینه که بره سمت عضلات مبارکتون به همین راحتی ….. بعد شما هم میرید سر ترازو میبینید

چهار کیلو کم کردید و چقد خوشحال میشید . غافل از اینکه بجای خوشحالی

باید سه روز تو خونه عزای عمومی بگیرید تا خوشحالی.چون عضله از دست دادی. و این طرز وزن کم کردنتون فاجع بود تا

موفقیت . ما فقط یک جا نیاز داریم انسولینمونو بالا ببریم(البته از نظر بنده )و

همون یک دفعه مهمتری نقش در لاغری یا اضافه وزنتون بازی میکنه…. اکثر دوستانی که تو چهار هفته وزن کم میکنند و

عضلاتشون بیشتر میشه و نمایان تر میشهوما عکسشونو تو پیج میذاریم ، بخاطر

رعایت کردن همین مساله کوچیک و ساعت بندی درست غذاشونه .

منبع : پیج فیتنس اکادمی دات ای ار

برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

7. کاربر زیر پست alireza75 را لایک کرده است:

Mr.X (07 شهریور 1394)

alireza75 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      100
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      وزن شروع
      89
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      67
      حالت من
      Khoonsard
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      چربی‌های قهوه‌ای همیار لاغری

چربی‌های سفید برای ذخیره‌ی کالری‌های مصرف شده تعبیه شده‌اند در حالی که چربی‌های قهوه‌ای

با تولید گرما باعث سوزاندن هر

چه بیشتری این کالری‌ها می‌شوند. این چربی‌ها می‌توانند تا سیصد برابر بیشتر از بافت‌هادیگر

بدن گرما تولید کرده و به این ترتیب به لاغری کمک کنند.

به عقیده‌ی متخصصان 55 گرم چربی قهوه‌ای قادر است چند صد کالری در روز بسوزاند که معادل یک جلسه‌ی ورزشی 30 دقیقه‌ای

است. اما واقعیت این است که اکثر بزرگسالان ذخیره‌ی چربی قهوه‌ای اندکی دارند.

محل تجمع چربی‌های قهوه‌ای در بدن

چربی‌های قهوه‌ای معمولاً در اطراف گردن (حتی شانه‌ها و بالای بازوها) و همچنین در منطقه‌ی بالای ترقوه قرار دارند. این چربی‌ها در بالای کمر در ناحیه‌ی بین استخوان کتف و بخش فوقانی ستون فقرات نیز وجود دارند. میزان

چربی‌های قهوه‌ای معمولاً از 55 گرم تجاوز نمی‌کند. میزان اندک این چربی‌ها و جایگاه آن‌ها در لایه‌های عمقی زیر پوست باعث می‌شود که به صورت توده مانند چربی‌های پهلوها و غیره به چشم نیایند.

چربی‌های قهوه‌ای حاوی خواص ویژه‌ای هستند که با دیابت مقابله می‌کنند. افرادی که قند خون کمتری دارند معمولاً دارای چربی قهوه‌ای بیشتری نیز هستند. بنابراین چربی‌های قهوه‌ای می‌توانند نقش مهمی در کنترل قند خون

داشته باشند. به عقیده‌ی محققان برخی پروتئین‌های موجود در چربی‌های قهوه‌ای باعث افزایش متابولیسم چربی‌های سفید نیز می‌شوند.

چگونه چربی‌های قهوه‌ای را فعال کنیم؟
      برای فعال کردن چربی‌های قهوه‌ای لازم است که پوست در معرض هوای تازه و خنک قرار بگیرد. دمای خنک سیگنال‌هایی به مغز ارسال کرده و چربی‌های قهوه‌ای را به دو شیوه فعال می‌کند: نخست اینکه دمای هوای پایین ب

به‌طور مستقیم روی سیستم قلب و عروق تأثیر گذاشته و باعث افزایش جریان خون در ذخایر چربی‌های قهوه‌ای می‌شود. دوم اینکه باعث هدایت تکانه‌های عصبی به سمت سلول‌های چربی‌های قهوه‌ای شده و با این کار فعالیت

آن‌ها بیشتر می‌شود. محققان معتقدند که نشستن به مدت دو ساعت در اتاقی با دمای 15 درجه با لباس تابستانی باعث تحریک چربی‌های قهوه‌ای و سوزاندن بین 100 تا 250 کالری اضافی می‌شود.

گروهی از محققان ژاپنی به این نتیجه رسیدند که نیمی از شرکت‌کننده‌های زیر 38 سال در دمای 19 درجه نیز شروع به فعال کردن چربی‌های قهوه‌ای کرده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید چربی‌های قهوه‌ای بدنتان را فعال کنید

دمای منزل را در 18 درجه یا کمتر تنظیم کنید.(دوش آب سرد هم کمک میکند)

در دمای 17 یا 18 درجه ورزش کنید
      ورزش کردن به چربی سوزی کمک می‌کند. اگر این کار را در دمای 17 یا کمتر انجام دهید باعث

تحریک هر چه بیشتر ذخیره‌ی

چربی‌های قهوه‌ای شده و کالری بیشتری می‌سوزانید. سعی نکنید که برای بیشتر عرق کردن فضا را

گرم کنید. دمای بالا و گرما فعالیت چربی‌های قهوه‌ای را متوقف می‌کند.

درمورد دوش آب سرد ایشالا بعدا توضیح میدم

پ.ن:اگه احساس میکنید مطالبی که اینجا قرار میگیره بی ارزشه پس بگید ک منو داداشمم الکی ب

قولی سیاه نکنیم اینجارو چون استقبال واقعا کم بوده

9. 2 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

farferi (10 شهریور 1394),Mr.X (09 شهریور 1394)

omidrock آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      45
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      170
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      75
      حالت من
      Asabani
      وبلاگ زیباتنی من
      71
      یکم مطالب رو ریز تر کنی بهتر نیست
      کور ریز بینی گرفتم جان خودم
      مطالب خوبه یواش یواش استقبال زیاد میشه عجله نکنید و زود نا امید نشید
      پدربزرگ رفت و مارا در سوگ خودش نشاند . .
      حالا ما موندیمو خاطراتش . . .
      آقا جون خداحافظ . . .

11. 2 کاربر، ارسال omidrock را لایک کرده اند:

alireza75 (09 شهریور 1394),Mr.X (09 شهریور 1394)

Mr.X آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      قد خالص (!) 178
      وزن شروع
      55
      وزن هدف
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      ShadOsarhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza75 نمایش پست ها

پ.ن:اگه احساس میکنید مطالبی که اینجا قرار میگیره بی ارزشه پس بگید ک منو داداشمم الکی ب

قولی سیاه نکنیم اینجارو چون استقبال واقعا کم بوده

من به این نتیجه رسیدم اکثریت که اینجا ن نه دوست دارن از تجربه بقیه استفاده کنن نه مطالب علمی بخونن.

فقط تشویق و انگیزه میخوان ، همین !

خودشون یه رژیم پیدا میکنن از بین رژیمای موجود ، یه مدت میگیرن بعد میرن سراغ یه رژیم دیگه.

کاری م به سلامتی و ... ندارن.

ولی ما اینجا مطلب میذاریم برای اون اقلیتی که براشون مهمه ، شاید بعد ها بیان و استفاده بکنن.

خدا قوت.

I'm gonna live My life.

13. 2 کاربر، ارسال Mr.X را لایک کرده اند:

alireza75 (09 شهریور 1394),omidrock (09 شهریور 1394)

alireza75 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      100
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      وزن شروع
      89
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      67
      حالت من
      Khoonsard
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.X نمایش پست ها

من به این نتیجه رسیدم اکثریت که اینجا ن نه دوست دارن از تجربه بقیه استفاده کنن نه مطالب علمی بخونن.

فقط تشویق و انگیزه میخوان ، همین !

خودشون یه رژیم پیدا میکنن از بین رژیمای موجود ، یه مدت میگیرن بعد میرن سراغ یه رژیم دیگه.

کاری م به سلامتی و ... ندارن.

ولی ما اینجا مطلب میذاریم برای اون اقلیتی که براشون مهمه ، شاید بعد ها بیان و استفاده بکنن.

خدا قوت.
      تشویق وانگیزه نه یه سری دروغ میخوان :|||||||||||||||||||

مث شاطر پست میزنیم برای نسل های آینده:84:

15. کاربر زیر پست alireza75 را لایک کرده است:

Mr.X (09 شهریور 1394)

Mr.X آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      قد خالص (!) 178
      وزن شروع
      55
      وزن هدف
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      ShadOsarhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza75 نمایش پست ها
      تشویق وانگیزه نه یه سری دروغ میخوان :|||||||||||||||||||

مث شاطر پست میزنیم برای نسل های آینده:84:
      خخخخ
      I'm gonna live My life.

17. کاربر زیر پست Mr.X را لایک کرده است:

alireza75 (10 شهریور 1394)

Mr.X آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      قد خالص (!) 178
      وزن شروع
      55
      وزن هدف
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      ShadOsarhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      تغذیه مناسب ورزش چیست ؟ یک ورزشکار باید از چه غذاهایی استفاده کند ؟

نویسنده: دکتر مهرداد منصوری "متخصص ارتوپدی"

از مهمترین نکاتی که در سلامتی یک ورزشکار نقش تعیین کننده دارد اهمیتی است که او به تغذیه خود میدهد. تغذیه مناسب همچنین اثرات مهمی در کارآیی ورزشی ورزشکار دارد. نیاز بدن انسان به مایعات و انرژی که از راه مواد غذایی تامین میشود برحسب سن، جثه، وضعیت بدنی و نوع ورزشی که انجام میدهد متفاوت است و این نیاز باید برحسب شرایط بطور مناسبی تعدیل شود. باید انرژی مورد نیاز برای فعالیت ورزشی را از ترکیب مناسبی از کربوهیدرات، چربی و پروتئین بدست آورد.

مایعات

حدود 60 درصد وزن بدن انسان آب است. آب نقش تعیین کننده ای تقریبا در تمامی واکنش های شیمیایی بدن دارد. بدن انسان نمیتواند آب را در خود محبوس کند پس شما ناچارید آبی را که از طرق مختلف از دست میدهید جبران کنید. هر انسان باید روزی هشت لیوان آب مصرف کند و این میزان در یک ورزشکار حتی بیشتر است. ورزشکار باید قبل از شروع ورزش، در حین ورزش و بعد از آن آب بنوشد. دقت در جایگزینی آبی که بدن ورزشکار در حین ورزش از دست میدهد بخصوص در هوای گرم اهمیت بیشتری دارد.

آب خنک بهترین مایعی است که میتوان در حین ورزش هایی که کمتر از یک ساعت طول میکشند مصرف کرد. حتی اگر تشنه نیستید هم آب بنوشید. شما با تکیه بر حس تشنگی نمیتوانید به درستی متوجه شوید بدن شما به چه میزان از آب نیاز دارد. تا وقتی که در حدود دو درصد از وزنتان را بر اثر دفع آب از دست ندهید احساس تشنگی نمیکنید و همین دو درصد میتواند روی کارآیی شما تاثیر دشته باشد. نکته دیگر آنکه وقتی تشنه شدید و آنقدر آب نوشیدید که تشنگی شما برطرف شود تنها نیمی از آبی را که از دست داده اید جایگزین کرده اید.

به نکات زیر توجه کنید

• آب را کم کم و مکرر بنوشید نه به مقدار زیاد و دفعات کم

• مایعات خنک بنوشید تا حرارت مرکزی بدنتان را کاهش دهید

• بعد از اتمام ورزش خود را وزن کنید و به میزان کاهش وزن آب بنوشید

• به رنگ ادرار خود دقت کنید. ادرار شما باید زیاد و کم رنگ باشد. ادرار پررنگ نشانه کم آبی است

کربوهیدرات

کربوهیدرات مهمترین منبع انرژی است و در مواد شیرین، میوه ها، نان، غلات، برنج و دیگر مواد غذایی وجود دارد. کربوهیدرات باید حدود 70-60 درصد نیاز روزانه شما به انرژی را تامین کند. کربوهیدراتی که مصرف میکنید در بدن شما به گلوکز تبدیل میشود. این گلوکز یا مستقیما میسوزد و انرژی تولید میکند و یا در عضلات تبدیل به گلیکوژن میشود. این گلیکوژن یک ذخیره در دسترس انرژی برای عضله است تا در مواقعی که نیاز فوری به انرژی داشت از آن مصرف کند.
      اگر در حین ورزش بدن شما به اندازه کافی کربوهیدرات در دسترس نداشته باشد برای کسب انرژی شروع به سوزاندن چربی و پروتئین میکند و این موجب کاهش کارآیی شما میشود. حداقل از چند روز قبل از شروع یک فعالیت ورزش شدید یا رقابتی کربوهیدرات به اندازه کافی مصرف کنید تا گلیکوژن به اندازه کافی در بدن شما ذخیره شود. اگر فعالیت ورزشی شما بیش از یک ساعت طول میکشد باید در حین ورزش هم کربوهیدرات مصرف کنید.

پروتئین

پروتئین در گوشت، ماهی، تخم مرغ، لبنیات، حبوبات و مواد غذایی دیگر وجود دارد. حدود 15-12 درصد از انرژی مورد نیاز روزانه ما باید از طریق پروتئین تامین شود. پروتئین به بدن شما امکان میدهد تا بافت های تازه بسازد. بدن شما نمیتواند پروتئین را ذخیره کند پس اگر به آن نیاز نداشته باشد آنرا میسوزاند یا تبدیل به چربی میکند. میزان نیاز بدن ورزشکار به پروتئین برحسب نوع ورزش، شدت فعالیت های ورزشی و مدت انجام ورزش متفاوت است

• کسانی که ورزش میکنند به مقادیر بیشتری پروتئین نیاز دارند

• ورزشکارانی که ورزش های استقامتی انجام میدهند یا آنهایی که ورزش های قدرتی انجام میدهند یا بدنسازی میکنند به پروتئین بیشتری نیاز دارند.

چربی

منبع چربی های اشباع شده چربی های با منشا حیوانی مثل گوشت، تخم مرغ، شیر و لبنیات و کره است و منشا چربی غیر اشباعی از مواد غذایی با منشا گیاهی است. چربی باید حدود 30-20 درد نیاز روزانه بدن ما به انرژی را تامین کند. بدن ما برای انجام فعالیت های حیاتی خود به مقادیر کمی چربی نیاز دارد ولی مصرف زیاد چربی موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و بعضی از انواع سرطان و مشکلات دیگر میشود. وقتی استراحت میکنید یا فعالیت کمی انجام میدهید بدن شما بیشتر انرژی مورد نیارش را از سوزاندن چربی بدست میاورد و وقتی میزان فعالیت بدنی و ورزشی را افزایش میدهید بدن بیشتر از کربوهیدرات برای تامیت انرژی استفاده میکند.

به موارد زیر توجه کنید

• در روزی که میخواهید یک فعالیت ورزشی شدید انجام بدهید چربی یا پروتئین زیاد مصرف نکنید چون به کلیه و کبد شما فشار زیادی وارد میشود و هضم این مواد هم سخت تر از کربوهیدرات است

• در روز فعالیت ورزشی بیشتر کربوهیدرات مصرف کنید

• غدا را 4-3 ساعت و مایعات را 3-2 ساعت قبل از شروع فعالیت ورزشی مصرف کنید

• غذای سرخ شده مصرف نکنید

• در یک ساعت مانده به فعالیت ورزشی غذا یا نوشیدنی شیرین مصرف نکنید

• 1-2 ساعت قبل از شروع ورزش 3 لیوان آب مصرف کنید و یک لیوان هم 30-15 دقیقه قبل از آن و سپس در حین ورزش هم نصف لیوان تا یک لیوان آب هر 20-10 دقیقه مصرف کنید.

چطور سوخت کربوهیدرات بزنیم و خود را آماده ورزش سنگین رقابتی کنیم

• ابتدا بشدت ورزش کنید تا تمام انرژی شما تخلیه شود. این ورزش باید شبیه همان ورزشی باشد که در چند روز آینده قصد انجام آنرا دارید.
      • سه روز مانده به مسابقه یک غذای سرشار از کربوهیدرات با میزان حدود 80-70 درصد کربوهیدرات مصرف کنید و تا موقع مسابقه ورزش زیادی نکنید. به این صورت عضلات شما مقادیر زیادی گلیکوژن برای مسابقه در خود ذخیره میکنند.

- - - Updated - - -

سی نکته تغذیه ای در ورزش

1- غذاهای روزانه را حداقل در پنج وعده میل نمائید.
      2- غذا را خیلی داغ و یا خیلی سرد میل نکنید.
      3- غذا را خوب بجوید تا هضم آن را در معده تسهیل نمائید.
      4- از خوردن قسمتهای سوخته غذا پرهیز نمائید.
      5- از خوردن چربی ، غذاهای خیلی چرب ، پر روغن و همچنین از خوردن کره زیاد اجتناب نمائید.
      6- از غذاهای سرخ شده و کلا" سرخ کردنی پرهیز نمائید.
      7- در خوردن شیرینی جات و مواد قندی افراط ننمائید
      8- حداقل در سه وعده از وعده های روزانه شما می باید از مواد پروتئینی استفاده شود.
      9- از مواد هیدرات کربن دار به میزان کافی می باید در رژیم غذایی گنجانده شود.
      10- حجم موادغذایی هر وعده را کنترل نمائید .
      11- بدن بطور روزانه نیاز به انواع ویتامین ها دارد و لذا میباید از مواد حاوی ویتامین به میزان کافی استفاده نمود.
      12- در طول روز ، هفته و ماه می باید از رژیمهای متنوع و کامل ، همچنین باب میل در صورت هماهنگی با جدول غذایی استفاده شود.
      13- مواد غذایی را برای وعده های روزانه در محیط مناسب نگهداری نمائید.
      14- هر روز حداقل 10 لیوان آب بنوشید .
      15- قبل یا بعد از تمرین و بلافاصله چیزی نخورید (منظور وعده غذایی است)
      16- با پرخوری و افراط در استفاده از مواد مختلف خود را دچار سوء تغذیه ننمائید.
      17- از مواد غذایی ومکملهای با کیفیت استفاده نمائید.
      18- انجام آزمایش ،تست بدنی و همچنین چکاب کلی میتواند کمک خوبی جهت تنظیم رژیم غذایی باشد.
      19- مشخص نمودن وضعیت بدن و اندازه گیری مستمر چربی شما را در برنامه ریزی غذایی کمک می کند .
      20- هیچگاه برنامه غذایی مطلق و ثابتی را دنبال ننمائید ، سعی کنید رژیم غذایی را متناسب با فعالیت روزانه تنظیم کنید.
      21- نوشیدن آب در طول روز به میزان کافی از نکات مهم تغذیه است .
      22- رعایت فاصله زمانی قبل و بعد از تمرین ، مهمترین نکته در تغذیه است.
      23- فاصله زمانی هر وعده غذا با وعده بعدی متناسب با نوع غذا تعیین می شود و بطور متوسط هر 5/2 الیی ساعت می باشد.
      24- در رژیم غذایی بهتر است قبل از تمرین ، بیشتر از مواد کربوهیدرات استفاده نمائید.
      25- غذا را با لذت وآرامش میل نمائید تا هضم آن راحت باشد.
      26- با میل با پرخوری سر میز غذا مقابله نمائید.
      27- تقریبا 2 هفته پس از شروع رژیم غذایی بدن شروع به سوزاندن چربی های اضافی خواهد نمود.
      28- رژیم غذایی خود را با دقت ، صبر و استقامت دنبال نمائید.
      29- رعایت نکردن حتی یک وعده میتواند بسیاری از زحمات شما را تلف نمائید.
      30- چنانچه میتوانید روزانه کمی گریپ فروت و گوجه فرنگی بصورت جدا استفاده نمائید.

منبع : بیتوته

I'm gonna live My life.

19. 2 کاربر، ارسال Mr.X را لایک کرده اند:

alireza75 (10 شهریور 1394),omidrock (10 شهریور 1394)

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12