شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: محاسبه bmr یا مقدار کالری روزانه مورد نیاز

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

محاسبه bmr یا مقدار کالری روزانه مورد نیاز

BMR یکی از مهمترین آیتم ها در موضوع تناسب اندام و تغذیه می باشد که در زیر با آن آشنا می شوید:

BMR چیست؟

BMR به معنی کالری روزانه برای تثبیت یا متابولیسم پایه است. مخفف Basal Metabolic Rate
    BMR عددی است که نشان دهنده ی مقدار کالری است که باید روزانه توسط فرد استفاده شود. البته به آن کالری روزانه برای تثبیت وزن فعلی هم گفته میشود که در این سایت به کالری تثبیت معروف است.

محاسبه BMR:

راه اول: محاسبه ی خودکار

می توانید از این لینک برای محاسبه ی کالری مورد نیاز روزانه استفاده نمایید: جدول کالری,bmi,کالری فعالیت ها,محاسبه وزن نرمال
    در این صفحه در قسمت میزان کالری مورد نیاز برای کاهش x کیلو در هفته، کافیه اطلاعاتتون رو وارد کنید. بعد از کلیک روی دکمه محاسبه، دو خط نوشته براتون ظاهر میشه که اولی میزان کالری مورد نیاز برای تثبیت یا همون BMR هست

راه دوم:
    محاسبه ی دستی

برای محاسبه ی BMR به 4 پارامتر نیاز است که عبارتند از : وزن(weight) ، قد (height) ، سن(age) و جنسیت.
    با توجه به پارامترهای بالا مشاهده می شود که BMR بر خلاف BMI به جنسیت و سن وابسته است. برای محاسبه ی BMR باید از روابط زیر استفاده شود:

در زنان :[ BMR= 655 + [9.6 x Weight(kg) ] + [1.8 x Height(cm) ] – [4.7 x Age
    در مردان :[ BMR= 66 + [ 13.7 x Weight(kg) ] + [ 5 x Height(cm) ] – [ 6.8 x Age

(فرمول محاسبه ی BMR برای زنان و مردان)

همان طور که مشاهده می کنید رابطه ی محاسبه ی BMR برای زنان و مردان متفاوت است چراکه مقدار نیاز بدن زنان و مردان به انرژی متفاوت است.

مثلا در مردی که دارای 80 کیلوگرم وزن ، 170 سانتی متر قد ، 25 سال سن دارد BMR به صورت زیر محاسبه می شود:
    BMR = 66+ [ 13.7 x 80 ] + [5 x 170 ] – [6.8 x 25] = 1842

یعنی چنین مردی روزانه به 1824 کالری انرژی نیاز دارد.

این در حالی است که مقدار BMR برای زنی با همین شرایط برابر 1611 خواهد بود. یعنی نیاز یک مرد به انرژی بیش از یک زن است، زیرا با شرایط جسمی و سنی یکسان BMR یک مرد از یک زن بیشتر است.وزن ایـده آل بدن: شاخصی می بـاشد که وزن ایده آل و مطـــلوب شما را تعیین می کند. بـرای بـدسـت آوردن این شاخص چندین فرمول وجود دارد:

فرمول اول:

· مردان : [(152.4 - قد (سانتیمتر)) * 0.91] + 50
    · زنان : [(152.4 - قد (سانتیمتر)) * 0.91] + 45.5

فرمول دوم:

· مردان: 48 + ( 2.7 به ازای هر 2.5 سانتی متر بالای 150 سانتی متر قد)
    · زنان: 45 + ( 2.8 به ازای هر 2.5 سانتی متر بالای 150 سانتی متر قد)

فرمول سوم (برای جثه های متوسط):

· مردان: [ ( 150-قد ) * 1.1 ] + 48
    · زنان: [ ( 150-قد ) * 0.9 ] + 45

فرمول چهارم:

عدد 100 را از قد خودتان کسر کنید عدد بدست آمده وزن پایه می بـاشد. بـرای بـدست آوردن وزن ایده آل خود زنان میبایست %15 و مردان %10 از وزن پایه خود را کم کنند.

ویرایش توسط Zenith : 23 مهر 1391 در ساعت 15:59
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 16 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

*ava* (23 مرداد 1392),art (25 مرداد 1393),Atefe (01 اسفند 1391),fereshteh (05 اسفند 1391),god_reward (07 خرداد 1392),khanoomgol (14 اردیبهشت 1393),khanoom_vakil (09 دی 1393),man (11 مرداد 1393),nafisehjoon (15 خرداد 1392),nassim (26 خرداد 1392),sara (17 بهمن 1391),sheiida (08 خرداد 1394),soniya (18 دی 1391),هستی.a (25 تیر 1392),yasna88 (05 شهریور 1394),شکیب (24 تیر 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

omidn1996 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    168
    وزن شروع
    108
    وزن هدف
    95
    وزن فعلی
    108
    با سلام

تشکر بابت مطلب مفید و عذرخواهی برای اینکه تاپیک قدیمی رو آپدیت میکنم اما ترجیح دادم که تاپیک جدید ایجاد نکنم الکی فروم شلوغ نشه

دوتا سوال داشتم

اول اینکه این فرمول بالایی که توضیح دادید نوع فعالیت روزانه رو نمیخواد در صورتی که توی لینک محاسبه ی خودکار نوع فعالیت روزانه رو میخواد جریان چیه؟

دوم اینکه برای کاهش x کیلو در هفته این فرمول به چه صورت تغییر میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidn1996 نمایش پست ها
    با سلام

تشکر بابت مطلب مفید و عذرخواهی برای اینکه تاپیک قدیمی رو آپدیت میکنم اما ترجیح دادم که تاپیک جدید ایجاد نکنم الکی فروم شلوغ نشه

دوتا سوال داشتم

اول اینکه این فرمول بالایی که توضیح دادید نوع فعالیت روزانه رو نمیخواد در صورتی که توی لینک محاسبه ی خودکار نوع فعالیت روزانه رو میخواد جریان چیه؟

دوم اینکه برای کاهش x کیلو در هفته این فرمول به چه صورت تغییر میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    . نه اصلا مانعی نداره. تاپیک قدیمی هم که باشه کار درست همین بوده که انجام دادید. سوال رو در جای مرتبط پرسیدید.
    این که میفرمایید تو این فرمول نوع فعالیت روزانه رو نمیخواد ولی توی صفحه محاسبه گرهای سایت میخواد کاملا درسته. برای محاسبه شاخص های مورد نیاز در کاهش وزن فرمول های متفاوتی وجود داره. کاملترین فرمول همین فرمولی هست که تیم تحقیق زیباتن به دست آورده و در صفحه محاسبه گرها هم ازش استفاده کردیم.
    فرمول های مورد استفاده در کدنویسی صفحه محاسبه گرها اختصاصی هستن و اجازه بازنشرشون رو ندارم.

6. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

omidn1996 (21 تیر 1394)

omidn1996 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    168
    وزن شروع
    108
    وزن هدف
    95
    وزن فعلی
    108
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zenith نمایش پست ها
    . نه اصلا مانعی نداره. تاپیک قدیمی هم که باشه کار درست همین بوده که انجام دادید. سوال رو در جای مرتبط پرسیدید.
    این که میفرمایید تو این فرمول نوع فعالیت روزانه رو نمیخواد ولی توی صفحه محاسبه گرهای سایت میخواد کاملا درسته. برای محاسبه شاخص های مورد نیاز در کاهش وزن فرمول های متفاوتی وجود داره. کاملترین فرمول همین فرمولی هست که تیم تحقیق زیباتن به دست آورده و در صفحه محاسبه گرها هم ازش استفاده کردیم.
    فرمول های مورد استفاده در کدنویسی صفحه محاسبه گرها اختصاصی هستن و اجازه بازنشرشون رو ندارم.
    متشکر از پاسخگویی شما

این که فرمایش میکنید اختصاصی هستن یعنی حاصل تحقیق خودتون هستن یا توی کتاب های تغذیه به اون ها اشاره شده؟ چون توی سایت های دیگه ای هم همچین محاسبه گرهایی رو دیدم

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidn1996 نمایش پست ها
    متشکر از پاسخگویی شما

این که فرمایش میکنید اختصاصی هستن یعنی حاصل تحقیق خودتون هستن یا توی کتاب های تغذیه به اون ها اشاره شده؟ چون توی سایت های دیگه ای هم همچین محاسبه گرهایی رو دیدم
    بله توی منابع زیادی هستن. برای همین من قبلش از کلمه ی تحقیق استفاده کردم.

9. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

omidn1996 (21 تیر 1394)

omidn1996 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    168
    وزن شروع
    108
    وزن هدف
    95
    وزن فعلی
    108
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zenith نمایش پست ها
    بله توی منابع زیادی هستن. برای همین من قبلش از کلمه ی تحقیق استفاده کردم.
    ولی من فکر میکنم توی این سایت اعضا کنار هم جمع شدن تا به هم دیگه کمک کنن و اصولا فلسفه ی فروم ها همینه ، البته من درک میکنم که اگر کسی برای به درست آوردن فرمولی زحمت زیادی کشیده میتونه که اون رو در اختیار همه نگذاره ، اما فرمولی که حاصل تلاش ما نیست ودیگران به راحتی در اختیار ما گذاشتن فکر نمیکنم صحیح باشه که ما از نشر اون خود داری کنیم

در هر صورت فرمول رو میزارم اینجا که دیگر دوستان هم اگر در اون لحظه به اینترنت دسترسی نداشتند بتونن برای خودشون محاسبه کنن
    [/QUOTE] نحوه محاسبه BMR
    برای محاسبه ی BMR به 4 پارامتر نیاز است که عبارتند از :
    وزن(weight) ، قد (height) ، سن(age) و جنسیت. با توجه به پارامترهای بالا مشاهده می شود که BMR بر خلاف BMI به جنسیت و سن وابسته است. برای محاسبه ی BMR باید از روابط زیر استفاده شود: در زنان : BMR= 655 + [9.6 x Weight(kg) ] + [1.8 x Height(cm) ] – [4.7 x Age] در مردان : BMR= 66 + [ 13.7 x Weight(kg) ] + [ 5 x Height(cm) ] – [ 6.8 x Age] (فرمول محاسبه ی BMR برای زنان و مردان) همان طور که مشاهده می کنید رابطه ی محاسبه ی BMR برای زنان و مردان متفاوت است چراکه مقدار نیاز بدن زنان و مردان به انرژی متفاوت است. مثلا در مردی که دارای 80 کیلوگرم وزن ، 170 سانتی متر قد ، 25 سال سن دارد BMR به صورت زیر محاسبه می شود: BMR = 66+ [ 13.7 x 80 ] + [5 x 170 ] – [6.8 x 25] = 1842 یعنی چنین مردی روزانه به 1824 کالری انرژی نیاز دارد. این در حالی است که مقدار BMR برای زنی با همین شرایط برابر 1611 خواهد بود. یعنی نیاز یک مرد به انرژی بیش از یک زن است، زیرا با شرایط جسمی و سنی یکسان BMR یک مرد از یک زن بیشتر است. آموزش محاسبه اضافه وزن و سوزاندن کالری به ازای هر 1 کیلوگرم قدم اول - bmr بدنتون رو حساب کنید : bmr مقدار کالری ایه که حتی اگر تمام روز دراز بکشید، می سوزونید. یعنی انرژیی که بدن برای فعال نگه داشتن ارگانهای داخلی لازم داره و مخفف Basal Metabolic Rate هست. برای محاسبه ش هم کافیه یک سرچ روی نت بکنید و هزار تا سایت میریزه جلوتون که در عرض چند ثانیه براتون bmr حساب میکنند. سایت پیشنهادی من قد و وزن رو برحسب متر و کیلوگرم میگیره. اگر بی تحرکید.اکثر اوقات پشت میز نشسته اید. ورزش نمیکنید : ضریب فعالیت 1.2 اگر به امور خانه میرسید. 1تا3 روز در هفته ورزش سبک میکنید : ضریب فعالیت 1.375 اگر بچه داری و خانه داری و کار بیرون میکنید. یا 3تا5 روز در هفته ورزش متوسط میکنید : ضریب فعالیت 1.55 اگر همهء کارهای بالا را میکنید و ورزش هم میکنید، بندرت در طول روز می نشینید، یا 6تا7 روز در هفته ورزش خیلی سنگین میکنید: ضریب فعالیت 1.725 اگر صبح تا شب دوندگی میکنید، بیل میزنید و معدن حفر میکنید یا در اردوی آمادگی برای مسابقات قهرمانی ورزش میکنید : ضریب فعالیت 1.9 من همیشه برای خودم کمترین ضریب رو درنظر میگیرم برای اینکه میخوام مطمئن باشم، حتی بدون ورزش هم لاغر میشم. اما از طرفی هرروز ورزش میکنم و بهمین دلیل در پایان هفته معمولا بیشتر از مقداری که انتظار دارم وزنم کم شده! و این خودش حال مبسوطه و بهم انگیزه میده. قدم سوم – میزان کالری تثبیت وزن فعلی رو حساب کنید. یعنی مقدار bmr رو در ضریب فعالیت ضرب کنید. عدد حاصل “میزان کالری روزانه ء مورد نیاز بدنتون برای حفظ وزن فعلی” میشه. اگر همین عدد رو در 7 ضرب کنید، کالری هفتگی تثبیت بدست میاد. یعنی چی؟ یعنی اگر به این مقدار در هفته بخورید، در وزن فعلی باقی می مونید. قدم چهارم – تعیین کنید هفته ای چقدر میخواید لاغر بشید؟ من به آزادی روش معتقدم. خودم در اینمورد میزان استانداردی که پزشکم گفته انتخاب کردم. یعنی هفته ای نیم تا یک کیلو کم کردم. اکثر پزشکها میگن بیشتر از هفته ای 2 کیلو لاغر شدن سالم نیست. بنظر منم کم کم لاغر شدن کمتر به آدم سختی میده و باعث دلزدگی و کلافگی از رژیم نمیشه. قدم پنجم – کالری هفتگی برای کاهش رو حساب کنید. هر یک کیلوگرم کاهش وزن مساویه با 7000 کالری. فرض کنیم شما تصمیم دارید هر هفته یک کیلو لاغر کنید پس باید 7000 کالری از کالری هفتگی تثبیت کم کنید. عدد حاصل “کالری هفتگی کاهش” میشه نکته : اگر کالری هفتگی تون خیلی کم شد، یا باید فعالیتتون رو بیشتر کنید تا ضریب فعالیت بالا بره. یا اینکه باید هدف هفتگی تونو تغییر بدید. مثال زیر رو ببینید: برای هفته ای یک کیلو لاغر شدن >> ( 7000 – کالری هفتگی) برای هفته ای نیم کیلو لاغر شدن >> ( 3500 – کالری هفتگی)
    [/QUOTE]
    کپی شده از : زنان - سماق

11. کاربر زیر پست omidn1996 را لایک کرده است:

Zenith (21 تیر 1394)

masihsamawah آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    این یک معیار بسیار خوب برای استفاده در سفر کاهش وزن من است و من تا کنون که شما آن را ارسال کرده اید در مورد آن چیزی یاد نگرفته ام. ممنون برای این اطلاعات مفید.