شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ۶ عادت شگفت‌انگیز برای چربی سوزی سریع تر

alireza75 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    100
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    وزن شروع
    89
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Khoonsard
    وبلاگ زیباتنی من
    1

۶ عادت شگفت‌انگیز برای چربی سوزی سریع تر

۱- بیشتر آب بنوشید، مخصوصاً پیش از غذا

همه می‌دانند که ما برای زنده ماندن به آب نیاز داریم. اما تعداد کمی می‌دانند که چقدر آب، نیاز بدن ماست. اکثریت افراد در وضعیت کم آبی متوسط و مزمن به‌سر می‌برند، که

باعث انرژی کم و اضافه وزن می‌شود. برای بهترین وضعیت سلامتی و چربی سوزی، سعی کنید روزانه به مقدار کافی، پیش از هر وعده غذایی دست‌کم ۴۵۰ میلی‌لیتر و هر

زمانی هم که احساس کمبود انرژی کردید آب بنوشید. برای رسیدن به نتیجه مناسب، لازم است آب بنوشید، نه نوشابه و قهوه و آب‌میوه، فقط آب. اگر برای‌تان سخت است، سعی

کنید آب‌تان را با مقدارکمی میوه یا خیار، طعم‌دار کنید.

۲- برای جویدن غذا، زمان بیشتری صرف کنید

یک تئوری معمول وجود دارد که می‌گوید، آهسته‌تر خوردن، به کاهش وزن کمک می‌کند. دلیلش این است که، بین زمان بلعیدن غذا و زمانی که این غذا موجب کاهش حس

گرسنگی در مغز می‌شود، تأخیری وجود دارد و این تأخیر باعث می‌شود در انتهای وعده غذا، بیشتر از میزان لازم بخوریم. کارشناسانی مانند Horace Fletcher،

متخصص تغذیه در اوایل قرن بیستم، توصیه می‌کنند، آهسته‌تر خوردن، موجب کمتر خوردن می‌شود. در همین رابطه: آیا آهسته غذا خوردن می تواند باعث کاهش وزن شود؟

تحقیقی جدید در چین، صحت این تئوری را تأیید می‌کند: نشان داده شده مردان چاق نسبت به مردان غیرچاق، سریع‌تر غذا می‌خورند. همچنین معلوم شد مردانی که هر لقمه را

۴۰ بار می‌جوند، نسبت به مردانی که هرلقمه را تنها ۱۵ بار می‌جوند، ۱۲ درصد چربی بیشتری می‌سوزانند. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، با خودتان قرار بگذارید که هر لقمه

را حداقل بیست بار بجوید، سپس تدریجا هر هفته این میزان را افزایش دهید.

۳- بعد از هرغذا، قدم بزنید

یکی از هم‌اتاقی‌های قدیمی من به من می‌گفت از زمانی که شروع کرده به قدم زدن بعد از هر وعده غذا، پنج کیلو وزن کم کرده است. آن زمان نمی‌توانستم باور کنم؛ قدم زدن

را به سختی می‌توان ورزش محسوب کرد، و مسلماً با یک جلسه تمرینی در باشگاه هم قابل قیاس نیست! اما اخیراً فهمیدم که اشتباه می‌کردم: قدم زدن بعد از غذا، یکی از آن

ترفندهای کوچک چربی‌سوزی است که می‌تواند تفاوت‌های بزرگی ایجاد کند.

حالا، برای من قدم زدن واقعاً بهترین ورزش نیست و نمی‌توان آن را با تمرینات جدی مقایسه کرد؛ حق با من بود، اما معلوم شد که حقیقت دیگری در این موضوع وجود دارد:

حتی یک فعالیت سبک بعد از غذا، گیرنده‌های GLUT-4 (پروتیئن های حمل کننده گلوکز) را فعال کرده و موجب می‌شود، عضلات شما تمام گلوکزی را که هم‌اکنون خورده‌اید،

جذب کنند و ضمناً اجازه نمی‌دهد غذای خورده شده، انسولین را خنثی نماید. بنابراین، توصیه هم‌اتاقی قدیمی مرا دنبال کنید: بعد از هر غذا ده دقیقه قدم بزنید.

۴- از دماهای سردتر برای فعال کردن چربی‌تان استفاده کنید

و حالا تعجب‌برانگیزترین نکته این که: همه چربی‌ها هم به ضررتان نیستند. بیشتر بافت‌های چربی شما، چربی سفید است، که صرفاً انرژی ذخیره می‌کند و این چیزی است که

از"چربی" در ذهن شما شکل گرفته. اما شما همچین مقدار کمی چربی قهوه‌ای هم دارید، که کارش سوزاندن انرژی برای گرم نگه داشتن شماست. می‌توانید با قرار دادن

بدن‌تان در دماهای سردتر و تحریک رشد چربی قهوه‌ای، چربی سوزی‌تان را تا اندازه زیادی تسریع کنید.

راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. می‌توانید دمای خانه‌تان را کمی پایین‌تر نگه دارید، یا در طول روز لباس‌های سبک‌تری بپوشید. می‌توانید هر روز صبح و عصر،

یک لیوان آب یخ بنوشید. می‌توانید با رساندن مستقیم سرما به چربی قهوه‌ای‌تان، آن را بیشتر مورد هدف بدهید. چربی قهوه‌ای در گردن و بالای سینه و کمر قرار دارد، پس

می‌توانید با گرفتن دوش آب سرد و آب رسانی بیشتر به این قسمت‌ها و یا قرار دادن یک کیسه یخ در پایین گردن‌تان، رشد این چربی را تشدید کنید. در همین رابطه: هوای سرد

چگونه باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شود؟

۵- به وعده غذای‌تان، آب لیمو، عسل و دارچین اضافه نمایید

معروف است که غذای سالم، آهسته‌تر جذب بدن می‌شود، درحالی‌که، هله هوله‌هایی مانند نوشابه گازدار، معمولاً سریعا هضم می‌شوند. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که بدن

شما هر غذایی را آهسته‌تر هضم کند. افزودن آب لیمو و دارچین به غذا، از سرعت انتقال غذا از معده به روده، کم کرده و ثابت شده که میزان کنترل انسولین و قند خون را

بیشتر می‌کند. جایگزین کردن شکر با کمی عسل هم باعث بهبود میزان قند خون می‌شود و نسبت به هر نوع قند دیگری، گوارش آهسته‌تری دارد.

۶- از هر غذایی که می‌خورید عکس بگیرید!

بیشتر مردم، نیازی به این ندارند که درمورد این که چه باید بخورند و چه نباید بخورند چیز بیشتری یاد بگیرند. رژیم غذایی خوب و مناسبی دارند، اما فقط پیگیرش نیستند.

برای بیشتر افراد، این‌طور نیست که لازم باشد عنصری را به تغذیه‌شان اضافه یا از آن حذف کنند؛ بلکه چیزی که به آن نیاز دارند، آگاهی و مسئولیت‌پذیری است. شما باید

واقعا پیگیر این باشید که دقیقاً چقدر از رژیم‌تان منحرف شده‌اید.

گفته می‌شود، یک تصویر، بیشتر از هزار کلمه می‌ارزد. علم می‌گوید، عکس گرفتن از غذای‌تان، بارها مؤثرتر از یادداشت کردن رویدادها و یادآوری‌ها درباره غذاست. برای

این‌که همیشه مسئول و متعهد بمانید، یک اکانت در اینستاگرام یا فیسبوک را به آلبوم عکس غذاها اختصاص داده و از هرغذایی که می‌خورید، عکسی در آنجا آپلود کنید. با این

روش، به عادات خورد و خوراک‌تان، توجه بیشتری خواهید کرد و برای خوردن غذاهای سالم احساس فشار و مسئولیت خواهید نمود چون می‌دانید که دوستان شما می‌توانند

چیزهایی را که می‌خورید ببینند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: lifehack

منبع:سایت علم ورزش

برای بدست آوردن چیزی که دیگران بدست نمیاورند، شما باید کاری هایی را کنید که دیگران نمیکنند

2. 5 کاربر، ارسال alireza75 را لایک کرده اند:

fofoli (17 آبان 1394),sargoli (16 آبان 1394),topol (18 آبان 1394),هیدیا (25 فروردین 1395),ایسان (16 آبان 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار