شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چگونه جلوی اشتهای کاذب خود را بگیریم؟

rezaiyan آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین
    کاربر سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.04

چگونه جلوی اشتهای کاذب خود را بگیریم؟

چگونه جلوی اشتهای کاذب خود را بگیریم؟بعضی اوقات با اینکه غذا خوردم ولی یک ضعف عجیبی دارم که واقعا برایم غیر قابل تحمل میشود؟

اولین کار این است که در روش غذا خوردن تان تغییر ایجاد نمایید. ببینید وقتی مقدار زیادی کربوهیدرات ساده مثل قند و شکر و آبنبات و یا هر چیز شیرینی می خورید، قند خون تان به سرعت بالا می رود، این امر موجب می شود که انسولین هم به سرعت ترشح شود تا قند خون تان را پایین بیاورد. وقتی قند خون پایین آمد شما گرسنه می شوید. در حقیقت یک سیکل معیوب ایجاد می شود. پس باید کربوهیدرات پیچیده مانند انواع غلات و حبوبات و نان های سبوس دار مانند سنگک و ... بخورید تا قند خون تان آرام آرام بالا برود و انسولین هم آرام آرام ترشح شود و شما کمتر گرسنه شوید.

برای کاهش اشتها:
    افرادی كه از رژیم‌های غذایی پیروی می‌كنند، معمولاً از احساس گرسنگی در طول روز شكایت دارند. خیلی‌ها هم به دلیل همین احساس گرسنگی، رژیم‌های خود را دنبال نمی‌كنند.
    اما پزشكان معتقدند استفاده از برخی مواد غذایی به كاهش اشتها كمك كرده و با وجود حجم كم، معده را پر می‌كند.
    اولین نوع این غذا‌ها سوپ است كه علاوه بر ایجاد احساس سیری، ویتامین هم دارد. تخم‌مرغ كه به منبع غنی پروتئین معروف است هم، در صورتی كه به عنوان صبحانه خورده شود تا 24 ساعت آینده به طور قابل ملاحظه‌ای اشتها را تحت كنترل در می‌آورد.
    ماست كم چرب هم معجزه می‌كند. این نوع ماست نه تنها معده را پر می‌كند بلكه كلسیم موجود در آن به سوختن چربی‌های بدن كمك می‌كند. در مورد مصرف سالاد هم كه جای بحثی وجود ندارد. فیبر موجود در گیاهان، حجم قابل توجهی از معده را پر می‌كند و به این ترتیب اشتها به خوردن غذای پر كالری از بین می‌رود.
    به گفته پزشكان، خوردن یك مشت بادام در روز بهترین راه كنترل اشتهاست. نگران چربی موجود در بادام هم نباشید، چون قسمت قابل توجهی از این چربی جذب نمی‌شود. لوبیای پخته هم از آن دسته مواد غذایی است كه جادو می‌كند و با آزاد كردن تدریجی انرژی در عین كم كالری بودن، گرسنگی فرد را از بین می‌برد.

برای کاهش اشتها چه باید کرد؟
    افراد چاق، بیشتر اوقات بدون اینکه واقعاً گرسنه باشند، غذا می خورند. در حقیقت اشتهای آنها کاذب است، نه واقعی.
    در اینجا به7 نكته درباره ی شناخت اشتهای طبیعی و واقعی و کاهش اشتهای کاذب اشاره می کنیم که با استفاده از آنها می توانید روش مناسبی را برای خوردن غذاها در پیش بگیرید و از پُرخوری ودر نتیجه چاقی جلوگیری کنید.

1- تفاوت بین احساس واقعی گرسنگی و احساس کاذب گرسنگی را بشناسید.
    وقتی غذا یا هر خوراكی دیگری در دسترس شما قرار می گیرد، به خودتان اجازه دهید تا گرسنه شوید، چرا كه مقاومت و كنترل در برابر اشتها كار مشكلی برای شما محسوب می شود.

2- سر ساعات معین غذا بخورید تا متابولیسم بدنتان تنظیم شود.
    این مسئله كه سعی كنید وعده های غذایی خود را منظم كنید، نكته مهمی است. عادت کنید بین وعده های غذایی چیزی نخورید، زیرا گرسنگی واقعی شما زمانی ایجاد می شود كه بین وعده های غذایی تان هیچ چیز دیگری نخورید. اما بیشتر اوقات چیزهایی پیدا می شود كه بیشتر از خود غذای اصلی، احساس و اشتهای شما را برای خوردن، تحریك می كند.

3- به غذا خوردن خود توجه داشته باشید.
    در هنگام غذا خوردن، حواستان را متمركز کنید. بهتر است هنگام خوردن پشت یك میز بنشینید و از غذایتان لذت ببرید تا اینكه آن را داخل یك سینی قرار داده و روی زانوهایتان بگذارید و مقابل تلویزیون مشغول غذا خوردن شوید. اگر روی غذا خوردن خود تمركز نداشته باشید، پیام سیر شدن را برای مغز خود نمی فرستید و بیش از حد می خورید و چاق می شوید. باید هنگام غذا خوردن، برای خودتان یادآوری كنید كه سیر شده اید.

4- آهسته غذا بخورید.
    بعد از 15 دقیقه، مغز پیام سیر شدن را به معده شما می رساند و شما دست از غذا خوردن می كشید. بنابراین اگر سریع غذا بخورید، معده شما قبل از اینكه مغز از سیر شدن اطلاعی پیدا كند، پُر می شود. در آخر متوجه می شوید كه زیاد خورده اید. پس چاق می شوید. بنابراین غذا را آهسته بخورید و هر لقمه را با دقت و به طور كامل در دهانتان بجوید.

5- از وسوسه ها بپرهیزید.
    اگر فكر می كنید توانایی مقاومت در برابر خریدن و خوردن مواد غذایی را ندارید، خودتان به سوپرماركت نروید و خرید را به فرد دیگری محوّل کنید. مواد غذایی را از دسترستان خارج کنید. مثلا در بین وعده های غذایی، روی میزتان مواد خوراكی نگذارید. اگر می دانید كه خوراكی ها را می خورید آنها را در یخچال، فریزر و یا جاهای دیگری قرار دهید.

6- یاد بگیرید كه سلامتی خود را با شیوه ی صحیح غذا خوردن بدست آورید.
    اشتهایتان را كم كنید. همچنین مقدار غذاهای خود را در هر وعده غذایی كم كنید. اگر در مورد انواع غذاها ولع و تمایل دارید، سعی كنید آنها را نادیده بگیرید. اگر غذا خوردنتان را تغییر دهید، غذایتان بیشتر می شود. تعداد زیادی از مردم با ولع غذا می خورند، آنها به تمایلات گوناگون غذایی پاسخ مثبت می دهند و هیچ توجهی به نیازهای بدنشان ندارند. بنابراین سلامت غذایی نداشته و چاق می شوند.

7- با توجه و آگاهی برنامه غذای خود را تغییر دهید.
    مطالعات نشان داده كسانی كه از چگونگی تغییر عادات غذایی خود را آگاهی دارند و وعده های غذایی شان را با دقت برمی گزینند، دارای تغذیه سالمی هستند.
    موفق باشید
    مشکلات اندازه فیل هم که باشند پرندگان کوچک الهی کافیست
    * سوره فیل*

2. 3 کاربر، ارسال rezaiyan را لایک کرده اند:

baran mehraban (27 آذر 1391), Zenith (06 آذر 1391),ترانه (15 آذر 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

ارمغان آواتار ها
    کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    170
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    57
    وزن فعلی
    75
    م نوشیدن اب قبل از غذا رو توصیه میکنم

5. کاربر زیر پست ارمغان را لایک کرده است:

Zenith (11 آذر 1391)

rezaiyan آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.04
    بله همین طور که ارمغان گرامی نیز فرمودن آب خوردن قبل از غذا نیز میتواند اشتها را کم کند.
    مصرف آب گرمای بیشتری در بدن تولید می‌کند و متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد برای همین بدن کالری‌های بیشتری می‌سوزاند.
    مشکلات اندازه فیل هم که باشند پرندگان کوچک الهی کافیست
    * سوره فیل*

7. کاربر زیر پست rezaiyan را لایک کرده است:

Zenith (14 آذر 1391)

gol andam آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.09
    قد
    162
    وزن شروع
    77.9
    وزن هدف
    58
    وزن فعلی
    75.7
    حالت من
    Movafagh
    چاي سبز هم براي كنترل اشتهاي بعد از ظهرها مخصوصا خيلي مفيد است.
    خواستن=توانستن.اين رمز زندگي است.

9. کاربر زیر پست gol andam را لایک کرده است:

Zenith (14 آذر 1391)

ارمغان آواتار ها
    کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    170
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    57
    وزن فعلی
    75

کنترل اشتهای کاذب

یه سلام ابی و مهربون به همه دوستای خوبم,بچه ها من الان چند روز که کالریهامو میشمارم و مینویسم واقعا اشتهام کنترل شده در ضمن روزی یک لیوان اب کرفس و هویج میخورم و واقعا راضی ام,من در قلبم عشق دارم پس زنده ام,

11. 3 کاربر، ارسال ارمغان را لایک کرده اند:

hamraz (14 آذر 1391),marmary (25 دی 1391), Zenith (14 آذر 1391)