شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: دعواهای دوران نامزدی و عقد را تا چه حد جدی بگیریم؟

bratz آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      165
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.18
      قد
      160
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      هرچی کمتر بهتر
      وزن فعلی
      52
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      3

دعواهای دوران نامزدی و عقد را تا چه حد جدی بگیریم؟

دختر و پسر مجبورند برای رسیدن به تفاهم برسر یک موضوع کمی اختلاف نظر داشته باشند. در واقع در این بحث ها در دوران نامزدی، مواضع افراد مشخص می شود.

در ابتدا باید دوران نامزدی و عقد را از یکدیگر تفکیک کرد. در دوران نامزدی در بعضی موارد تفاهم وجود ندارد و دختر و پسر مجبورند برای رسیدن به تفاهم برسر یک موضوع کمی اختلاف نظر داشته باشند. در واقع در این بحث ها در دوران نامزدی، مواضع افراد مشخص می شود. وجود تعارض و اختلاف نظر نشانه پویایی است و نشاندهنده این مطلب است که هر دو نفر برای آن زندگی اهمیت قائل اند. در واقع اگر دو نفر هیچ اختلافی نداشته باشند، نسبت به زندگی بی تفاوت هستند؛ اما داشتن مهارت برای کنار آمدن با این اختلاف نظر می تواند میزان مسوولیت پذیری افراد و حل کردن مشکلات توسط فرد را نشان دهد.
      در دوران عقد با توجه به اینکه روابط کمی نزدیک تر و عاطفی تر می شود ممکن است برخی از آن مشکلات همچنان ادامه یابد و یا حتی ممکن است تشدید شود و یا اینکه با توجه به آموزش های لازم و مشاوره ها کمتر شود. این عقیده که اگر عقد کنید، مشکلات حل می شود و یا ازدواج کنید و در نهایت با بچه دار شدن مشکل حل می شود کاملا اشتباه است. زیرا اگر این مشکلات بدون حل شدن از دوران نامزدی به عقد و در نهایت به ازدواج منتقل شود، سربسته می ماند و باعث بروز مشکلات بیشتر می شود. وجود فرزند در خانواده دنیای جدیدی را ایجاد می کند و مسایل و شرایط جدید از جمله مشکلات مالی و عاطفی ایجاد می شود و اگر زن و شوهر نتوانسته باشند در مدت عدم حضور فرزند با هم صمیمی شوند، حضور فرزند باعث تشدید اختلافات می شود.
      اما در موارد محدودی زندگی مسالمت آمیز بخاطر حضور فرزند شکل می گیرد. یعنی ما به خاطر فرزندمان باید با هم کنار بیاییم که معمولا این عقیده در قدیم جواب می داد اما در جامعه امروز کمتر با چنین مواردی رو به رو می شویم.
      دوران نامزدی دورانی است که قراردادی بین خانواده ها بسته می شود تا دختر و پسر همدیگر را بهتر بشناسند اما در دوران عقد این قرارداد کاملا قانونی و شرعی می شود، در نتیجه بحث و اختلاف نظر در دوران نامزدی طبیعی است.

2. 3 کاربر، ارسال bratz را لایک کرده اند:

hero (20 مهر 1392),leili (20 مهر 1392),parchami7 (20 مهر 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

hero آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      32
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.14
      قد
      177
      وزن شروع
      84
      وزن هدف
      78
      وزن فعلی
      78
      حالت من
      Badjens
      نقل قول نوشته اصلی توسط bratz نمایش پست ها
      دختر و پسر مجبورند برای رسیدن به تفاهم برسر یک موضوع کمی اختلاف نظر داشته باشند. در واقع در این بحث ها در دوران نامزدی، مواضع افراد مشخص می شود.

در ابتدا باید دوران نامزدی و عقد را از یکدیگر تفکیک کرد. در دوران نامزدی در بعضی موارد تفاهم وجود ندارد و دختر و پسر مجبورند برای رسیدن به تفاهم برسر یک موضوع کمی اختلاف نظر داشته باشند. در واقع در این بحث ها در دوران نامزدی، مواضع افراد مشخص می شود. وجود تعارض و اختلاف نظر نشانه پویایی است و نشاندهنده این مطلب است که هر دو نفر برای آن زندگی اهمیت قائل اند. در واقع اگر دو نفر هیچ اختلافی نداشته باشند، نسبت به زندگی بی تفاوت هستند؛ اما داشتن مهارت برای کنار آمدن با این اختلاف نظر می تواند میزان مسوولیت پذیری افراد و حل کردن مشکلات توسط فرد را نشان دهد.
      در دوران عقد با توجه به اینکه روابط کمی نزدیک تر و عاطفی تر می شود ممکن است برخی از آن مشکلات همچنان ادامه یابد و یا حتی ممکن است تشدید شود و یا اینکه با توجه به آموزش های لازم و مشاوره ها کمتر شود. این عقیده که اگر عقد کنید، مشکلات حل می شود و یا ازدواج کنید و در نهایت با بچه دار شدن مشکل حل می شود کاملا اشتباه است. زیرا اگر این مشکلات بدون حل شدن از دوران نامزدی به عقد و در نهایت به ازدواج منتقل شود، سربسته می ماند و باعث بروز مشکلات بیشتر می شود. وجود فرزند در خانواده دنیای جدیدی را ایجاد می کند و مسایل و شرایط جدید از جمله مشکلات مالی و عاطفی ایجاد می شود و اگر زن و شوهر نتوانسته باشند در مدت عدم حضور فرزند با هم صمیمی شوند، حضور فرزند باعث تشدید اختلافات می شود.
      اما در موارد محدودی زندگی مسالمت آمیز بخاطر حضور فرزند شکل می گیرد. یعنی ما به خاطر فرزندمان باید با هم کنار بیاییم که معمولا این عقیده در قدیم جواب می داد اما در جامعه امروز کمتر با چنین مواردی رو به رو می شویم.
      دوران نامزدی دورانی است که قراردادی بین خانواده ها بسته می شود تا دختر و پسر همدیگر را بهتر بشناسند اما در دوران عقد این قرارداد کاملا قانونی و شرعی می شود، در نتیجه بحث و اختلاف نظر در دوران نامزدی طبیعی است.

بيشتر دعواهای دوران نامزدی و عقد از دخالتها و اظهار نظرهاي اطرافيان به ويژه بزرگان خانواده ها شروع ميشه و باعث اختلاف نظر بين پسر و دختر ميشه.

5. 5 کاربر، ارسال hero را لایک کرده اند:

azera (20 مهر 1392),bratz (20 مهر 1392),leili (20 مهر 1392),parchami7 (20 مهر 1392),ماگنولیا (16 دی 1392)

bratz آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      165
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.18
      قد
      160
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      هرچی کمتر بهتر
      وزن فعلی
      52
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      3
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero نمایش پست ها
      بيشتر دعواهای دوران نامزدی و عقد از دخالتها و اظهار نظرهاي اطرافيان به ويژه بزرگان خانواده ها شروع ميشه و باعث اختلاف نظر بين پسر و دختر ميشه.
      واقعا همین طوره که میگی!
      از دو طرف فشار روی دخترو پسر هست. دختر تو این دوران 3 تا آقا بالا سر داره! خانواده ی خودش خانواده ی پسر و خود پسر!! و باید سعی کنه همه رو راضی نگه داره وگرنه تبدیل به اختلاف میشه!!
      پسر هم از چند طرف گیر میفته مادر خواهر همسر !! که همه هم حق دارن تو زندگی و کارها نظر بدن!!
      و تنها خود دختر پسر هم می تونن همه چیزو درست کنن. با یکم زرنگ بازی!

7. 3 کاربر، ارسال bratz را لایک کرده اند:

hero (20 مهر 1392),leili (20 مهر 1392),parchami7 (20 مهر 1392)

WinterGirl آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      45
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      168
      وزن شروع
      82
      وزن هدف
      57
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Sepasgozar
      کاملا موافقم. یعنی کاملاااااااا !!!! بعضی خانواده ها به دخالت توی دوران نامزدی هم اکتفا نمیکنن و این رفتار زشت که مخصوصا توی ایران بیش تر دیده میشه حتی تا بعد از ازدواج هم ادامه داره. دختر وپسر عاشق هم که باشن حتی اگه برای هم بمیرن بالاخره یه مدت میتونن نادیده بگیرن بالا خره یه روز میشه که به خاطر اختلاف ها ودخالت های خانواده ها اونا هم با هم مشکل پیدا میکنن.
      ناهید به روزگاران چربی نشسته بر دل
      بیرون نمیتوان کرد الّا به روزگاران!!😆

9. 3 کاربر، ارسال WinterGirl را لایک کرده اند:

bratz (25 بهمن 1392),hero (26 بهمن 1392),parchami7 (26 بهمن 1392)

نیلوفر ارغوانی آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      29
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.10
      قد
      160
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      55 وزن هدف اول!!!
      حالت من
      ShadOsarhal
      به نظر من خیلی به تفاهم های دوران نامزدی نمیشه اکتفا کرد.گاهی 2طرف برای حفظ محیط اروم و رابطه دلپذیرشون با خواسته های هم کنار میان یا مسایلی رو بیان میکنن که اعتقاد قلبی نیست.درسته که شناخت ایجاد میکنه اما این شناخت اصلا خالص نیست
      اگه خانواده ها پذیرفتن این دوران رو باید اجازه بدن بدون دخالت اونها 2نفر به نتیجه برسن

11. 3 کاربر، ارسال نیلوفر ارغوانی را لایک کرده اند:

bratz (25 بهمن 1392),hero (26 بهمن 1392),parchami7 (26 بهمن 1392)

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      سلام دوستای زیباتنی من دختری ام که تا 2سال پیش کوچکترین دغدغه ای نداشت اما الان زندگیم پر مشکل شده خودم به شخصه فکر و تفکری باز دارم و خیلی منطقی ام و اگه تا الان ازدواج نکردم واسه شرایط تحصیلیم بوده(دارم واسه پزشکی میخونم) .با وجود اینکه چهره معمولی دارم و وضع مالی خوبی دارم و روابط اجتماعی بالا و شاغلم و خانواده بافرهنگ و با اصل و ریشه ای دارم و...تا به حال کسی که موردنظر من باشه پیدا نشده(با وجود اینکه خیلییییی کم توقعم و فقط شخصیت و رفتار و اخلاق طرف واسم مهمه) ...خلاصه از حرفیدن درباره خودم بگذرم چون فعلا ازدواج خودم دغدغه ای نیس که مطرحش کنم مشکل من ،ازدواج ابجی کوچکتر از خودم هستش.ابجی من 18سال داره و ظاهرا با اقا پسری که حال حاضر نامزدشه دوست بودن....این پسر ااااصلا شرایط مناسبی واسه ازدواج نداشته(از لحاظ مالی مشکلی نداره،مشکل خانواده و اخلاق و رفتارشن)با این وصلت تک تک اعضای خانواده مخالف بودن و هستن اما ابجیم با چرب زبونی و اینکه دردانه بابا و مامانه و ...خلاصه به اصطلاح مخ بابا و مامان زدن تونست اونا رو راضی کنه که عقد کنن .ما همچنان مخالفین اما مجبوریم چیزی نگیم و حفظ ظاهر کنیم. تا جایی که تک داداشم حاضر نشد مراسم ابجی کوچیکش بیادتقریبا 2سالی میشه که به عقد هم درامدن و اما فعلا بنا به مشکلات و اختلافایی که هستش مراسم و همش عقب میندازیم(این اقا پسر به نظر من با وجود اینکه20سال داره اما از نظر فکری به بلوغ نرسیده و هنوز بچه اس و به گمونم ابجیم فقط گول ظاهر و تیپش و خورده !!!!!و اینکه انگاری خودش و خانواده اش نفهمن و گیرایی پایینی دارن!!!!!حرف مارو اااااصلا متوجه نیستن و مشکل مهمتر ! بماند اینکه از لحاظ فرهنگی به مثال شب و روز میمونیم!(نمیخوام از خود و خانوادم تعریف کنم اما خانواده و خاندان ما چنان از خوبی و اصالت زبانزد خاص و عامن که همه تو شهر مارو میشناسن .بابا و مامان من اااااااااصلا ادای بزرگی یا برتر بودن و ندارن اما خب خودتونم میدونین که تفاوت فرهنگی چیز مهمیه.بابای من به تنها چیزی که اهمیت میده اینکه دومادش مرد باشه با شخصیت و متین و مودب باشه .تا جایی که بابام میگه بفهمم کسی دخترم و دوس داره پسر پاکیه و با شخصیت و به اصطلاح با جوربوزس و لیاقت داره حتی پشیزی نداشته باشه خودم همممممه چی بهش میدم اما این اقا پسر متاسفانه غیر اینه که گفتم.بعدش به نظرم ثبات اخلاقی نداره به عنوان مثال دیروز و که روز عروسی و تعیین کردیم سر مسیله ناچیزی ابجیم و این اقا حرفشون میشه و بعدش خانواده اونم درگیر میشن و....خلاصه قهر میکنن بعد چند ساعته پسره با هدیه واسه خانواده میاد واسه عذرخواهی اما اخر شب مجددا به خواهرم اس میزنه که المیرا من و تو به درد هم نمیخوریم و ...من میدونم این پسر امروز فرداس که به غلط کردن بیفته چون طی این 2سال هزاااااااار بار این ماجرارو داشتیم تا جایی که به والله بابا و مامانم ارزوی مرگ دارن از دست این دو نفر به خدا دارم از حرص و ناراحتی میمیرم (من و بگو اومدم زیباتن واسه مراسم این دو خودم لاغر کنم باور کنین ااصلا روحیه ندارم دیروز مجددا رژیم کانادای م و شکستم تا 5روزش پیش رفته بودمکه خوشتیپ باشم حالا اینا دارن با احساسات من بازی میکنن و من و روحیه ام و ذره ذره اب میکنن نا راحتم به خاطر اینکه من با این سن کککککککوچکترین اشتباهی تو زندگیم مرتکب نشدم و دغدغه ای ندارم اطرافیان اینجوری زندگی من و روحیه ام و داغون میکنن..خیلییییییییی ناراحتم و ناراحتیم بیشتر به خاطر ابرو و ناراحتی بابا و مامانمه
      دوستای گلم نمیدونم چیکار کنم اجازه بدیم ازدواج کنن یا جدا شن؟از طرفی احتمال میدیم که ازدواج کنن فردا پس فردا با یه بچه برگرده خونه از طرفی دیگه نگرانیم که مانع ازدواجشون بشیم شاااید این دو اگه با هم زیر یه سقف میرفتن خوشبخت میشدن(حتی درصدی احتمال داشته باشه) تو رو خدا اگه کسی راه حلی واسه این دغدغه زندگی من داره مطرح کنه خوشحال میشم نظراتتون و ببینم و یه تصمیم عاقلانه بگیریم
      ممنونم که به درد و دلم گوش دادی دوست عزیزم
      اه چقــدر لاغری !!! تو چرا انقــدر چاقی !!!
      قدشو چه کوتولست !!! انقدر درازه یاد نردبون میوفــتم!!!
      وااا هیکلش همش آمپوله…چه تن لشی داری پاشو یه باشگاه برو !!!
      نیگا چجوری حجاب کرده دختره ی اُمل..
      اینو…چه بی حجابه دختره ی خراب !…

پس...

برای خودت زندگی کن نه برای مردم..
      از اون چیزی که هستــی نهایت لذت رو ببر…
      مطمئن باش یکی الان آرزوشه که جای تو باشه…

eri آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      34
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      166
      وزن شروع
      100
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      92
      حالت من
      Delvapas
      وبلاگ زیباتنی من
      4
      سلام صفوراجان
      تو دوران نامزدی دعوا داریم تا دعوا
      با توجه به سن کم خواهرت و نامزدش فکر کنم بعدا اینا بیشتر به مشکل بربخورن
      اگه خواهرت هم کمی سرد شده همین جا نامزدی و بهم بزنین خیلی بهتره
      ولی اگه هنوز داغ عشق هستن که نمیشه کاری کرد و باید برن زیر یک سقف
      من توانستم

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      نقل قول نوشته اصلی توسط eri نمایش پست ها
      سلام صفوراجان
      تو دوران نامزدی دعوا داریم تا دعوا
      با توجه به سن کم خواهرت و نامزدش فکر کنم بعدا اینا بیشتر به مشکل بربخورن
      اگه خواهرت هم کمی سرد شده همین جا نامزدی و بهم بزنین خیلی بهتره
      ولی اگه هنوز داغ عشق هستن که نمیشه کاری کرد و باید برن زیر یک سقف

اری جان ممنونم که پاسخ دادی
      عزیزم حس میکنم ابجیم از جدایی و طلاق و ...میترسه اااصلا حقیقت اینکه دوسش داره یا نداره رو به ما نمیگه !همین که باهاش میخوایم صحبت کنیم در باره موضوع میگه تورو خدا دیگه دربارش حرف نزنین....خودشم دودله!اما نظر خودم اینه که به درد هم نمیخورن اما باید یه خرده صبر کرد و عجولانه تصمیم نگیریم این نظر منه باید بهترین راه و انتخاب کنیم

پس...

rara آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      130
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.59
      قد
      178
      وزن شروع
      86
      وزن هدف
      74
      وزن فعلی
      77.8
      حالت من
      Ashegh
      سلام صفورا جونم
      ما یکی از دوستامون دخترش همین مسئله داشتن باز خوبه خواهرت با اطلاع خانواده عقد کرده خانواده هیچکدومشون راضی نبودن و یواشکی رفتن عقد کردن
      روز دوم عقدشون مادر پسره اومد دعوا وجیغ وداد پسره هم سنش کم بود باباش گفت از ارث محرومت میکنم وضع خوبی داشتن متاسفانه پسره خیلی محترمانه دختره رو طلاق داد
      بی عقلی دختره باعث شد شناسنامش اسم بره توش و ولی هیچی به هیچی
      الانم دختره با یکی دیگه که خیلی ازش بزرگتره ازدواج کرده پسره هم همینطور
      میخواستم بگم که اگه خانواده پسر روی پسر تاثیر گذار باشن مخصوصا اگه سن پسر کم باشه خیلی بده
      به نظرم بجای حرص خوردن خانواده جلسه ای بذارن و صحبت کنن ببینین چی میشه اگه حل شدنیه که دورتن عقدشونو طولانی کنین اگه که نه هر چه سریعتر بهم بزنید فقط حواستون باشه که باهم رابطه جنسی نداشته باشن اونوقت برای خواهرت خییییییییلیییییییی بد میشه

خدایا چون تو حاضری چه جویم؟! و چون تو ناظری چه گویم؟!
      هر روز تو زندگیم چیزهایی پیش می یاد که می فهمم باید محتاطتر باشم و اعتماد نکنم!

http://www.persian-area.com/forum.php

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      نقل قول نوشته اصلی توسط rara نمایش پست ها
      سلام صفورا جونم
      ما یکی از دوستامون دخترش همین مسئله داشتن باز خوبه خواهرت با اطلاع خانواده عقد کرده خانواده هیچکدومشون راضی نبودن و یواشکی رفتن عقد کردن
      روز دوم عقدشون مادر پسره اومد دعوا وجیغ وداد پسره هم سنش کم بود باباش گفت از ارث محرومت میکنم وضع خوبی داشتن متاسفانه پسره خیلی محترمانه دختره رو طلاق داد
      بی عقلی دختره باعث شد شناسنامش اسم بره توش و ولی هیچی به هیچی
      الانم دختره با یکی دیگه که خیلی ازش بزرگتره ازدواج کرده پسره هم همینطور
      میخواستم بگم که اگه خانواده پسر روی پسر تاثیر گذار باشن مخصوصا اگه سن پسر کم باشه خیلی بده
      به نظرم بجای حرص خوردن خانواده جلسه ای بذارن و صحبت کنن ببینین چی میشه اگه حل شدنیه که دورتن عقدشونو طولانی کنین اگه که نه هر چه سریعتر بهم بزنید فقط حواستون باشه که باهم رابطه جنسی نداشته باشن اونوقت برای خواهرت خییییییییلیییییییی بد میشه

رارا جونم ممنونم از راهنماییت
      خب چندین دفعه پیش اومده که خانواده هامون صحبت کردن (به نظرم خانواده پسره درکشون پایینه!!!باور کن گیرایی ندارن!ما هرچی میگیم میگن چشم به روی چشم اما بااااز همون اش و همون کاسه!!!!!!!اااصلا نمیدونم باید چیکار کنیم!ابجی گلم از شما چه پنهان با وجود اینکه از ابجیم7-8سال بزرگترم تا به حال اااااصلا روم نشده چیزی در رابطه با این مسایل ازش بپرسم یا غیر مستقیم اشاره ای کنم !

پس...

17. کاربر زیر پست صفورا را لایک کرده است:

rara (21 فروردین 1393)

• صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین