شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: به آن خانم عرض کردم: آیا می شود از روی این دیوار بالا رفته و آن لامپ را روشن کنید؟

maserati آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00

به آن خانم عرض کردم: آیا می شود از روی این دیوار بالا رفته و آن لامپ را روشن کنید؟

متأسفانه بارها شاهد بوده ام که بسیاری از زوج ها در مخابره افکار، امیال و احساسات خود به یکدیگر با دشواری روبرو هستند. در کارگاه آموزشی وفادارنمودن همسر به زندگی مشترک که توسط گروه درس زندگی برگزار می شود، بارها این موضوع را بصورت عینی مورد بررسی قرارداده ایم که برخی از آنها خواسته هایشان را چنان طرح می کنند که طرف مقابل از درک آن عاجز می ماند. آنها بجای طرح خواسته اصلی خود، در حاشیه مطلب حرف می زنند و انتظار دارند طرف مقابل متوجه جملات مبهم و گنگ آنها بشود. متأسفانه این نوع صحبت کردن موجب ایجاد سوء تفاهم های عمیق در زندگی زوج ها شده و در اغلب موارد به جدایی و طلاق یا خیانت همسر می انجامد.
    لطفاً به این گفتگو توجه بفرمایید تا دریابید که چگونه ترس و ابهامات شخص با تحریف پیام؛ به گمراهی و ابهام می کشد و منجر به شکل گیری سوء تفاهم در رابطه او با همسرش می شود.
    مرد جوان: “عزیزم! برادرم و خانمش امشب از من برای صرف شام دعوت کرده اند.”
    خانم جوان با دلخوری می پرسد: “چطور شد که از تو دعوت کردند؟ “
    منظور خانم جوان این است که چرا تنها از همسرش دعوت کرده اند ؟ و چرا از او دعوت نکرده اند؟
    اما مرد فکر می کند که منظور خانمش این است که به چه دلیل از شوهرش دعوت کرده اند؟ دلیل دعوتشان از او چه بوده است؟
    لذا پاسخ می دهد: ” برای اینکه آنها مرا دوست دارند .
    مرد در دلش می گوید: زنم فکر می کند که هیچ کس مرا دوست ندارد
    به عنوان نمونه ، خانم ۲۳ ساله ای که می خواست دومین سالگرد ازدواجشان را در یک رستوران مجلل برگزار کند با شیطنت از همسرش می پرسد: “عزیزم، دلت می خواهد امشب غذا را در رستوران بخوریم؟ “
    شوهر که خسته بود متوجه پیام اصلی همسرش یعنی “برگزاری مراسم ازدواج ” نمی شود و جواب می دهد: “نه عزیزم، من امروز بیش از حد خسته هستم “
    این پاسخ مرد، باعث ناراحتی و دلخوری زن می شود. خانم جوان در جلسه مشاوره می گوید: آقای حمید ایروانی ، همسر من انسان بی فکری است و اصلاً به این مناسبت ها توجهی نمی کند.
    برای آنکه آن خانم را عمیقاً به فکر فرو ببرم و متوجه اشتباهش در طرز بیان خواسته اش بنمایم به او گفتم: می شود از روی این دیوار بالا رفته و لامپ را روشن کنید؟ او با تعجب گفت: بله !!!!!!!!!!!!!!
    گفتم: پرسش من بسیار واضح است، لطفاً از روی این دیوار بالا رفته و لامپ را روشن کنید.
    خانم جوان که از درخواست من تعجب کرده بود، گفت: ” آقای ایروانی چه لزومی دارد که از روی دیوار بالا رفته و لامپ را روشن کنم ! فقط کافی است کلید برق را بزنم ! “
    به آن خانم عرض کردم : ” دقیقاً همینطور است ، برای داشتن یک رابطه خوب و بدون سوء تفاهم ، نیاز است مهارتهای ارتباطی را بیاموزیم تا بتوانیم با گفتمانی بدون تنش و سوء برداشت با طرف مقابل خود داشته باشیم. “
    خوشبختانه آن خانم و همسرش در جلسات مشاوره آموختند که چگونه ارتباط کلامی موثری با یکدیگر داشته باشند ، ارتباطی که دیگر باعث سوء تفاهم و ایجاد اختلاف نشود.
    برگرفته از کارگاههای آموزشی متخصصین درس زندگی در خصوص بهبود روابط همسران
    منبع: سایت گروه درس زندگی Home - درس زندگی

2. # ADS
    تبلیغات در مدار