شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مذاکره با همسر

besooiekamal آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00

مذاکره با همسر

نحوه ي مذاكره ي زن و شوهر چگونه باشد كه نتيجه ي مذاكره رضايت بخش و سودمند باشد؟
    مذاكره و گفتمان شرايط خاص و استثنايي دارد مثلا بعضي ها در مذاكره به يكديگر گوشه و كنايه مي زنند، با صحبت هايشان همديگر را تحقير مي كنند، مطلبي را به يكديگر تحميل مي كنند، مچ گيري مي كنند، از فاميل خود تعريف و به فاميل ديگري توهين مي كنند بعد فكر مي كنند كه اين ها مذاكره است.

نكته مهم ديگر وقت و زمان مذاكره است مثلا خانمي در آشپزخانه در حال آشپزي كردن است كه آقا مي رود كنار آشپزخانه و مي خواهد با همسرش مذاكره كند يا تلويزيون روشن است و مي خواهند در حالي كه تلويزيون روشن است مذاكره كنند يا يكي از طرفين خسته، گرسنه و عصباني است و طرف ديگر مي خواهد با او مذاكره كند. پس براي مذاكره با همسر ابتدا بايد اصول اوليه ي آن را رعايت كرد. وقت، شرايط، اوضاع و احوال را بسنجيم تا مذاكره سرانجام خوبي داشته باشد.

براي شروع مذاكره ابتدا خوبي هاي همسرتان را و بعد اگر انتقاد و يا ناراحتي از او داريد به او بگوييد. مثلا به او بگوييد «همسر عزيزم تو را به خاطر مجموعه ي زحمات و سختي هايي كه براي من و بچه ها كشيدي دوست دارم اما من اين انتقاد را از تو دارم» و در مقابل هم اين حق را به او بدهيم كه او هم از ما انتقاد كند.

نكته ي ديگر در مذاكره ي سودمند اين است كه ما خط قرمزها را بشناسيم. خط قرمز آنجايي است كه بدانيم اگر بيشتر از اين بحث را ادامه دهيم دعوا مي شود بهترين جمله در اين گونه مواقع اين است كه بگوييم «بگذار بعدا صحبت كنيم» يا «اجازه بده وقتي ديگر در مورد اين موضوع صحبت كنيم».

حال براي روشن تر شدن بحث مي خواهم مثالي بزنم. ديگ زودپز داراي يك سوپاپ اطمينان است كه وقتي زودپز كار مي كند صدا مي دهد اين براي خارج شدن بخار است كه زودپز نتركد. زودپز در دو حالت اشكال دارد:

1. موقعي كه زودپز خاموش شده باشد و سرد باشد چون غذايي پخته نمي شود و مثل اين است كه روابط زن و شوهر هم سرد شده باشد.
    2. موقعي كه زودپز روشن باشد اما سوپاپ اطمينان آن كار نكند و بخار ها از آن خارج نشود در اين لحظه است كه زودپز منفجر مي شود.

هر انساني داراي يك آستانه ي شكيبايي و انفجار است و روابط زن و مرد دقيقا مثل زودپز مي ماند اگر زن و شوهر مذاكره نكنند مشكلات روي هم انباشته مي شود و در آستانه ي انفجار قرار مي گيرند اين جاست كه بعضي ها مي گويند اين زن و شوهر كه با هم خوب بودند مشكلي نداشتند پس چرا يكدفعه اين طوري شد؟

پس نتيجه مي گيريم اگر مذاكره نباشد يا سردي مي آورد و يا اين كه تمام رنجش ها، كينه ها و مشكلات را روي هم جمع مي كند و يكدفعه اي باعث انفجار مي شود.
    مذاكره با همسر و گفتگو يكي از ابزار خوشبختي است
    مشاوره خانواده انلاین ، آدرس مشاوره ازدواج ، مشاوره انلاین ازدواج ، مشاوره اینترنتی خانواده ، سایت مشاوره ازدواج

2. کاربر زیر پست besooiekamal را لایک کرده است:

سارا_313 (27 خرداد 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

سارا_313 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    50
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    164
    وزن شروع
    86.600
    وزن هدف
    هدف اولم تا وقتی که برم خونهدخودمون یعنی دماه دیگه 75
    وزن فعلی
    81.500
    حالت من
    Sepasgozar
    سلام دوستان من تو مذاکر با همسرم خیلی مشگل دارم مثلا اون همیشه میگه من راضیم وموجب میشه من نتونم حرفم بگم یا با حرف های علمی من ساکت میکنه نمی دونم چکار کنم خسته شدم همش فکر میکنم من بدم اون خوب

فرشته66 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    173
    وزن شروع
    98 در تاریخ ۹۴/۳/۲۵
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    92.5
    حالت من
    BaAngizeh
    یکی از دلایلی که این مشکل برای اکثریت ما خانومها هست از اینجا نشات میگیره که در ما بعد احساسی و عاطفی پررنگتره و در آقایون بعد عقلانی ! زمانی که ما از چیزی ناراحتیم یا نظری داریم احساسمون در نظرمون تاثیر داره ولی آقایون تنها از بعد عقلانی توجیه میکنن جوری که انگار حرف ما کاملا نادرسته و با دید منطق و عقل حرف ما کاملا صحیح نیست ! ما توجیه ی خیلی وقتها برای احساسمون نداریم بخاطر همین همیشه احساس میکنیم در مقابل منطق مردانه نظراتمون رد میشه! باید در مذاکراتمون تفاوتها رو مد نظر داشته باشیم مخصوصا آقایون باید این مسئله رو مد نظر داشته باشن و به احساسات خانمها احترام بگذارن!

به عنوان مثال من با همسرم برای مسافرت به منطقه ای ییلاقی رفته بودیم و قرار بود شب اونجا واستیم من اصلا اونجا احساس خوبی نداشتم یه جورایی برای شب موندن احساس امنیت نمیکردم وقتی به همسرم گفتم شب اینجا نمونیم از من دلیل خواست گفتم احساس امنیت ندارم و اون با تمام دلایل عقلی بهم ثابت کرد اینجا مشکلی نداره ولی من هنوز اون حس رو داشتم
    براش توضیح دادم که یه خانم دغدغه های خودش رو داره و با یک مرد متفاوته

6. کاربر زیر پست فرشته66 را لایک کرده است:

Zenith (28 خرداد 1394)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    بله فرشته جان کاملا درست جواب دادن. بهتره با همسرتون صحبت کنید و از تفاوت های بین خودتون بگید. بهش بگید که شما از نظر احساسی همچنان حس میکنید مشکل وجود داره و نیاز به امنیت احساسی دارید. آقایون ذاتا موجودات پیچیده ای نیستن. اتفاقا از سرپرستی و حمایت همسرشون در تمام جوانب لذت میبرن. این خانوم ها هستند که باید هنر تقویت این احساس در همسرانشون رو د اشته باشن تا به این وسیله خودشون هم از این امنیت استفاده کنن. باید در مواردی که بینتون تنش خاصی وجود نداره مکرر براش بگید که در مذاکرات، مشکل شما مسایل مهم و بزرگ و منطقی نیست. بلکه جزئیاتی وجود دارن که روی هم رفته باعث شدن شما هنوز در رابطه با اون ماجرا احساس حل شدن نداشته باشید.
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن