شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 12 از 19
  • نخستنخست
  • ... 21011121314 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 111 به 120 از 181

موضوع: رژیم لاغری دکتر دوکان ( کاهش وزن سریع)

شهرزاد آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.19
      قد
      172
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      بدنسازي
      حالت من
      Khoshhal

رژیم لاغری دکتر دوکان ( کاهش وزن سریع)

.این رژیم رو امروز پیدا کردم دلم نیومد نزارمش بزارم ابداع این رژیم توسط پزشک فرانسوی به نام پیر دوکان بوده که بیش از 30 سال سابقه دارد بعداز انتشار کتاب دوکان در سال 2000 محبوبیت بسیاری پیدا کرد. دوکان 20 سال رو این رژیم تحقیق کرده است.

فاز اول رژیم به اسم فاز جذب کردن کاهش وزنی سریع بیش از 5 کیلو دز طی 7روز خواهند داشت و مجاز هستند از لیست مجاز هر قدر دوست دارند بخورند. پروتیین های بدون چربی در این فاز مجاز هستند بعد از هفته اول کاهش 1کیلو و نیم هر هفته قطعی خواهد بود .

رژیم دوکان شباهت زیادی به رژیم اتکینز دارد و در هر دو رژیم بدن وارد حالت کتوز شده و چربی سوزی خواهد کرد. با این تفاوت که در رژیم دوکان چربی ها حذف شده اند.

رژیم دوکان 4 فاز داره که فاز اول کاهش وزن سریع هست مدتش نامحدود هست و هر قدر که فرد می خواد کاهش وزن سریع داشته باشه می تونه ادامه پیدا کنه در این رژیم نیازی به شمردن کالری نیست.

انجام 20-30 دقیقه پیاده روی در رژیم دوکان اجباری هست.

رژیم بر پایه کربوهیدرات کم و پروتیین زیاد هست و تفاوتش با رژیم اتکینز حذف چربی ها ست.
      در طی روز باید حداقل 1لیتر و نیم آب مصرف بشه.

لیست غذاهای آزاد :

گوشت قرمز بدون چربی , کمتر از 10 درصد چربی
      مرغ یا بوقلمون بدون پوست و بال و گردن شاملش نمی شه
      گوشت چرخ کرده بدون چربی
      ماهی تن ماهی یا هر ماهی که در روغن مانده شاملش نمی شه
      تخم مرغ (زرده 2 عدد بدون زرده محدودیت ندارد)
      شیرین کننده های مصنوعی به جز شیرین کننده های که پایه میوه ای دارند , سرکه , خردل , ادویه ها , پودر سیر و پیاز , گیاهان دارویی
      لیمو ترش فقط بعنوان چاشنی و نه مصرف لیموناد , سس قرمز بدون شکر , آدامس بدون قند
      روزانه 1 و نصف قاشق غذا خوری جو پرک
      چای و قهوه آزاد
      شیر و ماست کم چرب
      پنیر توفو
      سویا

روزانه باید حداقل 3 وعده خورده شود حذف هیچ وعده غذایی مجاز نیست و اثر معکوس دارد. هر وعده اندازه ای بخورید که اصلا
      حس گرسنگی نداشته باشید

نمونه رژیم غذایی:

صبحانه : قهوه با شیرین کننده مصنوعی
      ماست بدون چربی
      جو دو سر

میان وعده: پنیر کاتیج بدون چربی

نهار:
      تخم مرغ آبپز با مایونز بی شکر
      استیک گریل شده
      ماست بدون چربی

عصرانه: ماست بدون چربی

شام:

میگو
      مرغ گریل شده
      خردل

آب فراوان

ترجمه:شهرزاد
      آختصاصی زیباتن کپی برداری بدون لینک صفحه مجاز نیست

رژیم گروهی بر این اساس در زیباتن
      رژیم گروهی دوکان از 22 شهریور تا 29 شهریور

ویرایش توسط باربی اینده : 11 مرداد 1394 در ساعت 04:25

2. 69 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

**mahsa** (28 آذر 1392),*aida* (27 خرداد 1392),*ava* (26 تیر 1392),3pid (09 مهر 1393),a.aqaee (28 شهریور 1394),arsheda (08 تیر 1395),ati.m (29 خرداد 1392),azi1 (04 آبان 1392),bahar92 (19 شهریور 1393),banooo58 (24 خرداد 1392),bratz (09 مهر 1393),dani (19 آبان 1392),elaahe (29 مرداد 1392),elsa66 (12 اسفند 1392),fahimeh akbari (23 شهریور 1392),faranak59 (29 خرداد 1392),farideh32 (23 شهریور 1392),fofoli (21 مرداد 1392),hanna (15 آذر 1392),hila1368 (12 دی 1394),homhom (18 شهریور 1392),leilaa (18 مهر 1392),mahbobe (23 دی 1392),mahya1369 (07 مهر 1393),Mona.H (04 تیر 1393),monanik (03 آذر 1392),nassim (03 تیر 1393),parchami7 (25 مرداد 1392),poroshat (23 دی 1392),raana (27 دی 1392),rara (12 بهمن 1392),raz (14 تیر 1392),sahar22 (04 بهمن 1392),samin gh (18 آبان 1392),sara (29 خرداد 1392),Sara15 (23 شهریور 1392),shirinkb (25 مرداد 1392),sonia79 (13 بهمن 1394),tanya (28 شهریور 1392),tinkerbell (22 مرداد 1392),لیلا خانمی (05 دی 1393),مملي شيطون (21 مرداد 1392),مامان مرضيه (28 مرداد 1392),مامان سارینا (20 خرداد 1393),ماهك (18 دی 1392),مریم باراده (23 خرداد 1392),نهال5 (27 خرداد 1392),نگین22 (20 مرداد 1392),نانوک (27 مرداد 1392),نازنين (23 شهریور 1392),ویولت (05 اردیبهشت 1393),کیجا (15 دی 1396),گل خانم (28 آبان 1392),گندم1360 (04 مرداد 1392),پرنيا (11 دی 1392),VEXILLE (20 تیر 1392),zana (10 مهر 1393), Zenith (27 خرداد 1392),_Donya_ (24 دی 1395),ایده ال (04 مهر 1393),اایدا (28 مرداد 1392),بلیموندا (19 اسفند 1394),باربی اینده (21 شهریور 1394),توکلی (23 فروردین 1395),حنانه (29 خرداد 1392),خوشبختی (29 خرداد 1392),سپیده مددی (20 مرداد 1392),شیلا (21 شهریور 1392),طنازی (24 فروردین 1394)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

A.A آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      162
      وزن شروع
      69
      وزن هدف
      53
      وزن فعلی
      66
      حالت من
      Mehraboon
      این رژیم،رژیم لاغری کیت میدلتون و جنیفر لوپز هم هست.فاز اول آن بین 5 تا 10 روز هست.در فاز دوم با شدت کمتر کاهش وزن وجود دارد تا به وزن ایده آل برسید.ادامه فاز دو به هر وزنی که دوست دارید وابسته به خودتون هست.فاز 3 حالت محکم کاری داره و از بازگشت یویو مانند وزن جلو گیری می کنه،که به ازای هر نیم کیلو کاهش وزن 5 روز این فاز باید گرفته شود.فاز آخر تثبیت هست که در واقع آموزشهایی هست برای زندگی سالم و ثابت نگه داشتن وزن.
      منبع:http://mydukandiet.com

- - - Updated - - -

این رژیم،رژیم لاغری کیت میدلتون و جنیفر لوپز هم هست.فاز اول آن بین 5 تا 10 روز هست.در فاز دوم با شدت کمتر کاهش وزن وجود دارد تا به وزن ایده آل برسید.ادامه فاز دو به هر وزنی که دوست دارید وابسته به خودتون هست.فاز 3 حالت محکم کاری داره و از بازگشت یویو مانند وزن جلو گیری می کنه،که به ازای هر نیم کیلو کاهش وزن 5 روز این فاز باید گرفته شود.فاز آخر تثبیت هست که در واقع آموزشهایی هست برای زندگی سالم و ثابت نگه داشتن وزن.
      منبع:http://mydukandiet.com

5. 2 کاربر، ارسال A.A را لایک کرده اند:

somy (05 اسفند 1393),طنازی (17 فروردین 1394)

طنازی آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      وزن فعلی
      67
      من این رژیم رو گرفتم فعلا 2 کیلو تو3 روز کم کردم عالیه اصلا هم گشنم نشد

- - - Updated - - -

بازم ادامه میدم و نتیجه رو میگم

- - - Updated - - -

جو دو سر شکمم رو شدید کار انداخته

سمیه60 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      350
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.28
      قد
      156
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      72
      حالت من
      Asabani
      وبلاگ زیباتنی من
      6
      ببخشید یه سوال منظورازسویااجیل سویا هستش یا سویای غذای؟
      ممنونم
      سایه ساری جستم ازدل گفت او گلشنی خوش نقش وکامل گفت او
      ماه راگفتم به مانندتوکیست این چنین رخشان شمایل گفت او
      یاس را بوی خوشی سرمست کرد گفتم این بوی از چه حاصل گفت او
      هرنفس باعشق معنا میشود عشق راپرسیدم ازدل گفت او

lania آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ashegh
      سلام دوستان
      من این رژیمو گرفتم و تو 5 ر.ز 2.700 کم کردم جو نخوردم چوم شیر یرای من همون کار جو رو میکنه

9. کاربر زیر پست lania را لایک کرده است:

bratz (30 فروردین 1394)

lania آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ashegh
      سلام من 3 روزه این رژیمم و 73.5........................چاق شده بودم تا 75.2
      خواستم دکتر خصری بگیرم اما این راحتتر بود
      :cheerleader3::cheerleader3::cheerleader3:

lania آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ashegh
      سلام دوستان
      امروز 73.3.....................آخه خیلی دیروز تقلب داشتم اما خوب بود

lania آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ashegh
      من تنهام اینجااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا
      امروز 73................بازم با تقلب

omidrock آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      45
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      170
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      75
      حالت من
      Asabani
      وبلاگ زیباتنی من
      71

Wink رژيم رويایی شما: لاغری بدون گرسنگی! (1)

كافي است با رژيم غذايي دوکان پيش برويد و در انتها از تناسب اندام‌تان لذت ببريد!وقتي حرف از لاغر شدن مي‌شود، معمولا كساني كه تجربه‌اش را دارند، آه از نهادشان برمي‌آيد چون يا در اين راه موفق شده‌اند و به ياد سختي‌هايي كه كشيده‌اند، آه مي‌كشند يا در اين راه يك‌بار كه نه، چندين و چند بار شكست خورده‌اند و هنوز چند دست لباس در كمدشان وجود دارد كه در آرزوي پوشيدن‌شان هستند!

به نظر شما سخت‌ترين كاري كه براي لاغري بايد تحمل كرد چيست؟ تحمل گرسنگي يا فعاليت بدني و ورزش؟ اگر آدم تنبلي نيستيد، براي‌تان يك مژده داريم؛ يك رژيم غذايي كه در مدت زمان نسبتا كوتاهی لاغرتان مي‌كند اما هيچ نيازي به گرسنگي كشيدن ندارد!

لاغري به سبك دوكان!

وقتي دكتر «پير دوكان» در سال ۲۰۰۰ ميلادي رژيم مخصوصش را به هموطنان فرانسوي‌اش معرفي كرد، احتمالا فكرش را هم نمي‌كرد كه اين رژيم در مدتي كوتاه در همه دنيا معروف شود. او معتقد است يك رژيم غذايي سالم نبايد هيچ محدوديتي در مصرف غذاهاي سالم و تازه ايجاد كند و با همين تفكر، هنوز كه هنوز است، رژيمش براي فرانسوي‌ها يك رژيم غذايي ممتاز و درجه يك است و در سطح بين‌المللي هم به عنوان يك پديده بسيار موفق شناخته شده است.

در اين رژيم خبري از مقدار و اندازه نيست و اصلا لازم نيست كالري خوراكي‌هاي‌تان را محاسبه كنيد بنابراين از اين بابت هيچ استرسي به شما وارد نخواهد شد!

اگر بخواهيم اين رژيم لاغري را براي‌تان در يك جمله تعريف كنيم بايد بگوييم رژيم دوكان با استفاده از پروتئين زياد، چربي و كلسترول كم، مي‌تواند در عرض پنج روز، تا سه كيلوگرم از وزن‌تان را كاهش داده، تناسب اندام را به شما هديه دهد و در نهايت زندگي كسالت‌بار يك انسان تنبل و چاق را تبديل به يك زندگي شاد و پرنشاط كند.

در رژيم دوكان كافي است هر چهار فاز رژيم را به خوبي رعايت كرده و سعي كنيد در طول اين مدت به شما بد نگذرد!

در حقيقت در فاز اول رژيم دوكان كه به «فاز حمله» شهرت دارد - همين فاز باعث كاهش سريع وزن مي‌شود-عموما بايد از مواد غذايي سرشار از پروتئين كه البته چربي پاييني دارند، استفاده كنيد. پس لطفا غذاي چرب و چيلي را كنار بگذاريد!

مدت زمان اجراي اين فاز، با توجه به ميزان كاهش وزني كه به آن احتياج داريد، بين يك تا ۱۰ روز متفاوت است اما خوبي‌اش اين است كه در اين مدت، هر مقدار غذا و خوراكي (البته از فهرست خوراكي‌هاي مجاز در اين رژيم) كه بخواهيد و هر چند وعده كه ميل داشته باشيد، مي‌توانيد مصرف كنيد.

در فاز دوم، گياهخواري را هم تجربه مي‌كنيد؛ يعني غذاهاي گياهي و سبزي‌ها هم در كنار غذاهاي پروتئيني فاز قبل در بشقاب‌تان جاي مي‌گيرند و به اين ترتيب مقدار وزني كه در فاز حمله از دست داده‌ايد، تثبيت مي‌شود.

فاز سوم درواقع بازگشت به فاز اول است با اين تفاوت كه كمي كربوهيدرات هم به جيره روزانه‌تان اضافه مي‌شود. در نهايت در فاز چهارم، باز بايد وزن‌تان را تثبيت كنيد؛ به اين ترتيب كه هر روز مثل روزهاي قبل از رژيم‌تان غذا مي‌خوريد اما پنجشنبه‌ها مجبوريد فقط پروتئين كم‌چرب همراه با سه قاشق غذاخوري سبوس يا جوي دوسر نوش‌جان كنيد.

72 غذاي مجاز

فاز حمله رژيم دوكان متشكل از ۷۲ غذاي مجاز است و شما مي‌توانيد هر كدام را كه دوست داريد در برنامه روزانه‌تان بگنجانيد فقط غذاها را بدون روغن، گريل يا كبابي (در تابه يا روي آتش) كنيد؛ اين‌طوري نياز به روغن نخواهيد داشت. خوشحال باشيد چون قرار نيست غذاي بي‌مزه بخوريد و مي‌توانيد از انواع ادويه‌هاي مورد علاقه، آبليمو، سس سويا، پودر برگ گياهان، سير، سركه، پياز، موسير و خردل براي طعم دادن به غذاهاي خود در فاز حمله اين رژيم استفاده كنيد.

بخور و نخورهاي دوكاني!

در فاز حمله رژيم دوكان شما مي‌توانيد از گوشت گاو و گوساله، سيرابي، جوجه، بوقلمون، ژامبون، انواع ماهي‌ها (حتي ماهي‌هاي چرب)، تخم‌مرغ، پنيرهاي تازه بدون چربي و شير خامه گرفته و در نهايت ماست‌هاي فاقد چربي طبيعي يا حتي انواع ماست‌هاي طعم‌دار (نه ميوه‌اي!) استفاده كنيد.

در طول فاز حمله روزانه بايد یک‌و‌نیم ليتر آب بنوشيد كه مي‌توانيد آن را به شكل چاي، دمنوش گياهي يا قهوه به بدن‌تان برسانيد. همچنين نبايد فراموش كنيد كه هر روز دو قاشق غذاخوری سبوس جو ميل كنيد و براي اين كار مي‌توانيد به پيشنهاد دكتر دوكان عمل كرده، سبوس جوي دو سر را با پنيرهاي فاقد چربي، تخم‌مرغ و شكرهاي رژيمي مخلوط كنيد و مثل پنكيك يا كلوچه بپزيد و از خوردنش لذت ببريد. ضمنا در اين مرحله نبايد گوشت گوسفند، اردك، غاز، گوشت گاو پرچرب، فرآورده‌هاي لبني پرچرب مثل پنير، ماست يا شيرهاي با درصد چربي بالا، لوبيا و عدس بخوريد!

مهم‌ترین نکته در رعایت این رژیم آن است که از مواد غذایی ذکر شده در آن به شیوه درست انتخاب کنید تا هم ویتامین‌ها و مواد معدنی و پروتئین مورد نیاز بدن‌تان تامین شود و هم با زیاده‌روی در مصرف انواع پرچرب محصولات لبنی یا پروتئین‌های حیوانی که انتخاب می‌کنید باعث بروز اختلال‌ در عملکرد دستگاه گوارشی نشوید و هضم و جذب مواد را در بدن مختل نکنید.

قواعد تثبيت وزن

يادتان باشد در فاز دوم كه به نوعي تثبيت وزن محسوب مي‌شود بايد روزي یک‌و‌نیم ليتر آب بنوشيد و وعده‌هاي غذايي‌تان را به اين ترتيب تنظيم كنيد: يك تا پنج روز پروتئين خالص و بدون چربي مصرف كرده و يك تا پنج روز هم سبزي و سالاد همراه پروتئين مصرف كنيد. بهتر است اين دو دوره يك تا پنج روزه را به صورت يك روز در ميان تنظيم كنيد. مصرف روزانه دو قاشق غذاخوري سبوس جو را هم فراموش نكنيد.

گام بعدی:‌سبزي‌خواري!

در مرحله دوم رژیم دوکان كافيست كمي سالاد و سبزي همراه گوشت، ماهي و محصولات لبني بدون چربي مصرف كنيد؛ مثلا خوب است يك روز فقط پروتئين خالص ميل كرده، روز بعد پروتئين را در كنار سبزي‌‌ها ميل و اين كار را تكرار كنید تا به هدف‌تان برسيد.

در اين مرحله مجازيد سبزي‌هاي خام يا بخارپز مثل كنگر فرنگي، مارچوبه، بادنجان، انواع كلم (بروكلي، پيچ سفيد و قرمز، گل‌كلم و كلم قمري) و كرفس را با گوشت و ماهي مصرف كنيد.

در روزهايي كه نوبت سبزي‌خواري‌تان است، مي‌توانيد يك سوپ يا سالاد خوشمزه درست كرده و آن را به عنوان پيش‌غذا ميل كنيد. در ضمن شما مي‌توانيد هرقدر دوست داريد از اين سبزي‌ها ميل كنيد اما اگر مي‌خواهيد زودتر لاغر شويد به توصيه دكتر دوكان به اندازه رفع گرسنگي ميل كنيد.

مصرف هويج و چغندر هم در اين فاز مجاز است اما به خاطر نشاسته‌شان، نبايد زياد مصرف شوند. در ضمن تا زماني كه در فاز دوم هستيد سعي كنيد از مصرف سبزي‌هاي پرنشاسته‌ای مثل سيب‌زميني، برنج، ذرت، نخودفرنگي، لوبيا، عدس و آووكادو خودداري كنيد.

ورزش فراموش نشود

در طول فاز دوم بايد روزانه نيم‌ساعت پياده‌روي كنيد و از تحرك‌تان لذت ببريد. همچنين يادتان باشد كاهش وزن سريع‌تان در فاز حمله، ممكن است در روزهايي كه سبزي و سالاد مصرف مي‌كنيد، به خاطر تجمع آب اضافه در بافت‌ها، كمي بازگردد اما با شروع فاز سوم، دوباره به حالت قبل برمي‌گردد. پس وحشت نكنيد!

فراموش نكنيد رژيمي كه فقط بر پايه پروتئين استوار باشد، بي‌آبي بدن را به‌دنبال دارد چون رژيم سرشار از گوشت و لبنيات، سطح اسيداوريك و اوره را در خون بالا مي‌برد و این مسئله به مرور سلامت و شادابی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

تامین آب مورد نیاز بدن در یک رژیم غذایی اهمیت زیادی دارد. از آنجا که بخش زیادی از بدن از آب تشکیل شده کم آبی می‌تواندتاثیر جبران ناپذیری بر بدن بگذارد، سلامت دستگاه‌های داخلی را به خطر بیندازد، پوست را دچار مشکل ‌کند و خشکی و پیری زودرس همراه ‌آورد. از طرفی کم‌آبی توان و مقاومت بدن را در برابر رژیم و ادامه روند درمان کم می کند.

نترسيد!

مصرف محصولات پروتئيني سوخت‌وساز بدن را بيشتر مي‌كند براي همين بدن سعي مي‌كند براي تامين آب از بافت‌ها كمك بگيرد و آن را به كليه‌ها و دستگاه ادراري پمپ كند بنابراين بخشي از كاهش وزن شما به‌دليل دفع آبي است كه در بافت‌ها تجميع شده. اما وقتي دوباره شروع به خوردن سبزي‌ها مي‌كنيد، بدن به‌طور طبيعي مقداري آب در خودش حفظ مي‌كند. پس به محض بازگشت به روزهاي مصرف پروتئين خالص، آب اضافي دفع خواهد شد و شاهد كاهش وزن واقعي‌تان خواهيد بود.

زياد و پرادويه بخوريد!

حواس‌تان باشد كه نه‌تنها همه وعده‌هاي غذايي روزانه‌تان را ميل كنيد، بلكه زياد هم غذا بخوريد و اصلا نگذاريد گرسنه شويد. درضمن موقع غذا خوردن هم آب بنوشيد!

اصلا به فكر حذف غذاهايي كه دوست داريد، نباشيد حتي همه تنقلاتي را كه در رژيم براي‌تان در نظر گرفته شده، ميل كنيد.

يادتان باشد غذاهاي‌تان را پرادويه درست كنيد كه ادويه زياد باعث تحريك منطقه هيپوتالاموس مغز شده و احساس سيري را در شما ايجاد مي‌كند. بهتر است با توجه به كارهاي روزانه‌تان يك برنامه ثابت تهيه كنيد تا به انجامش پايبند بمانيد.

بي‌عوارض هم نيست!

اين رژيم با اينكه بسيار محبوب و كارآمد است اما در شروع ممكن است با عوارض جانبي مختلفي از جمله بوي بد دهان، خشكي دهان، خستگي، سرگيجه، بي‌خوابي و احساس تهوع ناشي از قطع مصرف كربوهيدرات‌ها مواجه شويد. همچنين در فاز حمله به خاطر عدم مصرف غلات كامل، ميوه و سبزي ممكن است دچار مشكلاتي از جمله يبوست شويد!
      پدربزرگ رفت و مارا در سوگ خودش نشاند . .
      حالا ما موندیمو خاطراتش . . .
      آقا جون خداحافظ . . .

14. 2 کاربر، ارسال omidrock را لایک کرده اند:

razi69 (18 شهریور 1394), Zenith (18 شهریور 1394)

omidrock آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      45
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      170
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      75
      حالت من
      Asabani
      وبلاگ زیباتنی من
      71
      رژيم رويايی شما: لاغری بدون گرسنگی! (2)

نظارت بر استانداردها

دوكان با اتكينز فرق دارد. شايد در نگاه اول رژيم دوكان شبيه رژيم اتكينز به نظر برسد اما از دو جهت با هم فرق دارند:

۱. شمارش: در رژيم دوكان نه كالري مي‌شماريد و نه كربوهيدرات يا هر نوع ماده مغذي ديگري را. در ضمن در رژيم دوكان شما يك فهرست از مواد غذايي مجاز داريد كه مي‌توانيد از مرحله اول تا چهارم مصرف كنيد و البته در مرحله چهارم يك‌سري مواد غذايي ديگر به اين فهرست اضافه مي‌شود.

۲. مقدار چربي: در رژيم اتكينز محدوديتي براي چربي گوشت‌هاي پرچرب در نظر گرفته نشده و شما به‌راحتي مي‌توانيد چربي اشباع بخوريد! اما رژيم دوكان با توجه به ضرر چربي اشباع براي قلب، آن را محدود كرده و توصيه مهمش استفاده از منابع پروتئيني كم‌چرب است. در ضمن در رژيم دوكان بايد محصولات لبني بدون چربي بخوريد اما اتكينز چنين محدودیتي ندارد.

با توجه به شرايط‌تان برنامه‌ريزي كنيد

مي‌توانيد تعداد روزهايي را كه بايد فقط پروتئين مصرف كنيد با روزهايي كه پروتئين همراه با سبزي‌ داريد، جا‌به‌جا كنيد تا برنامه مخصوص خودتان را تنظيم كنيد؛ يعني اگر قرار است پنج روز پروتئين خالص مصرف كنيد و پنج روز پروتئين همراه سبزي، مي‌توانيد با توجه به ميزان كاهش وزن مورد نيازتان، تعداد اين روزها را كم و زياد كنيد؛ مثلا آن را به دو روز پروتئين‌خواري برسانيد و بقيه هفته پروتئين‌تان را همراه با سبزي ميل كنيد چراكه در روزهاي پروتئين‌خواري است كه بيشترين كاهش وزن رخ مي‌دهد و براي همين اگر وزن فعلي‌تان بسيار بيشتر از وزن ايده‌آل‌تان است، مي‌توانيد تعداد روزهاي پروتئين‌خواري صرف را به اندازه حداكثري‌اش (پنج روز) نگه داريد و مصرف كافي آب هم فراموش‌تان نشود.

اگر هم اضافه‌وزن‌تان چندان زياد نيست، آن را به دو، سه روز تقليل دهيد. در ضمن بعضي‌ها ترجيح مي‌دهند روزهاي وسط هفته را براي پروتئين‌خواري صرف اختصاص دهند و روزهاي اول و آخر هفته را با پروتئين همراه با سبزي آغاز كرده و به پايان برسانند! اگر شما هم اين‌طور هستيد، راحت باشيد كه اين كار هم اشكالي ندارد!

متخصصان چه مي‌گويند؟

در سال ۲۰۱۴ انجمن لاغري انگلیس با بررسي رژيم‌هاي محبوب دنيا، نظر تخصصي خود را در مورد رژيم دوكان هم بيان كرد و اين‌طور گفت: «اين رژيم با كاهش سريع وزن باعث انگيزه مي‌شود اما كاهش سريع وزن، مضر است و نمي‌تواند دوام‌ داشته باشد. همچنين از لحاظ تغذيه‌اي رژيم متعادلي نيست چون بايد مكمل‌هاي ويتامين و فيبر در قالب سبوس جو مصرف شود. درضمن در مراحل اوليه اين رژيم هيچ تنوعي وجود ندارد و ممكن است فرد سريع دل‌زده شده و رژيم را كنار بگذارد.»

براي‌تان گران تمام نمي‌شود!

قطعا نان، برنج و ماكاروني خيلي ارزان‌تر از گوشت و شير و ساير پروتئين‌هاست و احتمالا فكر مي‌كنيد اين رژيم خرج زيادي روي دست‌تان مي‌گذارد اما اين‌طور نيست چون همزمان با پيشروي در اين رژيم غذايي، رفته‌رفته اشتهاي‌تان كاهش مي‌يابد و در نهايت ميزان مصرف پروتئين شما به حد طبيعي و هميشگي برمي‌گردد؛ مثلا اگر به صورت معمول نصف يك ران مرغ را با برنج مي‌خوريد و سير مي‌شويد، در فاز اول تا سوم که اجازه مصرف برنج را نداريد و احتمالا با مصرف يك ران كامل سير خواهيد شد ولي در فاز چهارم كه دوباره به روزهاي بي‌رژيمي برمي‌گرديد، دوباره با نصف ران و برنج روزتان را خواهيد گذراند.

منوي پيشنهادي فاز اول: حمله!

شنبه

صبحانه: چاي يا قهوه + پنير كم‌چرب+ 2 قطعه سينه مرغ گريل شده

ناهار: گوشت دلخواه + ماست كم‌چرب

ميان وعده: پنكيك جو

شام: ميگو با سير+ چند تكه مرغ سير‌دار

يكشنبه:

صبحانه: چاي يا قهوه+ املت+ چند تكه ژامبون (كمتر از 50درصد)

ناهار: ماهي قزل‌آلا+ ميگو

ميان وعده: چاي يا قهوه بدون شكر+ فرني جو

شام: تخم‌مرغ آبپز

دوشنبه

صبحانه: چاي يا قهوه گرم+ پنير خامه‌اي كم‌چرب+ چند تكه كباب تركي

ناهار: سينه مرغ گريل شده+ بستني

ميان‌وعده: كيك فنجاني پنيري

شام: ناگت مرغ و جو

سه‌شنبه

صبحانه: چاي يا قهوه گرم+ تخم‌مرغ آبپز+ پنير خامه‌اي كم‌چرب

ناهار: مرغ كاري

ميان‌وعده: چاي يا قهوه بدون شكر+ مافين جو

شام: سوپ سالمون

چهارشنبه

صبحانه: چاي يا قهوه گرم+ ماست كم‌چرب و جو

ناهار: ماهي بخارپز+ پنير كم‌‌چرب

ميان‌وعده: فيش فينگر (ماهي انگشتي)

شام: استيك فلفلي

پنجشنبه

صبحانه: چاي يا قهوه گرم+ املت نعناع

ناهار: گوشت تركي گريل شده+ تكه‌هاي گوشت گوساله

ميان‌وعده: كيك جو+ نوشابه رژيمي

شام: گوشت كوفته قلقلي

جمعه

صبحانه: چاي يا قهوه گرم+ تخم‌مرغ آبپز با گوشت ورقه‌اي

ناهار: ماهي سالمون+ پنكيك جو

ميان‌وعده: چاي يا قهوه بدون شكر

شام: مرغ گريل شده

طرز تهيه گوشت گاو پخته با سبزي:

فر را با دماي 220 درجه سانتي‌گراد گرم كرده، ۸۰۰ گرم فيله‌ گوساله را روي ورقه‌اي قرار داده، نمك و فلفل بزنيد و 10 دقيقه بپزيد. حالا حرارت فر را به 180 درجه رسانده، فيله پخته را همراه چهار تخم‌مرغ و پنج قاشق غذاخوري سبزي دلخواه خردشده داخل مخلوط‌كن هم بزنيد. مواد مخلوط شده را همراه با دو ليوان آب، ۴۵ دقيقه بپزيد.

منوي پيشنهادي فاز دوم: تثبيت وزن

شنبه

صبحانه: چاي يا قهوه بدون شكر

ناهار: املت سبزيجات با قارچ+ هويج و مرغ

ميان وعده: شيريني جوی دوسر

شام: گوشت گاو كبابي + سالاد مكزيكي

يكشنبه

صبحانه: ماست يك فنجان+ 225 گرم پنير با هر مقدار چربي

ناهار: سالاد آسيايي (بيف‌استيك، كاهو، پياز و سس سويا)

ميان‌وعده: سبزيجات خام + ماست كم‌چرب

شام: گوشت گاو پخته + سبزي‌

دوشنبه

صبحانه: گوشت مرغ يا بوقلمون يا تخم‌مرغ آبپز

ناهار: سوپ با مقداري سبزي+ سينه مرغ

ميان وعده: شيريني جوی دوسر

شام: غذاي دريايي + سالاد اسفناج

سه‌شنبه

صبحانه: قهوه، ماست كم‌چرب+ پنكيك جو

ناهار: سالاد كاهو+ خوراك گل‌کلم + فرني

ميان‌وعده: ماست كم‌چرب

شام: خيار+ مرغ + ‌خامه وانيلي

چهارشنبه

صبحانه: پنير كم‌چرب + يك تكه گوشت + چاي يا قهوه

ناهار: تن ماهي + قارچ پخته

ميان‌وعده: يك تكه مرغ+ ماست بدون چربي

شام: كباب + سوپ كدو

پنجشنبه

صبحانه: شيريني جوی دوسر+ قهوه

ناهار: دو تكه گوشت گوسفند + ماست ميوه + سالاد كاهو

ميان‌وعده: دو فنجان ماست بدون چربي

شام: ماهي + همراه سالاد شيرازي

جمعه

صبحانه: پنير+ سه قاشق كره بادام‌زميني+ قهوه

ناهار: كباب تركي با لوبيا سبز + سبزي

ميان‌وعده: ماست با هر طعمي

شام: گوشت گوسفند+ سالاد خيار + ماست بدون چربي
      پدربزرگ رفت و مارا در سوگ خودش نشاند . .
      حالا ما موندیمو خاطراتش . . .
      آقا جون خداحافظ . . .

16. کاربر زیر پست omidrock را لایک کرده است:

Zenith (18 شهریور 1394)

mahnaz kh آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز