شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: نسخه های خانگی جهت موهای زیبا و سالم

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh

نسخه های خانگی جهت موهای زیبا و سالم

رسيدگي به موها در منزل :

نسخه هاي كوچك :
    نسخه خانگی جهت درمان خشکی پوست سر :

اگر پوست كف سرتان خشك شده و خارش داريد موهايتان را با سركه سيب شستشو دهيد سركه سيب خارش موهايتان را برطرف ميكند و خشكي پوست را از بين ميبرد.

نسخه خانگی جهت وز مو :

اگر موهايتان زود وز ميشود و بسختي شانه ميشود چند قطره از يك كرم موي معمولي را داخل يك ظرف با آب مخلوط كنيد و بصورت اسپري به موهايتان بزنيد.

نسخه خانگی جهت شوره سر :

براي جلوگيري از شوره سر از عسل استفاده كنيد يك قاشق عسل را به آب گرم به اندازه يك سوم ليوان اضافه كنيد و اين مخلوط را با نوك انگشتان به كف سرتان بزنيد سپس موهايتان را شستشو دهيد تغيير را به وضوح حس خواهيد كرد.

روشهاي طبيعي رسيدگي به مو:

همه ما براي اينكه صاحب موهاي سالم و بلند شويم مرتب موهايمان را كوتاه ميكنيم كوتاه كردن مرتب موها باعث بلند شدن موها نميشود فقط موها را سالم نگه ميدارد?
    بلندی موها بستگی به شکل کاسه سر شما دارد و حتی تکنولژی روز دنیا هم نتوانسته است این حقیقت را تغییر دهد چیزی به اسم موهای سالم و موهای نا سالم وجود ندارد موهای ما در اصل مردند اگر مرده نبودند زمانیکه موهایمان را کوتاه میکردیم حتما دچار درد میشدیم اگر نوک موهایتان موخوره ندارد یا بخاطر رنگ کردنهای مکرر نوک موهایتان آسیب ندیدیه است کوتاه کردن مکرر موها جهت بلند شدن آنها کاریست بی فایده فقط برای کسانیکه میخاهند استایل موهایشلان را عوض کنن کوتاه کردن مرتب مو مناسب هست برای سالم بودن موهایتان ویتامین روزانه به اسم (One-A-Day)استفاده کنید.

چند نسخه کوتاه برای موهای سالم و بلند:
    -.
    موهایتان را بیش اندازه شانه نزنید فقط زمانیکه ضرورت داشت اینکاررا انجام دهید.
    -
    از برس یاشانه پلاستیکی و متال استفاده نکنید زیرا باعث موخوره میشود.

از ماسک مو و شامپو های مناسب و با کیفیت عالی استفاده کنید بیشتر شامپوها حاوی مواد شیمیایی بسیار نامناسب برای مو هستن مثلا شامپوهایی که حاوی سیلیکون هستن باعث خشک شدن موها و شکنندگی موها میشود.

موهایتان را مرتب با پلاستیک یا کش محکم نبندید اینکار باعث شکنندگی موهایتان میشود.

درمان مو با ماسکاهای خانگی :

درمان با روغن گرم:

برای موهای خشک و آسیب دیده بهترین راه مداوا روغن زیتون میباشد برای براق شدن و تغذیه موهایتان دو ق سوپخوری روغن زیتون را گرم کنید و آرام آرام با نوک انگشتانتان روغن زیتون را به پوست سرتان بخورانید و سپس حوله ای که داخل آب گرم کرده اید را بچکانید و مثل یک روسری روی سرتان بکشید تا وقتی که حوله سرد شود اینکاررا ادامه دهید برای نتیجه بهترمیتوانید سه بار اینکار را تکرارا کنید سپس موهایتان را شستشو دهید این روش مخصوصا برای موهایی که زود شکننده میشوند بهترین مداوا هست

درمان با روغن هندي:

به اندازه نصف فنجان روغن هندي را گرم كنيد و مثل روغن زيتون روي كف سرتان بماليد سپس با حوله اي كه داخل آب جوش کرده اید روي سرتان مثل روسري بكشيد نيم ساعت صبر كنيد اين روغن براي موهاي شكننده درمان بسيار قوي هست.

درمان با روغن زیتون و عسل:

نصف فنجان روغن زیتون سبز را با یک فنجان عسل بدونه موم مخلوط کنید این مخلوط را داخل یک ظرف در بستهچندین بار تکان دهید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند و چند روز بگذارید استراحت کند بعد از چند روز این مخلوط را به کف سرو موهایتان با استفاده از انگشتان دست و برس بخورانید فقط مواظب باشید برس به کف سرتان برخوررد نکند سپس موهایتان را بکمک یک نایلون بپوشانید تا گرم بماند این مخلوط را بمدت نیم ساعت روی موهایتان محافظت کنید سپس با آب فراوان شستشو دهید این کار باعث میشود موهای کدر روشن و شفاف شود

درمان با پروتین:

درمان با تخم مرغ تقریبا برای هر نوع جنس مو مناسب میباشد دو عدد تخم مرغ را هم بزنید و یک ق روغن زیتونویک ق غ گیلیسیرن و یک ق غذاخوری سرکه (سرکه سیب) به آن اضافه کنید بعد از یکبار شامپو زدن موهایتان این مخلوط را به موهایتان بزنید و 15-20دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را آبکش کنید بلافاصله متوجه تغییر در موهایتان خواهید شد موهایتان بسیار شفاف و زیبا خواهد شد .

ترجمه : شمیم
    ویرایش توسط shamim2 : 06 شهریور 1393 در ساعت 14:55

2. 5 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

fofoli (28 شهریور 1393),maryam12 (08 شهریور 1393),نرگس مامان (02 مرداد 1394), Zenith (06 شهریور 1393),ایده ال (06 شهریور 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

سارا 64 آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    155
    وزن شروع
    72.500
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    66.700
    حالت من
    Delvapas
    سلام دوستم بسیار مفید بود مطلبت ، میشه بگی برای پر پشت شدن موها چی تجویز میکنی ؟

5. 2 کاربر، ارسال سارا 64 را لایک کرده اند:

نرگس مامان (02 مرداد 1394), Zenith (06 شهریور 1393)

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    عزیزم این مطالب ترجمه هستش من ترجمه کردم
    ئلی برا پر پشت شدن موهات از نسخه هایی که توش روغن زیتون استفاده شده استفاده کن چون به مرور زمان باعث میشه جاهای کم پشت مو پر پشت بشه

7. 2 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

نرگس مامان (02 مرداد 1394), Zenith (06 شهریور 1393)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    مرسی عزیزم. مطلب مهمی رو ترجمه کرده بودی
    این مورد آخری رو منم موافقم. خیلی سریع اثر میکنه. برا منکه پر پشت هم میکنه. یه تخم مرغ محلی و یه قاشق روغن زیتون با هم مخلوط میکنم و بیشتر روی مرکز موهام و فرق سرم می مالم
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

9. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

نرگس مامان (02 مرداد 1394),ایده ال (06 شهریور 1393)

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    عسل جون خوده منم از روغن زيتون و تخم مرغ خيلي تاثيرات خوبي رو موهام ديدم

11. کاربر زیر پست shamim2 را لایک کرده است:

نرگس مامان (02 مرداد 1394)

هدیه سبز آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    این ماسک ها هم برای رفع مشکلات مختلف موها موثرند:
    ماسک موی روغن زیتون! برای خشکی موها
    روغن زیتون برای رشد و حالت دهی موها بسیار سودمند است. برای موهای خشک، روغن زیتون مانند یک معجزه عمل می کند. خواص مرطوب کنندگی روغن زیتون هم موها را مرطوب می کند و هم پوست سر را مرطوب نگه می دارد. ماسک موی روغن زیتون با عسل، 100 درصد بهترین ماسک مو برای نرم شدن موهای خشک محسوب می شود.
    خواص تغذیه کننده موها:

• تخم مرغ خام سرشار از چربیها، پروتئین ها و مرطوب کننده های طبیعی می باشد.
    • آنزیم های موجود در سفیده تخم مرغ موها و پوست سر را از باکتری ها و روغن اضافه پاک می کنند.
    • روغن زیتون دارای خاصیت مرطوب کنندگی موها می باشد.
    • عسل دارای ویتامین های طبیعی، مواد معدنی و مرطوب کننده های طبیعی بوده و خاصیت ترمیم کنندگی دارد.

مواد لازم:
    روغن زیتون خالص
    تخم مرغ خام
    عسل
    روش:
    برای ساختن این ماسک مو به میزان اندکی از مواد نیاز داریم. میزان این مواد به بیش ازچند قاشق غذاخوری نمی رسد، بنابراین نگران چرب و سنگین شدن موهایتان نباشید، به علاوه این ترکیبات باعث خوشبو شدن طبیعی موهایتان نیز می گردند.

• 5 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را با 2 عدد تخم مرغ مخلوط کرده و به کل موهایتان بمالید. موهایتان را با یک کلاه رنگ پوشانده و بگذارید تا 15 دقیقه بماند. بعد از 15 دقیقه، موها را آبکشی نمایید.
    • 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و به سراسر موها بمالید. سرتان را با کلاه رنگ یا کیسه پلاستیکی پوشانده و بگذارید تا 15 دقیقه بماند و سپس موها را تمیز بشویید.

نکته: اگر تمایل داشتید می توانید به این ماسک ها 1 قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه یا 2 قاشق غذاخوری دارچین بیافزایید.
    توصیه ها:

• میزان روغن زیتون و عسل به بلندی و پرپشتی موها بستگی دارد.
    • با نوشیدن آب فراوان در طول روز پوست و موی خود را آبرسانی کنید.
    • اگر این ماسک موها را به مدت بیشتری بر روی موها بگذارید تا باقی بمانند، تاثیرشان بر موها بیشتر خواهد شد.
    • پودر دارچین را می توانید به جای تخم مرغ برای درمان ریزش مو جایگزین کنید.
    • استفاده از لیمو ترش به جای تخم مرغ از شوره سر جلوگیری کرده و خارش پوست سر را بهبود می دهد.
    • مراقب باشید که این ماسک مو با دهانتان تماس پیدا نکند.
    • استفاده بیش از حد از روغن زیتون می تواند موها را چرب سازد

ماسک موی جو دوسر! برای سلامت پوست سر و موهایی نرم و ابریشمین
    ماسک موی جودوسر بهترین انتخاب برای کسانی است که خواهان سلامت پوست سر و موهایی نرم و ابریشمین هستند. به علاوه از فولیکول های مو محافظت کرده و چربی اضافی را از بین می برد. به کار بردن ماسک موی جودوسر بر روی پوست سر می تواند مشکلات متعددی نظیر شوره سر، التهاب ،آسیب ها و جراحات پوست سر را درمان کند. این ماسک رطوبت موها را افزایش داده و رشد موها را تقویت می کند.
    خواص تغذیه کننده موها:

• جودوسر حاوی ویتامین ها و بتا گلوتن است.
    • شیر دارای ویتامین های طبیعی A,B6، بیوتین و پتاسیم می باشد.

مواد لازم:
    جودوسر
    شیر تازه
    روش:
    برای آماده سازی ماسک جودوسر، 1 قاشق غذاخوری جودوسر، 1 قاشق غذاخوری شیر تازه و مقداری روغن بادام را برداشته و با هم مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ بدست آید.
    قبل از گذاشتن ماسک، موهایتان را شانه زده و تمام گره های موجود در مو را باز کنید و مطمئن باشید که موهایتان مرطوب نیستند. ماسک را روی موها گذاشته و بگذارید تا 20 دقیقه بماند. بعد از آن موها را با یک شامپوی ملایم و آب ولرم شستشو دهید.
    توصیه ها:

• روغن بادام هم می تواند به همراه جودوسر و شیر در ساخت این ماسک به کار رود، اگر مشکل ریزش مو داشته باشید.
    • روغن زیتون می تواند برای مرطوب کردن موها به کار رود.
    • جو دوسر اگر به میزان کافی استفاده شود هیچ نوع عوارض جانبی ندارد.
    • در برخی موارد، این ماسک می تواند باعث حساسیت و واکنش های سوزشی گردد.
    • این ماسک را تنها بر روی پوست سر بمالید.

طرز تهیه بقیه ماسک های خانگی مو رو میتونید در اینجا بخونید.
    مرجع سلامت و زیبایی زنان - http://parsivenus.com

13. 2 کاربر، ارسال هدیه سبز را لایک کرده اند:

fofoli (28 شهریور 1393),نرگس مامان (02 مرداد 1394)

هدیه سبز آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    خیلی عالی بود شمیم جان
    طرز تهیه انواع ماسک مو خانگی فوق العاده

درمان مشکلات مختلف مو، (خشکی،شوره ، موخوره،ریزش مو) با کمک ماسک های طبیعی و خانگی.

ماسک های مو برای بهبود وضعیت موها گزینه های بسیار مناسبی هستند، اما اکثر آنها گرانقیمت بوده و هزینه زیادی برای ما در بر دارند. تنها جایگزین این ماسک موهای پرهزینه موجود در بازار، ماسک موهای دست ساز خانگی می باشند. برای سلامت موهای شما، تعدادی از بهترین ماسک های خانگی را که بسیار ساده بوده و به راحتی از مواد موجود در منزل تهیه می شوند را برایتان آورده ایم.
    آیا تابحال ماسک خانگی را در منزل ساخته اید؟ درست کردن ماسک مو می تواند برای سلامت موها بسیار موثر باشد، زیرا شما می توانید این ماسک ها را متناسب با مشکلات موی خود تهیه کنید. ماسک های مو واقعا برای ترمیم موهای آسیب دیده و کدر موثر هستند. آنها برای بهبود وضعیت انواع مشکلات مو کمک کننده می باشند.
    ادامه مطلب

مرجع سلامت و زیبایی زنان - http://parsivenus.com

15. کاربر زیر پست هدیه سبز را لایک کرده است:

نرگس مامان (02 مرداد 1394)

نرگس مامان آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    175
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    160
    وزن شروع
    78البته اول اولش 86 تا بودم
    وزن هدف
    48
    وزن فعلی
    74
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    4
    برای رشد بهتر مو ها و بلندی سریع تر و پرپشت شدن علاوه بر همه نکات خوبتون میشه روغن گل نرگس به همراه روغن کرچک و روغن بادام تلخ رو به موها زد بعد از نیم ساعت حمام کرد برای رشد و پرپشتی مژه ها هم خوبن می تونین توی ظرف ریمل خالی شدتون بریزین و مژه هاتونو چرب کنین فقط خیلی مواظب باشین خیلی مواظب باشین توی چشمتون نره نگین نگفتما

فری باربی آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    158
    وزن شروع
    92
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    92
    خانمای مهربون کسی درمانی واسه موخوره نداره لطفا؟من موی بلند ارزو شده برام.موهام همینکه به یه حدی میرسن موخوره شدید میگیرن.توروخدا اگه راهی هست که امتحان شدست رو بهم بگین