شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 3 از 4
  • نخستنخست
  • 1234
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21 به 30 از 36

موضوع: هدف ؛زمان (8 الی 14 اردیبهشت 1397 )

mahbobe آواتار ها
      مدیر مسابقات کاهش وزن
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      395
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.12
      قد
      160
      وزن شروع
      119/850
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      95
      حالت من
      Delvapas
      وبلاگ زیباتنی من
      700

هدف ؛زمان (8 الی 14 اردیبهشت 1397 )

شاید امروز

همان روزی است که باید برای هدف بزرگت

قدمی حتی کوچک برداری

پس همین امروز شروع کن

هدف را ابتدا در ذهنتان تصور کنید
      سپس
      با چشمتان ببینید
      و بعد با جسمتان
      خلق کنید

هیچ وقت در رسیدن به آنچه که از ته دل میخوای تسلیم نشو
      به
      هدفت فکر کن

مدت زمان مسابقه: یک هفته
      زمان شروع مسابقه: شنبه
      زمان پایان مسابقه: جمعه

برای شرکت در مسابقه:
      کافیه همینجا پست بذارید و بگید که در مسابقه شرکت میکنید. به این ترتیب من( Peransa ؛زنیث سابق )یا مدیر مسابقات شما رو به جدول مسابقه اضافه میکنیم. وزن شروعتون رو هم همون موقع ثبت نام یا صبح شنبه بصورت ناشتا بگیرید و بگید. بعد هر روز یا روز درمیون میاید اینجا تو تاپیک مسابقه و گزارش خورد و خوراک و اقداماتی که در ارتباط با رژیمتون در اون روز داشتید رو میدید. توجه کنید اگر بیشتر از دو روز نیاید گزارش بدید کلا از مسابقه حذف میشید. مگر اینکه مدیر مسابقات دلیل عدم حضورتون رو بپذیره.

از انجا که در این سری از مسابقات کاهش وزن

در تمامی روزهای هفته از داوطلبین شرکت در مسابقه ثبت نام بعمل می اید

برای کاهش پیدا نکردن امتیازهای گروهها
      امتیازات دوستانی که از روز دوشنبه ثبت نام مینمایند
      در جمع بندی امتیازات لحاظ نخواهد شد
      تا موجب کاهش امتیازات گروههای وزنی نشود

نحوه ی امتیازدهی:

امتیازی که برای هر روز به شما داده میشه، به این شکله:
      به ازای هر روز گزارش : 1 امتیاز

ایجاد وبلاگ ؛1امتیاز
      در صورت کاهش بیش از نیم کیلو وزن ؛ و یا کاهش سایز در پایان هفته و مسابقه: 2 امتیاز

در نهایت امتیازات شما جمع بندی میشه و از هر گروه وزنی، سه نفری که بالاترین امتیازات رو بیارن برنده اعلام میشن.
      همچنین میانگین

امتیازات افراد هر گروه محاسبه میشه و گروهی که بالاترین امتیاز رو بیاره به عنوان گروه برنده اعلام میشه.

اعلام اسامی برندگان:روز یکشنبه
      اسامی برندگان هر مسابقه اینجا و همچنین روی تابلو اعلانات سایت اعلام میشه.

وقت کشی بدترین مواجهه با فراخوان های زندگیست

نام
      کاربری

وبلاگ گروه
      وزنی
      وزن
      شروع
      مسابقه

وزن
      پایان
      مسابقه

سایز
      وزن

مجموع
      امتیازات
      بئاتریس وبلاگ قرمز 81.2 1 1 1 1 1 1 1 80.4 2 10
      mahsa_h_i ندارد سبز 69 1 1 1 1 1 1 1 68.3 2 9
      سحر69 وبلاگ سبز 53.1 1 1 1 1 1 1 1 53.4 2 10

عزیزان ایجاد وبلاگ فراموش نشه

دوستان تازه وارد
      لطفا
      تاپیک مسابقه رو بخونید
      به جواب تمامی سوالات خودتون دست میابید
      ثبت نام در این مسابقه در طول تمامی روزهای هفته انجام می پذیره
      حتی آخرین روز مسابقه

جملات تاکیدی روزانه

که این جمله روزانه را مکرر تکرار خواهیم کرد

شنبه :امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختی ها و ترسهایم روبرو خواهم شد
      و ایمان دارم همه چیز بهتر خواهد شد.
      یکشنبه :
      یادم باشد…
      همیشه گریه کردن سرآغاز بدترین روزها نیست
      با طراوت ترین روزها بعد از گریستن ابرهاست که بوجود می آید.

دوشنبه :
      آن قدر قوی هستم
      تا هر روز با زندگی روبرو شوم

سه شنبه :ذهنم را از فکرهای شاد پر میکنم

چهارشنبه:من بهترین دوست خودم هستم

پنجشنبه :من خودم را بی هیچ قید و شرطی دوست دارم

جمعه :نفس عمیق میکشم آرام میشوم و همه ی وجودم در آرامش قرار میگیرد

اعلام نتایج مسابقه :هدف

اسامی برندگان برتر گروه وزنی قرمز

بئاتریس با کسب 10 امتیاز

اسامی برنده برتر گروه وزنی سبز

سحر69 با کسب 10 امتیاز

mahsa_h_i با کسب 9 امتیاز

گروه برندهگروه قرمز

از طرف همگی گروههای وزنی بشما تبریک میگم

امتیاز گروه وزنی سبز:9.5

امتیاز گروه وزنی قرمز:
      10

یه تبریک ویژه خدمت دوست عزیزمون
      بئاتریس

که با پشتکار و همت بالاشون به گروه نارنجی پیوستند
      بامید سبزشدن شما همراه عزیز
      موفق باشی

دوستان
      همگی در پناه حق ؛موفق باشید

ویرایش توسط mahbobe : 29 اردیبهشت 1397 در ساعت 00:52
      هدر دادن لحظاتِ عمر ، کشتن زندگیست ...
      دوست داشتنِ زندگی، با قدر دانستن لحظاتِ آن معنی پیدا می کند ...
      برنامه ات برای قدر دانستن این لحظات چیست ؟

یک سال بعد، جناب‌عالی حسرت خواهید خورد که کاش از امروز شروع کرده بودید

2. 6 کاربر، ارسال mahbobe را لایک کرده اند:

aida joon (23 اردیبهشت 1397),mahsa_h_i (08 اردیبهشت 1397),بئاتریس (08 اردیبهشت 1397),بافا (09 اردیبهشت 1397),توکلی (08 اردیبهشت 1397),سحر69 (09 اردیبهشت 1397)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

mahbobe آواتار ها
      مدیر مسابقات کاهش وزن
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      395
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.12
      قد
      160
      وزن شروع
      119/850
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      95
      حالت من
      Delvapas
      وبلاگ زیباتنی من
      700
      غذای شگفت انگیز برای ساختن شکم صاف

دسته‌بندی نشده
      ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ sina sharifzadeh

۱۰ غذای شگفت انگیز برای ساختن شکم صاف

می خواهید وقتی به آیینه نگاه می کنید یک شکم برآمده ببینید یا یک شکم صاف؟ فقط چربی ها نیستند که عضلات زیبای شکم شما را می پوشاند! غذاهایی که باعث نفخ یا تجمع آب زیاد در بدن می شود باعث می شود شکل شکم تان برآمده شود.فقط وجود چربی ها نیست که باعث بروز بیماری های قلبی یا مشکلاتی برای کبد می شود.وجود نفخ و غذاهایی که التهاب را در سلول ها بیشتر می کنند یکی از عوامل بروز بیماری های گوناگون هستند.وزن بیش از حد و گاز در دستگاه گوارش تان بر اثر مصرف خوراکی ها ساخته می شود و هر دو باعث ایجاد بروز مشکلاتی مانند نفخ و درد در ناحیه شکم و باد کردن شکم می شوند.در ادامه درباره ۱۰ غذا می گوییم که کمک می کنند شکم صافی داشته باشید.

۱. تخم رازیانه

رازیانه یک گیاه خوشبو با گل های زرد رنگ و برگ هایی پر است.این نام از کلمه رومی به معنای ( یونجه معطر ) می آید و دارای طعم و عطر و بوی مطبوع است.دانه های رازیانه خشک شده بسیار مغذی هستند.دانه های رازیانه دارای فیبر، منیزیم، کلسیم و آهن هستند و مدت ها به عنوان یک کمک کننده در هضم غذا مورد استفاده قرار می گرفت.رازیانه کمک می کند تا عضلات دستگاه گوارش به شکل بهتری گاز تولید شده در دستگاه گوارش را به بخش های پایینی بدن هدایت کند و اثر ضد نفخ دارد.وقتی افراد نفخ زیادی دارند چند سانتی متر به دور شکم شان افزوده می شود.خوردن یک قاشق چای خوری تخم رازیانه پس از صرف غذا و یا در زمانی که معده تحت فشار گاز زیاد قرار گرفته است می تواند کمک کند تا بهبود حاصل شود. می توانید یک قاشق چای خوری دانه را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بجوشد و سپس دانه ها را بشویید و سپس میل کنید.

۲. ماهی سالمون

ماهی سالمون در مبارزه با چربی های ذخیره شده در شکم تان به دو شکل می جنگد زیرا حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین D است.ماهی سالمون یک منبع فوق العاده از ویتامین D است.جالب است بدانید ویتامین D موجود در بدن ماهی سالمون وحشی ۴ برابر سالمون های پرورشی است.وقتی ویتامین D در خون کاهش پیدا می کند یکی از عوارضش چاقی شکمی است.در بین دانشمندان دو مسئله مطرح است.یک گروه از دانشمندان بر این عقیده هستند که ویتامین D در سلول های چربی افراد چاق ذخیره نمی شود تا به خوبی وزن چربی افراد متعادل شود.گروه دیگری بر این عقیده هستند که افراد چاق نمی توانند ویتامین D کافی دریافت کنند یا به بیان بهتر ویتامین D دریافتی این افراد بسیار کمتر از افراد لاغر باشد.اسید های چرب امگا ۳ در ماهی سالمون ( قزل آلا ) و دیگر ماهی های چرب کمک فوق العاده مهمی به داشتن یک شکم هموار و بدون چربی می کنند.محققان زیادی معتقدند وجود اسیدهای چرب امگا ۳ ممکن است بیان برخی از ژن های بدن را تغییر دهند و بدن انسان را به شکلی در بیاورند که بدن از حالت قند سوزی به حالت چربی سوزی در بیاید.اینگونه بدن به راحتی چربی ذخیره نمی کند.

۳. تخم مرغ

اگر می خواهید چربی های شکم و پهلو شما کاهش پیدا کند، تخم مرغ کامل یک گزینه عالی برای صبحانه و شروع روز است.تخم مرغ یک بسته بزرگ از پروتئین هایی است که هر انسان نیاز دارد.مواد تشکیل دهنده تخم مرغ کامل یک وعده غذایی قوی را برای دوران کاهش وزن در اختیارتان قرار می دهد.تحقیقات زیادی منتشر شده اند که نشان می دهند افرادی که برای صبحانه از تخم مرغ استفاده کرده اند در طول روز کنترل بیشتری روی اشتها داشته اند و توانسته اند کالری کمتری استفاده کنند.تخم مرغ دارای مواد مغذی زیادی است که به حفظ تناسب اندام تان کمک می کند.به عنوان مثال تخم مرغ یک منبع خوب ویتامین B12 است.وجود چنین ویتامینی به شکسته شدن سلول های چربی کمک می کند.تخم مرغ ویتامین D را نیز تامین می کند.میزان ناکافی ویتامین D در بدن با چاقی همراه خواهد بود.اگر ویتامین D در بدن تان به اندازه کافی وجود نداشته باشد علاوه بر چاقی های شکمی، استخوان های تان در معرض آسیب های جدی خواهد بود.کولین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در تخم مرغ در چربی سوزی و متابولیسم چربی نقش شناخته شده ای دارد.از آنجا که اغلب این مواد شناخته شده در زرده تخم مرغ است، مطمئن شوید که تخم مرغ را به شکل کامل مصرف کنید.اگر شما درباره کلسترول درون زرده تخم مرغ نگران هستید بدانید که مصرف مناسب تخم مرغ علاوه بر کنترل کلسترول خون به سلامت قلب نیز کمک می کند.

۴. روغن زیتون

چربی های غیر اشباع سالم موجود در روغن زیتون به طور بالقوه می تواند ژن های مربوط به سوختن و ذخیره چربی را تغییر دهد.چربی های موجود در زوغن زیتون باعث کنترل قند خون می شود و این نقش بسزایی در حفظ گرسنگی در دوران کاهش وزن دارد.مطالعه ای که در مورد مراقبت های دیابتی شده است نشان می دهد که جایگزین کردن روغن هایی سالم مانند روغن زیتون با کربوهیدرات های زیاد مثل شکر باعث می شود بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ توانایی بیشتری در پایداری سطح قند خون و بهبود چربی خون تجربه کنند.مصرف صحیح چربی در رژیم های غذایی سبب قوی تر شدن بدن در دوران مبارزه برای از دست دادن چربی هستند.تحقیقات نشان داده با اینکه هر گرم چربی ۹ کیلو کالری دارد اما افرادی که در برنامه های غذایی تصحیح شده از مقدار مناسبی چربی بهره می برند در کل کالری کمتری مصرف می کنند.با این حال قبل از مصرف روغن زیتون بدانید که یک قاشق غذا خوری روغن زیتون حاوی ۱۲۰ کیلو کالری است.

۵. مارچوبه

در حالی که همه سبزیجات برگ سبز، ستاره های پرطرفدار در بین مواد مغذی و کم کالری هستند اما مارچوبه به دلیل اثرات ضد انعقادی، وظیفه سه گانه ای را انجام می دهد.مارچوبه به رشد باکتری های مفید در دستگاه گوارش کمک می کند.این کار کمک می کند تا تعادل سالمی در دستگاه گوارش به وجود بیاید و گازهای داخل دستگاه گوارش کمتر بشود.این سبزی جادویی حاوی فیبرهای محلول و غیر حلال است که برای ارتقاء سلامت کلی دستگاه گوارش و همچنین مواد ضد التهابی طبیعی برای کاهش تحریک GL (شاخص قندی ) مناسب است. برای کاهش دادن سایز شکم، چند بار در هفته از مارچوبه استفاده کنید.مارچوبه را به روغن زیتون آغشته کنید و آن را در کنار غذا سرو کنید.

۶. دانه های کامل

دانه های کامل مثل کینوا، پاپ کرن، جو و گندم می توانند به داشتن یک شکم صاف کمک کنند.یک مطالعه در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می دهد افرادی که از دانه های کامل استفاده می کنند چربی شکمی کمتری دارند.استفاده از دانه های کامل به دلیل محتوای فیبردار و سبوسدار کمک می کند انسولین زیاد ترشح نکند و این امر کمک به سوختن چربی های بدن می کند.دانه های کامل نیز دارای ویتامین ها، مواد معدتی و آنتی اکسیدان هایی هستند که برای سلامتی فوق العاده مفید است.سعی کنید همیشه برچسب های بسته ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک محصول با دانه های کامل تهیه شده در بسته قرار دارد.یکی از نکات مهم درباره نوشتن آنچه درون بسته ها موجود است کلمه کامل یا کل است که به دانه می چسبد. برای مثال وقتی کلمه دانه کامل را روی یک بسته می بینید نشان می دهد که دانه ها تصفیه نشده اند و برای سلامتی مفیدند.توصیه می شود بزرگسالان در طول روز ۴ تا ۶ اونس از این دانه ها استفاده کنند.

۷. موز

خیلی از افراد یا حتی متخصصین تصور می کنند خوردن موز باعث چاقی می شود، اما در واقع موز یک غذای خوب برای دستگاه گوارش و شکم تان است.موز غذایی غنی از پتاسیم است که برای شکم نقش آب زدایی را دارد و باعث تعادل سدیم و آب در بدن می شود.فیبر محلول در موز باعث کاهش یبوست می شود.یبوست یکی از دلایل بزرگ شدن شکم است.مصرف یک موز به عنوان یک میان وعده یا تهیه یک نوشیدنی اسموتی با یک موز هر چند روز یک بار نتیجه خوبی دارد.برای کمک به کاهش اندازه شکم مصرف مواد غذایی مانند سیب زمینی شیرین، آجیل ، گوجه فرنگی، سبزیجات برگدار سبز که تازه هستند توصیه می شود.

۸. ماست یونانی

ماست یک منبع خوب برای دریافت کلسیم است.کلسیم ماده ای معدنی است که به کاهش سطح کورتیزول بدن کمک می کند و با کاهش کورتیزول به ما کمک می کند چربی شکمی بیشتری از دست بدهیم.ماست یونانی حدود ۲۰% نیاز روزانه ما به کلسیم را تامین می کند.ماست یونانی تقریبا تا دو برابر دیگر ماست ها پروتئین دارد و این کمک می کند تا روده ها با این ماست بهتر کار کنند.همانطور که می دانید شاخص قندی در لبنیات باعث نفخ و دل پیچه می شود.شاخص قندی پایین در ماست یونانی چنین مشکلی را برای افراد به وجود نمی آورد.ماست یونانی به دلیل داشتن باکتری های فعال ( خوب ) به هضم بهتر غذا کمک می کند و از وجود گاز و نفخ جلوگیری می کند.لاکتوز کمتر ماست یونانی نسبت به ماست های دیگر باعث می شود تا افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند بهتر بتوانند از این خوراکی خوشمزه استفاده کنند.

۹. خیارها

خیار پر از آب است و به طور طبیعی علاوه بر اینکه کم کالری است، باعث هیدراتاسیون ( پر آبی بدن ) و مدیریت وزن می شود.یک خیار حداکثر ۴۵ کالری دارد و یکی از منابع عالی برای رفع تشنگی است.افراد برای اینکه چین و چروک های زیر چشم شان کم شود از خیار به عنوان ماسک صورت استفاده می کنند اما شما با خوردن خیارها می توانید به جنگ چربی های شکم بروید.مصرف کردن خیار فعالیت آنزیم های ضد التهابی پروتئینی را مهار می کنند.این اتفاق به دنبال شاخص قندی فوق العاده پایین خیار می افتد.برای اینکه شکمی صاف داشته باشید هر روز از خیار استفاده کنید و این گیاه خوشمزه را در سالاد و در کنار خوراک هایی که می خورید قرار دهید.

۱۰. آب

مصرف کردن آب به اندازه کافی یکی از شیوه های بسیار مهم برای صاف کردن شکم تان است.مصرف غذاهای حاوی فیبر برای داشتن یک شکم صاف کافی است زیرا با تغذیه آنها سموم از طریق دستگاه گوارش دفع می شوند و مانع یبوست و نفخ می شوند.در اینجا بسیاری از انسان ها که بدنبال شکمی صاف هستند معادله آب را فراموش می کنند.مصرف آب برای انتقال فیبر از طریق دستگاه گوارش و جلوگیری یبوست ضروری است.نیازهای مصرف آب برای هر کس متفاوت است.هشت لیوان آب در روز میانگین حداقلی مصرف آب برای افراد مختلف است.این تعداد لیوان آب نسبت به محیطی که در آن زندگی می کنید و میزان فعالیت شما متفاوت است.محققان درباره مصرف آب میزان بیشتری از آب را برای افراد فعال پیشنهاد می کنند.محققین بر این عقیده هستند اگر فعال هستید در طول روز برای خانم ها حداقل ۱۱ لیوان و برای آقایان حداقل ۱۵ لیوان آب و نوشیدنی های بدون افزودنی استفاده کنند.بهترین روش برای چک کردن آب بدنتان نگاه کردن به رنگ ادرار شماست.اگر رنگ ادرار شما زرد تیره است یعنی بدن تان دچار کم آبی است.از آنجا که مصرف زیاد آب به تنهایی باعث افزایش نفخ شود بهتر است آب نوشیدنی تان را گاهی طعم دار کنید.مثلا در آب برشی لیمو، خیار یا برگ نعنا تازه بیندازید.

mahbobe آواتار ها
      مدیر مسابقات کاهش وزن
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      395
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.12
      قد
      160
      وزن شروع
      119/850
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      95
      حالت من
      Delvapas
      وبلاگ زیباتنی من
      700

چرا در حالی که ورزش هم می کنیم لاغر نمی شویم؟

چرا هر چه تلاش می کنیم به هدفی که می خواهیم نمی رسیم؟ این یکی از بزرگترین سوالاتی بود که برای سالیان در ذهنم بود. هدفم کاهش دادن وزنم بود و به دنبال این بودم که در کمتر از یک مدت زمان دو یا سه ماهه به آرزویی که در سر داشتم برسم. بعد از سالها تلاش و سالها شکست خوردن متوجه این موضوع شدم که هدفگذاری اشتباهی برای رسیدن به موفقیت در کاهش وزن انتخاب کرده ام. چرا اشتباه ؟ به این دلیل که ورزش و تحرک صرفا راهی برای رسیدن به یک اندام ایده آل نیستند. بگذارید درستش کنم. بهتر است بگوییم اصلا راهی برای لاغر شدن نیستند؟ اما چرا ؟ سالها پیش کتابی می خواندم که ارتباط انجام کار و خوشحالی و احساس موفقیت را در یک راستا تعریف می کرد. در کتابی که هم اکنون نام آن را به خاطر ندارم تعریفی از حرکت شده بود. تعریفی که مرا به فکر فرو برده بود. کاری که انجام می دهید و به آن علاقه دارید مفهوم صحیح شادمانی و احساس موفقیت است.

شروع کردم به واکاوی عملکردی که طی چند سال برای رسیدن به بزرگترین هدف زندگیم یعنی لاغری بود و متوجه شدم که این بزرگترین هدفم نیست که با ورزش کردن لاغر شوم. لازم نیست با ورزش کردن به خودم آسیب برسانم و برای داشتن یک اندام ایده آل به خودم زحمت فراوان بدهم. فقط کافی بود به نکاتی کوچک توجه کنم که آنقدر ساده بودند که برای اینکه بخواهم آنها را انجام بدهم وقتی نمی گذاشتم. اما در این مقاله می خواهم برخی از این نکات را با شما در میان بگذارم.

” کاری که انجام می دهید و به آن علاقه دارید مفهوم صحیح شادمانی و احساس موفقیت است “

فشار بیشتر یا فشار کمتر ؟

یکی از اشتباهات رایج افرادی که شروع به ورزش می کنند تا لاغر شوند، فشار نامتوازن برای لاغرتر شدن است. مثلا همین چند روز پیش یک فرد را دیدم که به یاد گذشته خودم افتادم. مردی ۳۰ ساله که برای شروع یک ورزش به باشگاه آمده بود و اولین روزی بود که ورزش خود را شروع می کرد. علاوه بر لباس و کفش نامناسبی که بر تن داشت، شروع کرد به دویدن بر روی تردمیل هنوز ۱ دقیقه از شروع کار با تردمیل نگذشته بود که سرعت تردمیل را بالا برد. بعد از ۵ دقیقه چنان سرعت تردمیل بالا رفته بود که دیگر توان کنترل دستگاه تردمیل از دستش در رفته بود. مربی بلافاصله متوجه ماجرا شد و دستگاه تردمیل را خاموش کرد تا فرد ورزشکار آسیب بیشتری نبیند. خوش به حالش! چند سال پیش همین اتفاق برایم افتاد اما کسی نبود که گوشزد کند که باید حواست را جمع کنی.

بالا بودن شدت هنگام ورزش چیزی است که به خودی خود نمی تواند به روند رو به رشد ما برای رسیدن به یک اندام لاغر کمک کند. بدن انسان به شکلی جالب طراحی شده است.انسان در بدن خود گیرنده هایی دارد که ارتباطی عمیق ما بین اعصاب و عضلات برقرار می کند. در صورتی که شدت ورزش یا تحرکی که انجام می دهیم زیاد باشد، احتمال زیادی دارد که خیلی زود از ورزشی که می کردیم دست بکشیم. یا بدتر از آن اینکه مدت زمان درد های عضلانی بعد از تمرین طولانی شده و حالت تمرین زدگی که بیشتر حالتی بیمارگونه در زمینه روانی است دچار شویم.

” بالا بودن شدت هنگام ورزش چیزی است که به خودی خود نمی تواند به روند رو به رشد ما برای رسیدن به یک اندام لاغر کمک کند “

شدت باید به چه صورت باشد؟

اگر به طور مرتب روزانه ۸ تا ۹ ساعت خواب عمیق دارید و غذای دریافتی شما از مواد غذایی با ارزش غذایی بالا ( منظور کالری نیست! ) باشد، می بایست به شکلی تمرین کنید که بعد از زمان ورزش احساس نشاط داشته باشید و احساس خستگی به سراغ شما نیامده باشد. بگذارید مطلب را واضح تر توضیح دهم. مثلا کسی که به باشگاه بدنسازی می رود و شروع به ورزش می کند شاید در روزهای اول احساس درد زیادی در بدن داشته باشد که در علم فیزیولوژی ورزشی به آن کوفتگی عضلانی می گویند. بعد از مدتی عضلات و اعصاب با شرایط جدید کنار می آیند و دیگر با وزنه زدن مشکلی ندارند. در اینجا فرد مبتدی می بایست فشار را بیشتر کند تا عضلات تحریک شود. حالا که از فشار بیشتر صحبت کردیم باید این نکته را گوشزد کنیم که منظورمان فشاری نیست که باعث شود فرد احساس خستگی زیاد کند و یا به شکلی باشد که راحت باشد. دقیقا در این توضیح به دنبال این هستیم تا بگوییم فرد باید خود را در یک چالش ببیند. از قدرت عضلات خود استفاده کند. مثلا اگر خانمی با وزن ۱۲۰ کیلو گرم هستید، شاید کار کردن با یک وزنه ۵ کیلویی برای ماه اول بد نباشد اما برای ماه دوم اصلا مناسب نیست و باید میزان آن افزایش یابد.

” متاسفانه هنوز افرادی را می بینم که بعد از گذشت ۱ سال از ورزش خود مانند یک مبتدی حرکات را اجرا می کنند و از وزنه بسیار کوچکی استفاده می کنند و هنوز تصور می کنند که می توانند با این شیوه چربی های بدن شان را برای سوختن تحریک کنند! “

این نکته حتی درباره ورزش های هوازی ( معروف به چربی سوز ) هم صدق می کند. شدت بسیار بالای تمرینات هوازی ( منظور از شدت می تواند مدت تمرین یا ضربان قلب باشد ) در صورتی که از کنترل خارج شود و به یکباره زیاد شود می تواند افراد را دچار استرس و آسیب های بسیار جدی تر از مشکل چاقی کند! برعکس همین موضوع برای افرادی صدق می کند که تمرینات هوازی خود را به خوبی اجرا نمی کنند. پایین بودن شدت تمرین و اجرای غلط حرکات ورزشی یعنی اجرای ناصحیح و ناکارآمد ورزش برای رسیدن به وزن ایده آل. باید تعادل در تحرک را در نظر بگیرید.مدت زمان ورزش نباید در دو سال اول ورزش کردن بیشتر از دو ساعت به طور مداوم باشد.

مسئله خوردن در روند کاهش وزن

سالیانه هزاران برگه رژیم غذایی نوشته می شود. اما بی توجه به اینکه نمی توانیم برنامه ها را دنبال کنیم همیشه درگیر با مسائل پیرامون خوردن هستیم . اینکه نمی توانیم وزن کم کنیم با اینکه به خوبی ورزش می کنیم، همان قدر بی ارتباط با خوردن است که همان قدر با خوردن در ارتباط است! همیشه فکر می کنیم که لحظه ای می رسد که همه چیز را تحت کنترل خواهیم داشت اما چند سال است که آن لحظه نرسیده است؟ آیا کافی نیست که به آسیب زدن به خودمان با خوردن بی رویه مواد غذایی فاقد ارزش دست برداریم؟ آیا لازم نیست وقتی می خواهیم به ورزش برویم و یا کمی بی خواب می شویم بیخیال خوردن بشویم؟ آیا بهتر نیست اجازه بدهیم که سرزمین هایی که در بدن ما قرار دارند و به آنها بافت ( عضو ) نام دارد کارشان را به نحو احسن انجام دهند؟ تا کنون از خودتان پرسیده اید وقتی از دستوراتی که نمی توانستید برای همیشه آنها را اجرا کنید و مرتب از آن تخطی می کرده اید، چرا هنوز همان عادت های قدیمی و کارهای قدیمی را تکرار می کنید؟

همانطور که گفتم اگر هنوز یکی از تفریحات شما خوردن است و اگر هنوز از غذا به عنوان یک مُسَکِن استفاده می کنید، بهتر است خود را متوقف کنید. لحظه ای بیندیشید و بیخیال آن چیزهایی شوید که به شما کمک نمی کرده اند. خوردن مواد قندی که تصور نمی کنید شما را چاق می کنند، حجم زیاد غذاهایی که مازاد آن جاذبه زمین را عاشق شما می کنند و همه اینها به شما می گویند باید برای چاق بودن زجر بیشتری را تحمل کنید تا اینکه لاغر تر شوید و احساس بهتری کنید!

بیخیال خوردن غذاهای اضافی شوید که جاذبه زمین را عاشق شما می کند!

6. کاربر زیر پست mahbobe را لایک کرده است:

سحر69 (10 اردیبهشت 1397)

سحر69 آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      50
      وزن فعلی
      51/800
      حالت من
      Khoshhal
      وبلاگ زیباتنی من
      4
      سلام
      روز 1 شنبه
      1000 کالری
      روز 2 شنبه
      1100 کالری
      روز 3 شنبه
      1875 کالری
      ویرایش توسط سحر69 : 13 اردیبهشت 1397 در ساعت 15:43

8. کاربر زیر پست سحر69 را لایک کرده است:

mahbobe (10 اردیبهشت 1397)

mahsa_h_i آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      164
      وزن شروع
      69
      وزن هدف
      58
      وزن فعلی
      62
      سلامممم

دوشنبه٩٧/٠٢/١٠
      ساعت١١تركيبآبجوشوعسلساعت١١/٣٠صدگرممرغساعت١٤موهيتوبادوعددلواشكلقمهايساعت١٦پنجعددبادامساعت١٧/٤٠يكليوانشيربايكعددساقهطلاييويكعددخرماساعت١٩/٣٠دوازدهعددگوجهسبزساعت٢١يكعددپرتقالمتوسط

٤ليوانآبدرطولروز:bollywood1:

10. کاربر زیر پست mahsa_h_i را لایک کرده است:

mahbobe (11 اردیبهشت 1397)

توکلی آواتار ها
      مدیر مسابقات کاهش وزن
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      280
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.08
      قد
      168
      وزن شروع
      103
      وزن هدف
      80
      وزن فعلی
      88
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      712
      دوشنبه : 1 عدد موز متوسط

نون و پنیر و حلوا ارده

قورمه سبزی +7 ق غ پلو

هندوانه 4 قاچ

:84::84::84::84:

سه شنبه :

1عدد موز متوسط

2 عدد آبنبات کوچولو

چلو مرغ

هندوانه قراره بعداز ظهر بخورم
      رمز موفقیت 2 چیز است :

1-تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها.

2-مشخص کردن انگیزه ها.

12. کاربر زیر پست توکلی را لایک کرده است:

mahbobe (13 اردیبهشت 1397)

Baran BG آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      سلام، من هم هستم
      وزن شروع ۷۰

14. کاربر زیر پست Baran BG را لایک کرده است:

mahsa_h_i آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      164
      وزن شروع
      69
      وزن هدف
      58
      وزن فعلی
      62
      سلاممم

سه شنبه ٩٧/٠٢/١١
      ساعت ٦/٣٠ : تركيب آبجوش و عسل و ليموترش ...
      ساعت ٧ : يك عدد نان سوخاري با يك عدد خرما و نصف ليوان چاي....
      ساعت ١٣/٤٠ : يك كاسه ماست كم چرب....
      ساعت ١٥ : يك سيخ كوبيده با چهل گرم مرغ و يك عدد گوجه كبابي.....
      ساعت ٢١/٤٠ : يك ليوان چاي ...
      ساعت ٢٢/١٥ : يك كاسه سالاد با صد گرم مرغ

16. کاربر زیر پست mahsa_h_i را لایک کرده است:

مامان ستاره 25 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      قد
      167
      وزن شروع
      76.50+
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      76.500
      سلام دیروز نبودم
      امروز روز دوم از رژیم ام جی هست
      سخته ولی من میتونم تا بشم هفتاد

18. 2 کاربر، ارسال مامان ستاره 25 را لایک کرده اند:

mahbobe (13 اردیبهشت 1397),mahsa_h_i (13 اردیبهشت 1397)

mahsa_h_i آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      164
      وزن شروع
      69
      وزن هدف
      58
      وزن فعلی
      62
      سلاممم
      چهارشنبه٩٧/٠٢/١٢
      ساعت١٤/٢٠ : يكليوانتركيبآبجوشوعسلساعت١٥ : نصفسيخكوبيده . يكعددسيبزمينيكوچكپختهبايكعددگوجه .... ساعت ١٧ : نصفپرتقال .... ساعت ٢٠ : يك عدد كتلت با يك عدد گوجه فرنگي

ویرایش توسط mahsa_h_i : 13 اردیبهشت 1397 در ساعت 15:51

20. کاربر زیر پست mahsa_h_i را لایک کرده است:

سحر69 آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      50
      وزن فعلی
      51/800
      حالت من
      Khoshhal
      وبلاگ زیباتنی من
      4
      سلام
      روز 4 شنبه
      1300 کالری

22. 2 کاربر، ارسال سحر69 را لایک کرده اند:

mahbobe (15 اردیبهشت 1397),mahsa_h_i (13 اردیبهشت 1397)

• صفحه 3 از 4
  • نخستنخست
  • 1234
  • آخرینآخرین