شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مصاحبه با آقای میلاد مجیدیان با کاهش 41.5 کیلوگرم

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal

مصاحبه با آقای میلاد مجیدیان با کاهش 41.5 کیلوگرم

نام و نام خانوادگی:میلاد مجیدیان سن:26
    وزن اولیه:148وزن فعلی:106.5وزن مناسب:87.5میزان کاهش وزن:41.5
    مدت دوره:28

لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟

میلاد مجیدیان هستم. متولد 1366/08/20 تهران. دانشجوی کارشناسی ارشد. در خصوص وضعیت تاهل هم بنده مجرد هستم.

وضعیت وزنی خانواده به چه صورت است؟ آیا بقیه افراد خانواده وزن نرمالی دارند؟

خانوادگی از سمت پدر وزنمان بالاست اما مادر وزن نرمالی دارند. البته از مطالعاتی که داشتم متوجه شدم چاقی آنچنان جنبه ارثی ندارد.
    افزایش وزن شما از چه سنی آغاز شد؟

تقریبا از اواخر دبستان و اوایل مقطع راهنمایی وزنم رو به افزایش رفت.
    وقتی برای اولین مرتبه متوجه میزان اضافه وزنتان شدید چه حسی داشتید؟

اوایل که سنم پایین بود برایم قابل تشخیص نبود که این وزن بالا چه مشکلاتی را میتواند برایم به وجود آورد. اما بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم با توجه به اینکه هم وزنم بالاتر رفته بود و هم متوجه مضرات آن شده بودم متوجه شدم که باید هر چه زودتر نسبت به کاهش آن اقدام کنم.
    آیا این مقدار اضافه وزن مشکلی هم برای سلامتی شما بوجود آورده است؟

در انجام فعالیت های ورزشی خیلی ناتوان بودم. به محض اینکه فعالیت (هوازی) اندکی انجام میدادم دچار تنگی نفس میشدم. حتی پیاده روی ساده هم برایم خیلی زود ملال آور می شد. از طرفی فشار خون نیز پیدا کرده بودم و تمام اینها برای من که در دوره جوانی بسر می برم بسیار زود و البته ناراحت کننده بود.

در امور روزمره چطور؟ به مشکلی برنخوردید. (مثلا در خرید لباس، شغل، فعالیت های روزانه، موقعیت اجتماعی و روابط عمومی و ...)؟

چرا اتفاقا. زمانیکه وزنم بالا بود برای رفت و آمد ترجیح میدادم بجای تاکسی و وسایل نقلیه دوستان از اتوبوس استفاده کنم. در مورد شغل و فعالیت های روزانه هم همانطور که گفتم انجام فعالیت های فیزیکی برایم سخت بود. اما از لحاظ تعاملات اجتماعی نیز یکسری مشکلات داشتم. مثلا تا جایی که امکان داشت از رفتن به میهمانی ها خودداری میکردم. در خصوص خرید لباس نیز اکثر اوقات به خیاطی ها پناه می بردم و خیلی کمتر پیش می آمد که به بوتیک ها بروم. تازه آن وقت هم تنها می توانستم به مغازه هایی که لباسهایی با سایز بالا میفروشند مراجعه کنم و آنچنان حق انتخاب نداشتم.
    تلخ ترین خاطره خود از آن زمان را برایمان تعریف کنید؟

فکر میکنم همین محدودیت در انتخاب برایم خیلی گران تمام می شد. البته اینکه نمیتوانستم خیلی با دوستان برای تفریح و کارهای دیگر بیرون بروم هم برایم تلخ بود.
    چه شد که تصمیم گرفتید وزن خود را کاهش دهید؟

وقتی تمام مواردی را که در سوالات پیش عرض کردم را کنار هم گذاشتم عزمم را جزم کردم تا خود را از شر این اضافه وزن خلاص کنم. اما باید بگویم مهمترین عاملی که باعث شد چنین تصمیمی را بگیرم سلامتی بود. اگر بخواهم درصدی بگویم حدود 70% تصمیم بنده به همین خاطر بود. می دانستم هر چه سنم بالاتر می رود توان سابق را نخواهم داشت. شاید در سن 18 سالگی راحت تر می توانستم با این موضوع کنار بیایم. اما وقتی به 26 سالگی رسیدم حس کردم کار برایم سخت تر شده است.

قبل از برنامه دکتر کرمانی روش دیگری را هم امتحان کرده بودید؟

خیر. تنها از برنامه دکتر کرمانی استفاده کردم.

چگونه با سایت دکتر کرمانی آشنا شدید؟

یکی از آشنایان از رژیم ایشان استفاده می کردند. کتاب (( معجزه ای برای چاقها)) را از ایشان گرفتم. مطالعه آن کتاب باعث شد تا عزمم را جزم کرده و از برنامه شما استفاده کنم. در داخل کتاب به آدرس سایت هم اشاره شده بود و چون دسترسی خوبی به اینترنت دارم سریعا به سایت مراجعه کردم.
    چرا روش اینترنتی را انتخاب کردید؟

بنده از لحاظ وقت در مضیقه هستم. زمانی که با سایت و روش اینترنتی آشنا شدم متوجه شدم استفاده از آن هم صرفه جویی در وقت است و هم هزینه. بنابراین بی درنگ روش اینترنتی را انتخاب کردم.
    تا چه اندازه به نتیجه گرفتن با روش اینترنتی امید داشتید؟

وقتی انسان کاری را شروع میکند، در ابتدا اراده ی قویتری دارد. بنده نیز از این موضوع مستثنی نبودم. از طرفی تصمیمی قاطع برای موفقیت در این مسیر گرفته بودم و همچنین از روش کار شما شناخت پیدا کرده بودم. بنابراین با امید زیادی وارد برنامه شدم.

شروع برنامه چطور بود؟ اینکه بتوانید خود را با برنامه وفق دهید برایتان سخت بود یا آسان؟

با توجه به اینکه عمده دلیل چاق شدنم عدم فعالیت بود و آنچنان فرد پرخوری نبودم، میزان و نوع غذاهایی که در برنامه برایم لحاظ شد مطلوب بود و به مشکلی برنخوردم.
    غیر حضوری بودن برنامه باعث القای حس تنهایی به شما شد یا خیر؟

خیر، خیلی هم خوب بود. من تصمیمم را گرفته بودم، از طرفی هم خیالم راحت بود که باید هر دوهفته یکبار وزنم را از طریق سایت اعلام و برنامه جدید را دریافت کنم. همچنین تماس مشاورین برنامه باعث میشد که هیچگاه نیازی به مراجعه حضوری پیدا نکنم.
    بیشتر از چه طریق با مشاورین برنامه در تماس بودید؟ پیامک، ایمیل و یا تماس تلفنی؟

بیشتر از طریق تماس تلفنی سوالاتم را مطرح میکردم و بعضا از طریق ارسال ایمیل.

چقدر زمان می برد تا پاسخ سوالات و درخواست هایی که با مشاورین مطرح می کردید را دریافت کنید؟

بیشتر مشاورین با من تماس می گرفتند و روند اجرای برنامه را کنترل می کردند. بنابراین خیلی کمتر پیش می آمد که درخواستی داشته باشم. در کنار همه اینها کتاب معجزه ای برای چاقها و همین طور مطالب داخل سایت آنقدر کامل بودند که نیازهای من را تامین می کردند.

برخورد مشاورین با شما چطور بود؟

برخورد ایشان عالی بود. راهنمایی های کارآمدی را ارائه می دادند. می توانم بگویم ملزوماتی را که یک فرد در حال رژیم احتیاج دارد را ایشان تامین می کردند.

از چندی پیش وعده دادیم که هر دو هفته یکبار با مشترکین در تماس باشیم. در مورد شما توانستیم وفای به عهد داشته باشیم یا خیر؟

بله بعد از مراجعات دو هفته ای تماس گرفته می شود و این باعث دلگرمی بنده می شود.

تا چه اندازه مشاورین ما در اراده و پایبندی شما به برنامه تاثیرگذار بودند؟

اواسط برنامه کمی از اراده و انگیزه ام را ازدست دادم. اما این تماس ها باعث شد تا از شیب کاهش اراده کم و حتی رو به افزایش رود.

تنوع غذایی برنامه دکتر کرمانی را چطور دیدید؟

بنده بیشتر لیست غذایی استاندارد را که در آن نوع غذا را خودتان تعیین می کنید انتخاب کردم و از این رو سعی کردم بیشتر با جایگزین کردن غذاها این تنوع را ایجاد کنم.
    از بین لیستهای غذایی که در سایت ارائه می شد (لیست استاندارد، لیست دلخواه من و لیست گیاهی) کدامیک بیشتر رضایت شما را جلب کرد؟ چرا؟

همانطور که عرض کردم از لیست استاندارد استفاده کردم و تا بحال لیست دلخواه را امتحان نکردم. انشاالله در مراجعه بعد حتما از آن استفاده خواهم کرد.

در طول رژیم آیا از داروهای لاغری هم استفاده می کردید؟

خیر، به هیچ عنوان. بخصوص پس از مطالعه کتاب دکتر (معجزه ای برای چاقها) هیچ اعتقادی به استفاده از این داروها نداشتم. فکر می کنم عوارض زیادی هم داشته باشند.
    مقالات داخل سایت و مجلات الکترونیکی که برای شما ارسال می شود را مطالعه می کنید؟ آیا مفید واقع شدند؟

بله. مجلات الکترونیکی را کامل مطالعه میکنم. گاهی اوقات نیز با مراجعه به قسمت آرشیو سایت آن دسته از مطالبی را که به کارم می آیند را دریافت می کنم. مطالعه مقالات باعث شده نکات جدیدی را در زمینه تغذیه یاد بگیرم.
    کدام قسمت سایت برای شما از محبوبیت بیشتری برخوردار بود؟

قسمت مقالات برای من خیلی جالب است. مطالب متنوعی در خصوص سلامتی عنوان می شود. بخصوص بخش آشپزی که روش طبخ انواع غذاهای رژیمی درآن آموزش داده می شود خیلی کارآمد است.

وقتی برای اولین بار اسم خود را در لیست افراد موفق دید چه حسی داشتید؟

احساس خیلی خوبی داشتم. نتیجه زحماتم را دیدم و این برای من خیلی خوشایند بود.

بهترین مشوقین شما در اجرای برنامه چه کسانی هستند؟

مادرم. همراه با کاهش وزن هم فرم اندامم تغییر کرده و هم فعالیت های فیزیکی را با سرعت بالاتری انجام می دهم. ایشان تمام این تغییرات را به بنده متذکر می شوند و از این طریق مرا تشویق می کنند.
    اکنون که باری به وزن 41.5 کیلوگرم را از روی دوشتان برداشتید چه احساسی دارید؟

می توانم با مثالی توضیح بدهم. اوایل که اضافه وزن زیادی داشتم وقتی از یک سربالایی ساده بالا می رفتم خیلی زود نفسم تنگ می شد و از حرکت می ایستادم. اما الان می تونم دو برابر آن مسیر را به راحتی طی کنم. احساس سبکی می کنم. هر روز صبح که به دانشگاه میروم در طول مسیر این تغییرات را در خود دیدم. همین طور حق انتخاب دارم و می توانم بدون دشواری پوشاک مورد علاقه ام را انتخاب کنم. به اندام ایده آلم نیز خیلی نزدیک شدم و همه این ها کنار هم اعتماد به نفس مرا بیشتر کرده است.
    و سوال آخر. توصیه شما برای افرادی که از اضافه وزن رنج میبرند چیست؟

توصیه می کنم هرچه زودتر نسبت به کاهش وزنشان اقدام کنند. بخصوص افرادی که در سنین نوجوانی و جوانی هستند. هم می توانند راحت تر وزنشان را پایین بیاورند و هم سلامتی خود را در سنین بالاتر تضمین کنند.

2. 5 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

***super star** (02 مهر 1392),afarin1975 (30 شهریور 1392),parchami7 (20 شهریور 1392),مملي شيطون (20 شهریور 1392),باربی اینده (20 شهریور 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

مملي شيطون آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.65
    قد
    163
    وزن شروع
    95
    وزن هدف
    هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
    وزن فعلی
    71/50
    حالت من
    Ashegh
    اصلا بهش نمیاد متولد 66 باشه
    دوستان عزیز لطفا سوالات رژیمی رو تو دفترچه ها نپرسید

تو تاپیک خودش بپرسید تا بقیه هم استفاده بکنن !

5. 2 کاربر، ارسال مملي شيطون را لایک کرده اند:

***super star** (02 مهر 1392),باربی اینده (20 شهریور 1392)

باربی اینده آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    140
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.34
    وزن شروع
    61
    وزن هدف
    تثبیت-پیکراشی
    وزن فعلی
    49
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    120
    موافقم مملی جون.ولی افرین به ارادش
    خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
    لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

7. کاربر زیر پست باربی اینده را لایک کرده است:

***super star** (02 مهر 1392)

negariii آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد