شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: خواص عسل و دارچین

hamraz آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.21
      حالت من
      Ashegh

خواص عسل و دارچین

تو این تاپیک کلیه تجربه ها و نکات و مقالات در مورد عسل و دارچین و تاثیراتش در کاهش وزن صحبت میکنیم. لطفا اگر دوست دازین اطلاعات کاملی در مورد این ترکیب معجزه اسا بدونید، بقیه پست ها و صفحات این تاپیک رو هم مطالعه کنید.

عسل، مناسب ترین شیرینی برای افراد چاق، دارای اضافه وزن و حتی در حال رژیم است؛ البته به شرطی که بیشتر از یک قاشق غذاخوری در روز مصرف نشود.
      عسل طبیعی از جمله مغذی ترین محصولاتی است که سرشار از منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و برخی ویتامین ها مانند انواع ویتامین های گروه b است و به همین دلیل مصرف روزانه آن همیشه توصیه می شود.
      در این بین، گروهی از افراد به دلیل ترس از بروز اضافه وزن سراغ عسل نمی روند اما این یک باور نادرست است چرا که عسل، مناسب ترین شیرینی برای افراد چاق و دارای اضافه وزن و حتی در حال رژیم است؛ البته به شرطی که بیشتر از یک قاشق غذاخوری در روز مصرف نشود.
      از طرفی مصرف مداوم و به اندازه عسل طبیعی به از بین بردن چربی های بدن به ویژه چربی های اطراف قلب بسیار کمک می کند و به همین دلیل در پیشگیری از بروز سکته های قلبی نیز موثر است.
      علاوه بر این، عسل به دلیل کالری بسیار کمی که دارد، از جمله مواد غذایی شیرین محسوب می شود که مصرف روزانه آن برای افراد چاق مشکل ساز نیست؛ حتی درمانگران طب سنتی هندوستان به افراد مبتلا به اضافه وزن توصیه می کنند، برای کاهش وزن هفته ای ۳ تا ۴بار، شربت عسل و دارچین بخورند.
      برای تهیه این شربت کافی است، یک فنجان آب جوش را با ۲ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین ترکیب کرده، پیش از مصرف صبحانه میل کنند.
      ویرایش توسط Zenith : 15 شهریور 1392 در ساعت 10:44 دلیل: سئو سازی
      هرگز تسلیم نشوید
      معجزه ها هر روز رخ می دهند
      شاید فردا ، روز شما باشد...

2. 14 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

asal (02 بهمن 1391),baran mehraban (20 آذر 1391),mariami (28 آذر 1391),parchami7 (24 شهریور 1392),parisima (04 مرداد 1393),sara (28 آذر 1391),somy (17 شهریور 1392),لیا (27 آذر 1391),مملي شيطون (01 تیر 1392),مامان امید (25 شهریور 1392),محب الزهرا (س) (21 شهریور 1392),هاجر35 (13 تیر 1393),yasssmina63 (27 آذر 1391), Zenith (19 آذر 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

asal آواتار ها
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      158
      وزن شروع
      98
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      53.500
      حالت من
      Ghamgin
      منم عسل و دارچین را در چای سبز می خورم نتیچش را دیدم مخصوصا در طول روز هوس شیرینی ندارم دیگه

5. 2 کاربر، ارسال asal را لایک کرده اند:

mariami (02 بهمن 1391), Zenith (28 اردیبهشت 1392)

nassim آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      210
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.31
      قد
      168
      وزن شروع
      111
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      102
      حالت من
      ShadOsarhal

معجزه عسل و دارچین در کاهش وزن

مواد طبیعی بسیاری برای کاهش وزن در دسترس قرار دارند. با این حال، به نظر میرسد که چای حاوی عسل و دارچین یکی از دلپذیرترین مواد طبیعی برای کاهش وزن باشد. آیا این معجون پرانرژی میتواند به کسی در رسیدن به وزن مناسب کمک کند؟
      بسیاری از مردم ادعا میکنند که نوشیدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچین در کاهش وزن مؤثر است. یک حقیقت علمی برای این ادعا وجود دارد.
      به طور سنتی، از عسل به عنوان ماده ای خواب آور، مسکن گلودرد و حتی التیام بخش زخم استفاده شده است،اما آیا عسل میتواند به کاهش وزن نیز کمک کند؟ برخی از دانشمندان معتقدند که عسل میتواند این کار را انجام دهد. بدیهی است که اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین نیز رنج میبرند. این عارضه مانع سوخت وساز درست گلوکز میشود. هنگامی که چنین شرایطی رخ میدهد کاهش وزن بسیار دشوار میشود. برخی مطالعات نشان دادهاند، افرادی که به مدت 30 روز از مخلوط عسل و دارچین استفاده کردهاند موفق شدهاند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند. 80درصد از مواد تشکیل دهنده عسل را گلوکز و فروکتوز تشکیل میدهد. گلوکز و فروکتوز عسل مانند دیگر شیرین کننده ها باعث افزایش قندخون نمیشوند. به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل میشود. هرچه حساسیت سلولها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند. در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار میشود. به نظر میرسد عسل حتی میتواند بعضی از علائم مقاومت به انسولین را معکوس کند.
      این در حالی است که دارچین نیز در رابطه با بیماری دیابت تحت تحقیقات گسترده ای قرار گرفته است.
      یک مطالعه پژوهشی آشکار کرده است که خوردن حتی نصف یک قاشق چایخوری دارچین در روز نیز قادر به کاهش قندخون- بیماران دیابتی که به طور نامنظم کنترل شده اند- میشود. مطالعه دیگر روشن کرده است که اجزای تشکیل دهنده دارچین میتوانند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند. مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده های انسولین است. هنگامی که فردی به عارضه مقاومت به انسولین دچار میشود، بخش عمده انسولین قادر به رسیدن به این گیرندهها نیست، غده لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه میدهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگاه دارد و این شرایط باعث تداوم پراشتهایی میشود.
      بهنظر میرسد که مخلوط عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی که این چای را نوشیده اند اظهار کم اشتهایی و بی میلی نسبت به کربوهیدراتها را تجربه کرده اند. مقاومت به انسولین بهطور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی میتواند راهی دلپذیر برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن باشد. اگرچه دستورالعملهای بسیاری برای تهیه این چای وجود دارد، اما دستور اصلی تهیه آن بسیار ساده است:
      • یک بخش دارچین به نسبت 2 بخش عسل
      • یک فنجان آب داغ روی دارچین بریزید و نیم ساعت آن را در آب داغ بخیسانید.
      • بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچین، عسل را اضافه کنید.
      • نصف این چای را قبل از خواب و باقیمانده آن را صبح بنوشید.
      از آنجایی که ممکن است این چای باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بیماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند. منبع:hamshahrionline.ir
      هيچ چيزی خوشمزه تر از احساس لاغری نيست

7. 5 کاربر، ارسال nassim را لایک کرده اند:

Atefe (02 تیر 1392),banooo58 (01 تیر 1392),somy (17 شهریور 1392),هاجر35 (13 تیر 1393), Zenith (15 شهریور 1392)

مامان مهسا آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      2
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      162
      وزن شروع
      78
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      77
      حالت من
      ShadOsarhal

بیست معجزه عسل و دارچین

بیست معجزه عسل و دارچین
      عسل واژه ای عربی است که در فارسی به آن " انگبین " می گویند.
      گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت می دانستند و در یونان و روم باستان مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن می پرداختند. زنبور برای تهیه عسل، شهد گل های مختلف را جمع آوری می کند. جالب است بدانید برای تولید هر کیلوگرم عسل، زنبور باید 2 میلیون بار روی گل ها بنشیند و شهد آن ها را جمع آوری کند. بنابراین تهیه عسل کار بسیار دشواری است و هر زنبور عسل در طول عمر 6 تا 8 هفته ای خود تنها یک قاشق مرباخوری از آن را تهیه می کند.

در کندوی زنبور نوعی عسل هم برای تغذیه ملکه تهیه می شود که " اکسیر طول عمر" نامیده می شود. از آن جا که عسل از شهد گل های مختلف تهیه می شود رنگ آن بستگی به گیاهی دارد که زنبور از آن تغذیه کرده است گذشته از آن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نیز در رنگ و بوی عسل تاثیر دارد. عسل با وجود شیرین بودن اگر به مقدار معینی مصرف شود، برای هر نوع بیماری از جمله دیابت موثر است.

1- درمان بیماری قلبی
      مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.

2- از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات :
      مخلوطی از یک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید، قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.

3- درمان التهاب مفصل(آرتریت):
      روزانه، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند. بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

4- جلوگیری از ریزش مو:
      قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ۵ تا ١۵ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

5- از بین بردن عفونت مثانه:
      ٢ قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.

6- درمان درد دندان:
      مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ۵ قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید. این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

7- کاهش کلسترول:
      ٢ قاشق غذاخوری عسل را با ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.

8- درمان سرماخوردگی:
      به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.

9- درمان ناباروری:
      برای برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند. در کشورهای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری عسل را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت ١۴ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

10- درد معده:
      مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان می کند.

11- تقویت سیستم ایمنی:
      استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است. مصرف مداوم عسل گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.

12- برطرف کردن سوء هاضمه:
      قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم می کند.

13- جلوگیری از آنفلوآنزا:
      دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد .

14- افزایش طول عمر:
      مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود. مخلوطی از ۴ قاشق چای خوری عسل، یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ۴ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.

15- برطرف کردن جوش صورت:
      قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بین می برد.

16- درمان عفونت های پوستی:
      قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

17- درمان سرطان:
      تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است. بیماران مبتلا به این سرطان ها ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کنند.

18- از بین بردن خستگی مفرط:
      مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.

19- از بین بردن بوی بد دهان:
      شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چای خوری عسل، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید. شایان ذکر است، عسل مورد مصرف باید خام و پاستوریزه نشده باشد. زیرا که آنزیم های لازم به هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین می رود.

20- مشکل شنوایی:
      مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کند

9. 2 کاربر، ارسال مامان مهسا را لایک کرده اند:

somy (17 شهریور 1392), Zenith (15 شهریور 1392)

سفید برفی آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      40
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.10
      قد
      155
      وزن شروع
      93
      وزن هدف
      هدف اول85
      وزن فعلی
      90
      حالت من
      Gig
      سلام دوستای گل من / این دمنوش واقعا معجزه می کنه البته فقط برای اونهایی که دارای غلبه سردی هستند من خودم چند روز از این هفته از دمنوش زنجفیل طبق همین روش استفاده کردم و نتیجش رو دیدم واین هفته هم می خوام دمنوش دارچین استفاده کنم اخر هفته میام نتیجش رو بهتون میگم /// بچه ها یادتون باشه حتما از ازمون مزاج استفاده کنید بعد که طبع ومزاجتون رو فهمیدید سرد و تر هست از این دمنوش استفاده کنید

11. کاربر زیر پست سفید برفی را لایک کرده است:

Zenith (25 تیر 1393)

mahrokh آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      495
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.45
      قد
      163
      وزن شروع
      121.500
      وزن هدف
      هدف اول ..وزن99 .هدف دوم ..79...هدف سوم 60
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Khoshhal
      ممنون دوست خوبم از مطالب مفیدت ......مخلوط ابلیمو عسل ودارچین برای لاغری میگن مفیده..............
      If i could pull down the rainbow i would write your name on it and put it back in the sky to let every body know how colourful my life is with friends like you

13. کاربر زیر پست mahrokh را لایک کرده است:

Zenith (25 تیر 1393)

سفید برفی آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      40
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.10
      قد
      155
      وزن شروع
      93
      وزن هدف
      هدف اول85
      وزن فعلی
      90
      حالت من
      Gig
      سلام دوست جونیا امروز صبح دمنوش دارچین خوردم من که عاشق دارچین هستم نمیدونم چرااینقدر از مزش بدم امد مزه تند زنجفیل روبیشتر دوست داشتم من همون دمنوش زنجفیل رو می خورم دارچین رو با غذا می خورم ماهرخ جونم شما هم همینکار رو انجام بده

15. کاربر زیر پست سفید برفی را لایک کرده است:

Zenith (25 تیر 1393)

mitmit آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      155
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      152
      وزن شروع
      73
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      65
      حالت من
      Relax
      من از فردا دمنوش دارچین و عسل رو شروع میکنم. یک مدت مصرف میکنم بعد گزارش میدم.

امیدوارم تاثیر داشته باشه

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12